Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei Ascend Mata - Czy warto kupować taki telefon ? proszę o poinie o Huawei

15 Kwi 2013 09:53 3174 11
  • Poziom 16  
    Dzień dobry

Generalnie szukam telefonu z ekranem powyżej 6 cali ( tu proszę o nie komentowanie po co w telefonie taki wyświetlacz :) Dużego wyboru nie ma jak wiadomo - jest Asus Fonepad bodajże ( ale wyjątkowo słabe parametry ma ) , zapowiadany Samsung z ekranem 6,3 którego cena pewnie będzie koło 3000 i którego jeszcze nie ma , może kiedyś Sony Togari z 6,4 które tez pewnie przekroczy pułap 3000 zl....i tak szukając w sieci znalazłem taką markę jak Huawei .

I ono produkuje taki model Huawei Ascend Mate z ekranem 6,1 cala. Generalnie parametry ma nie gorsze niż Xperia T którą posiadam a nawet dwukrotnie większy RAM i baterie. Prześwietlając dorobek firmy poznałem inne smartphony które parametrami nie ustępują Sony czy Samsungowi. Jednak jakimś cudem są tańsze nawet o połowe.
    Dla przykładu owy Huawei Ascend Mate znalazłem za ok 410 Euro z przesyłką do Polski; choć i po 440 USD można znaleźć. Inne modele też mają jakieś dziwnie niskie ceny w porównaniu do Sony czy Samsunga.

Czy ktoś jest w posiadaniu jakiegoś smartphona Huawei ? może się podzielić wrażeniami ? czy lepiej odpuścić tę markę ?
  • Poziom 35  
    Huawei to ogólnie tania marka. Cena wyniki z dużo mniejszego prestiżu firmy aniżeli Sony/Samsung. Poszukaj sobie w sieci wyceny kosztu produkcji Samsung I9300 - zdziwisz się ile warte są części.
  • Poziom 39  
    Huawei nie robi zbyt dobrych jakosciowo produktów, ale sie stara. Jeżeli mógłbyś mi podrzucić jeszcze jaki ma procesor i układ graficzny byłbym w stanie ci go wycenić, na mgsm.pl niestety nie jest podana ta informacja, jedynie takowanie.
  • Poziom 16  
    To skrótowy opis : premiera była w grudniu 2012 w Azji , potem na targach w Las Vegas 2013.

" Huawei Ascend Mate to naprawdę ciekawe urządzenie szczególnie dla osób, które oczekują dużego ekranu. Dużym atutem tego modelu miała być atrakcyjna cena, która w przypadku konkurencyjnego Galaxy Note II jest dość wysoka. Producent zdecydował się na zastosowanie ekranu IPS o przekątnej 6.1 cala i rozdzielczości 720 x 1280 pikseli.

Na uwagę zasługuje procesor K3V2, który jest autorską konstrukcją firmy Huawei. Jednostka ta posiada cztery bardzo wydajne rdzenie, taktowane z częstotliwością 1.5 GHz. Procesor jest dodatkowo wspierany przez 2 GB pamięci RAM, co w połączeniu z systemem Android 4.1 Jelly Bean powinno zapewnić płynne działanie nawet w przypadku dość wymagających aplikacji.

Zastosowanie dużego ekranu praktycznie zawsze wiąże się z większym zapotrzebowaniem na energię. W tym przypadku Ascend Mate ma do zaoferowania baterię 4050 mAh. Standardowo smartfon oferuje 32 GB wbudowanej pamięci, co powinno być wystarczające dla większości użytkowników."

póki co najtaniej za 420 Euro z wysyłką do Polski znalazłem . Ale kobieta z Huawei Polska odpisała mi że póki co jeszcze do Polski nie dali tego modelu, niemniej jednak wg producenta w Europie ma być ogólnodostępny od początku drugiego kwartału.

Generalnie chodzi o to, że "wnętrzności" ma przyzwoite i nie widze potrzeby pchania 2 razy tyle gotówki żeby miec LTE czy więcej dpi .

Mi wystarczy to co jest .

Na odpowiedniku polskiego allegro , z Chin do Polski pocztą lotniczą za ok 1500zl można mieć to cudo.

Co ciekawe , sprowadza to firma która na naszym allegro prowadzi bezpośredni import np Xperii z Hongkonku do Polski .

Pierwsze najważniejsze - by chociaż 2 lata okres gwarancji wytrzymało ; ja fona nie męczę zbytnio

dwa - poczekam może do maja bo jakby w Polsce była dystrybucja oficjalna to chyba jakies realne szanse na ewentualną gwarancję by były .

Bo więcej niż 2000 nie dam . A nie wierzę że Samsung czy Sony puściło by coś tej wielkości w tej cenie.
  • Poziom 39  
    Cztery rdzenie za dużo nie mówi. Dopóki nie podadza co to za rdzenie i jaki układ graficzny go wspomaga, zakup sobie odpuść.
  • Poziom 16  
    luki56 napisał:
    Cztery rdzenie za dużo nie mówi. Dopóki nie podadza co to za rdzenie i jaki układ graficzny go wspomaga, zakup sobie odpuść.

Na stronie producenta jest tylko taka specyfikacja procesora :

1.5 GHz quad-core Hi-Silicon K3V2 + Intel XMM6260

zresztą to link do strony producenta .

http://www.huaweidevice.com/worldwide/product...eeId=3745&pinfoId=3520&directoryId=6001&tab=0

Podkreślę że w Chinach sprzedają od 3 miesięcy ten model . Więc chyba jakoś musi działać bo nigdzie info o jakiś zmasowanych awariach nie było.

Jakby ktoś mógł niech rzuci fachowym okiem na specyfikację producenta i tak z polskiego na nasz powie czy to ujdzie czy przysłowiowa chińszczyzna .
  • Poziom 39  
    Całkiem, całkiem ale warte góra 1300zł. Procesor to najprawdopodobniej cztery rdzenie Corex A-9 czyli to co w SGSIII, więc kiepskawo, układ to też pewnie odpowiednik Mali400.
  • Poziom 16  
    Z wymagających apek to żeby gra 3D typu GTA działała, nawigacja Tom Toma na Niemcy i Polskę i tyle wymagajacych. Innych nie wgrywam nawet na swoją xperie T.

A takie apki typu youtube , jakies video online czy odtwarzacz mp3 raczej pójda.

Myślę że jakby cena w Polsce była ok 1500 byłbym w stanie się poświęcić .

Bo niby przysłać to mogą za ok 410 USD ale obawiam się że jak w PL nie kupione to byłby problem z gwarancją.

Ale póki co jestem za.
  • Poziom 39  
    No własnie w tym rzecz ze ten procesor jest taki że jak odpalisz to GTA to bedziesz jajka smażyć, jak w SGSIII.
  • Poziom 16  
    To nie kumam , w Xperii T mam dwa rdzenie i daje radę. A tu były by 4 i gorzej działalo ? nie zabardzo rozumie...
  • Poziom 39  
    Działać bedzie, ale gorzej gdyż procesor jest mniej wydajny, w dodatku jest on patelnią.
  • Poziom 9  
    A gdzie można kupić ten telefon? Tyle czasu minęło a go nie ma na Allegro.