Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana domofonu ze starego SI "SIMECH" SI"POSTĘP""JANU

15 Kwi 2013 17:33 4920 9
  • Poziom 8  
    Witam,

Prosze o pomoc jak podłączyć 6-żyłowy kabel do Unifona Farfisa PT510E? W załączeniu zdjęcie kabli do podłączenia oraz Unifon.

Zamiana domofonu ze starego SI "SIMECH" SI"POSTĘP""JANU Zamiana domofonu ze starego SI "SIMECH" SI"POSTĘP""JANU

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Twój nowy unifon Farfisa ma następujące zaciski (od lewej):

2 - słuchawka
    9 - wywołanie
    1 - mikrofon
    3 - masa
    5 - zamek
    7 - zamek (masa przez W1)

Przy instalacji 6 żyłowej należy przeciąć mostek na druku oznaczony W1 (z prawej strony płytki).

Zamiana domofonu ze starego SI "SIMECH" SI"POSTĘP""JANU

Co do kolorów kabelków z twojej instalacji, to musisz podać jak były podłączone do starego unifonu. Jeżeli nie zrobiłeś zdjęcia lub nie zapisałeś, to musisz udać się do któregoś z sąsiadów i spisać co i jak ma podłączone.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeżeli jest to oryginalny kabel z Simecha to:
    Biały - mikrofon
    Czerwony - słuchawka
    Zielony - masa
    Niebieski - wywołanie
    Brązowy i Żólty - zamek
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Wszystko działa poza jednym..., a mianowicie nie otwierają się na dole drzwi, słychać "bzyczenie" przy przyciśnięciu, ale drzwi nie można otworzyć:( Co może być tego przyczyną???
  • Pomocny dla użytkowników
    Po pierwsze, czy u innych lokatorów drzwi się normalnie otwierają?
    Po drugie, czy zerwałeś mostek W1?
  • Poziom 8  
    U innych normalnie się otwierają, a mostek został przecięty.
    Skąd pewność, że akurat te dwa kabelki (brązowy i żółty) są przeznaczone dla zamka? Jeżeli jednak tak jest, to należy poprawić podłączenie tych kabelków i w razie potrzeby przeczyścić same styki przycisku.
  • Poziom 8  
    dziękuję bardzo! - DZIAŁA!!! :) Jakna kobietę myśę poradziłam sobie całkiem nieźle ;)
    Nawet nie pomyślałem, że pomagam kobiecie. Teraz gdy dokładnie przeczytałem Twoje posty, to faktycznie mogę puknąć się tylko w głowę. Przepraszam jeżeli byłem zbyt szorstki. :wink: Najważniejsze, że poradziłaś sobie i to się tylko liczy. Pozdrawiam Zbigniew :D