Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stilo 1.8 LPG Tartarini Etagas - Spalanie za wysokie 15l/100km

15 Kwi 2013 19:44 2316 5
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z Fiatem Stilo 1.8 16V i instalacją gazową etagas (tartarini) fabryczna Fiata. Po regeneracji redukotra, wymianie filtrów fazy ciekłej i lotnej auto zaczęło palić jak lokomotywa 15l/100km. Nie ważne jak się skręci tą śrubą regulacyjną w reduktorze zawsze tyle samo pali. Bylem w ASO ustawili mi prawidlowe cisnienie w redukotrze ale nadal pali 15/100km. Podejrzenie padło na silniczki krokowe ale jak to sprawdzić ? czy żle dawkują paliwo? komputer posiadam, program etagas tartarini również, błędy są czasami sondy lambda ale sondy są ok, podmieniałem na inne i parametry prawidlowe. Dodam że bylem na analizatorze spalin i spece powiedzieli mi że na LPG mam malo tlenu i nie spala gazu a na benzynie parametry w normie. Sam już nie wiem w czym jest problem, instalacje ustawiano mi w ASO tam gdzie fabrycznie zakładali mi gaz i w innym serwisie LPG i nadal nie zejdzie z 15l
  • Poziom 21  
    Sprawdź czy reduktor został szczenie złożony.Nie czuć gazu?Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    czyli powinienes sie skupic na reduktorze, jesli od tego czasu zaczeło byc zle.
    silniczki krokowe łatwo sprawdzic i moga byc one przyczyną.
    łapiesz ręką za silniczek i dodajesz gazu. powinno byc czuć, ze pracuje, jesli nie to cos nie tak(sprawdzaj na cieplym silniku jak ziałą lambda)
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o szczelność to na stacji diagnostycznej sprawdzali mi tym czujnikiem gazu i nic nie wskazywał, fakt czuć gaz czasami jak mu "depne" sprawdzę te silniczki krokowe a sonda na rozgrzanym silniku na kompie od gazu wskazuje od 0-0,5V ale jak podepnie kabel do kompa ecu to od 0-0.9 sinusoida a po co jest to AEB 387 może to powoduje problem?
  • Poziom 21  
    Tutaj masz wyjasnione co to jest.
    Wzmacniacz sygnałow obrotów, jesli pokazuje na kompie obroty prawidłowo tzn ze jest ok
  • Poziom 10  
    Witam,

Chciałem dopytać, gdyż wyczyściłem silniczki krokowe i po odpaleniu silnika na lpg trzymając za nie nie czuje żadnych drgań i zastanawiam się jak sprawdzić czy ode działają ?

posiadam coś takiego, po bokach są silniczki krokowe, na tym po lewej nie było oringa czy to może powodować problem?

Link