Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - Lista rozwijana z 20 pozycjami.

TygrysekPL 15 Apr 2013 17:08 2796 4
 • #1
  TygrysekPL
  Level 9  
  Witam, chcę w excelu zrobić listę rozwijaną z 20 pozycjami (i z tym nie ma problemu- łatwo mogę zrobić to przez funkcję Poprawność Danych), jednak oprócz tych 20 pozycji chciałbym dodać pozycje której nie ma na liście- nie chce jej dodawać na stałe, tylko jednorazowo. Da siętak zrobić?
 • #2
  marek003
  Level 40  
  To zrób z 21 pozycjami (jedną pustą) i w razie czego wpisuj tą jedną pozycję.
 • #3
  TygrysekPL
  Level 9  
  Tak, tylko te 20 pozycji są standardowe, a pozostałe były by rzadko używane i więcej zajęło by szukanie, niż wpisywanie.
  Ogólnie jest to grafik dla 80 osób i przeważnie w tą rubrykę wpisuje Z1xx, Z2xx (czyli zmiana pierwsza/druga, a xx to oznaczenie działu), czasem zdarza się że chce wpisać 10:45-20:15, innym razem 11:15-19:45 itp więc nie chciał bym wpisywać tego bo zajęło by to kolejne 40 pozycji- a wyszukiwanie było by utrudnione.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Czyli nie ma sposobu żeby była lista rozwijana, z której nie muszę korzystać, w sensie że mogę wpisać coś nie znajdującego się na liście?
 • Helpful post
  #4
  Maciej Gonet
  VBA, Excel specialist
  Dzień dobry,
  Jest taka możliwość, tylko zakresowi komórek tworzących listę trzeba nadać nazwę np. lista i przy definiowaniu źródła trzeba użyć tej nazwy: =lista (ważne, żeby było = na początku). Zakres musi zawierać pustą komórkę, a pole "ignoruj puste" musi być zaznaczone.
  Powodzenia!
 • #5
  TygrysekPL
  Level 9  
  Faktycznie wystarczyło Ignorować puste komórki. Myślałem że próbowałem tą opcję.
  Dzięki.