Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfral/slim - unifom cyfral slim analogowy - brak sygnału

15 Kwi 2013 12:20 3627 3
  • Poziom 2  
    witam

jestem totalnym laikiem w dziedzinie domofonów dlatego proszę o pomoc ludzi, którzy się lepiej na tym znają ode mnie.

do analogowej centrali cyfrala zakupiłem analogową słuchawkę UNIFON SLIM, słuchawka posiada wejście na dwie żyły, wydawałoby się, że podłączenie jest proste jak budowa cepa ale niestety po podłączeniu słuchawka nie działa.

Jak zejdę na dół i wcisnę mój numer do końca (z większą siłą to nie ma w ogóle żadnego dźwięku), natomiast jak wcisnę do połowy to jest standardowy sygnał dźwiękowy towarzyszący wybieraniu numeru, na górze nic się nie dzieje, nie słychać kiedy ktoś dzwoni, nie słychać nic przez słuchawkę, przycisk do otwierania również nie działa,

wie ktoś w czym może leżeć problem ?
  • Poziom 27  
    1. Czy unifon nie jest przypadkiem wyłączony?
    2. Czy jest właściwa polaryzacja podłączenia? (+ na + i - na -)
    3. Czy unifon jest właściwy do zamontowanej centrali? (może być zamontowana centrala do unifonów typu Bartar).
    4. Czy ktoś (serwis) nie odłączył obwodu np. w przypadku zwarcia przewodów?
  • Poziom 2  
    1. nie
    2. właściwie
    3. a czym się charakteryzuje typ bartar ?
    4. raczej nie, poprzedni domofon działał, tylko wyrzuciłem go jakiś rok temu, bo wtedy też rozpoczynałem remont mieszkania
  • Poziom 27  
    3. Starsze centrale TD1 i TD2 (Bartar) charakteryzują się tym, że nie działają m.in. ze Slimem. W przypadku wątpliwości najlepszym rozwiązaniem jest uniwersalny unifon Kaj.
    4. Czy na przewodach jest jakieś napięcie? Po zwarciu powinien otwierać elektrozaczep.