Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel null modem , zegar bricon speedy .

15 Kwi 2013 17:15 4719 5
  • Poziom 9  
    Witam dostałem zadanie zrobienia kabla null modem . Chodzi o to że oryginalny kabel kosztuje 130 zł a to jest maksymalny absurd . Nigdy nie interesowałem się tą tematyką więc chodzi mi o to żeby przerobić kabel dzięki któremu zegar połączy się komputem (pozamieniać kabelki) . Na fotografiach zaznaczyłem czerwonymi i żółtymi kreskami zasilanie 12v i zostają dwa kable do połączenia PC'ta może ma ktoś jakiś pomysł jak wykonać taki kabel (jak pozamieniać kabelki)?

Kabel null modem , zegar bricon speedy . Kabel null modem , zegar bricon speedy . Kabel null modem , zegar bricon speedy . Kabel null modem , zegar bricon speedy .
  • Poziom 9  
    Wiem jak zrobić normalny kabel null modem ale tu chodzi o to żeby z tego schematu co wyrysowałem kolorowe kreski dołączyć jeszcze jeden kabel żeby zegar był widoczny na komputerze bo jak bezpośrednio podłącze ten oryginalny kabel to zegar wariuje a komputer nie widzi nic. Na stronie bricon jest dokładnie napisane Kabel do Komputera (converter null-modem) Na fotografiach które załączyłem jest widoczne że prawie wszystkie piny (jeśli mogę tak to nazwać ) mają zasilanie 12v które idzie z zasilacza a do komputera nie powinno iść takie zasilanie (chyba że się myle ) a tylko dwa kable są chyba do transmisji danych . Więc jak zrobić ten dodatkowy kabel żeby po podłączeniu z jednej strony do oryginalnego kabla bricon z drugiej można było podłączyć do komputera i żeby zegar był widoczny przez program . Myśle że to jest takie zabezpieczenie żeby kupować te kable po 130 zł .

Kabel null modem , zegar bricon speedy .
  • Poziom 16  
    Witam.
    Wydaje się, że sygnałowe to piny 5 i 9, powinny wejść na piny 2 i 3 (lub 3 i 2) do RS232. Ale który jest Rx, który Tx to już gorsze do rozeznania z fotografii. Sprawę dodatkowo zaciemnia jeszcze podłączenie dla anteny i te trochę elektroniki. Schematu nie zdejmowałeś z tego? Na oscyloskopie poobserwować, czy poziomy sygnałów odpowiadają standardowi, może ten sławetny kabel jeszcze dopasowuje poziomy?
    Ja bym pobrał sygnał z pinów 5 i 9, oraz masę i próbował podłączyć do komputera, i na jakimś terminalu zobaczyć co niesie.
  • Poziom 9  
    Mam ten sam pomysł ale czekam na kabel i będę go przerabiał o wynikach napiszę jak tylko dojdzie . Pozdrawaim .
  • Poziom 2  
    Witam. Czy ktos juz przerobil kabel null modem do komunikacji z komputerem. Prosze o schemat