Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion Dv5 - Czarny ekran

Igor1930 15 Kwi 2013 06:18 2565 4
  • #1 15 Kwi 2013 06:18
    Igor1930
    Poziom 8  

Witam wszystkich

Jeśli powielam temat to przepraszam

Tak jak w temacie, posiadam HP Pavilion DV5.
    System operacyjny Windows 7 x86, Karta graficzna NVIDIA GeForce 9600M GT

Mam ciągle do laptopa podpięty zewnętrzny monitor (w celu poszerzenia obszaru roboczego). Od jakiegoś czasu (4m) skakał mi obraz na monitorze laptopa (na zewnętrznym wszystko było dobrze), ale po poruszaniu pokrywą i jej ustawieniu pod odpowiednim kontem ustawał problem. Przez ostatnie 2 tygodnie jednak już tego problemu nie miałem, aż tu nagle dwa dni temu przy uruchamianiu laptopa ekran pozostał czarny i cały obraz przeniósł się na zewnętrzny monitor (przedtem monitor laptopa PnP był pierwszym i na nim był pulpit oraz na nim odbywał się rozruch systemu a zewnętrzny uruchamiał się dopiero po wpisaniu hasła ,a teraz wszystko odbywa się na zewnętrznym). Od tej pory uruchomiłem już kilkakrotnie laptopa i 3 krotnie monitor się uruchomił (wszystko wróciło wtedy do starych ustawień PNP jako 1 a zewnętrzny 2) i w tych próbach 2 krotnie nie skakał obraz - wtedy wyłączałem laptop przez hibernacje bez poruszania pokrywom ,ale przy powtórnym uruchomieniu znów był czarny ekran :cry: . Natomiast raz uruchomił się ,ale 1/5 ekranu po prawej stronie pozostała czarna. Dodam jeszcze ,że gdy pozostaje czarny to w ustawieniach ekranu nie wykrywa. Mam nadzieję ,że ktoś już miał podobny przypadek i wskaże mi przyczynę, ponieważ nie chciałbym strzelać ślepakami i marnować amunicję (pieniądze), a niestety nie mam za bardzo jak podmieniać części.

0 4
  • #2 15 Kwi 2013 06:33
    AB47
    Poziom 27  

Możliwych uszkodzeń jest wiele. Najpierw sprawdź taśmę matrycy.

0
  • #3 15 Kwi 2013 11:53
    diseasekowalski
    Poziom 35  

I zobacz jakie aktualizacje ostatnio się instalowały.

0
  • #4 15 Kwi 2013 16:00
    Igor1930
    Poziom 8  

Dobrze, dziękuję za odpowiedzi diagnostyczne.

0
  • #5 16 Kwi 2013 02:04
    stefanoterra123
    Poziom 9  

Igor1930 napisał:
    po poruszaniu pokrywą i jej ustawieniu pod odpowiednim kontem ustawał problem

Opis usterki wskazuje na uszkodzenie taśmy matrycy.

0