Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 - centralny zamek z pilota

dawid5030 15 Kwi 2013 19:45 6594 10
  • #1 15 Kwi 2013 19:45
    dawid5030
    Poziom 15  

witam, w moim pasacie mam centralny zamek z domykaniem szyb z kluczyka, dlatego chce przerobić go na pilota. Moje pytanie brzmi czy mając inny kluczyk ( przystosowany do otwierania drzwi pilotem - tzw. scyzoryk) mogę go jakoś zaprogramować i w jaki sposób ? czy bede musiał wymienić moduł komfortu na taki żeby pasował do owego scyzoryka ?

-1 10
  • #2 15 Kwi 2013 19:57
    spinacz
    Poziom 37  

Po pierwsze podaj numer aktualnego komfortu jeśli ma moduł radiowy wystarczy tylko skompletować kulczyk z pilotem - scyzoryk, jeśli masz komfort bez modułu radiowego będzie trzeba także go wymienić i odpowiednio zakodować.

0
  • #3 15 Kwi 2013 19:59
    dawid5030
    Poziom 15  

Na chwile obecną nie sprawdziłem numeru mojego modułu komfortu, ale jestem w posiadaniu innego modułu z 2000 roku razem z kluczykiem z jednego auta, czy można by to jakoś podmienić żeby działało ?

0
  • #4 15 Kwi 2013 20:03
    spinacz
    Poziom 37  

Wszystko zależy jakie mają oznaczenia przede wszystkim komfort ten który masz aktualnie i ten który masz z innego auta. Żeby wykorzystać ten stary kluczyk będziesz musiał wymienić grot i dorobić go na wzór swojego. Z programowaniem do komfortu nie będzie problemu ale komfort będzie trzeba zakodować zgodnie z wyposażeniem auta, no i jeszcze do tego immo będzie trzeba zakodować od nowa kluczyki i nie wykluczone ze będzie trzeba wymienić transponder w tym kluczyku-scyzoryku z pilotem.

0
  • #5 15 Kwi 2013 20:37
    robert199
    Poziom 21  

ja mam taka propozycje.
    Zakupić uniwersalny sterownik centralnego zamka z pilotami. montaż nie jest trudny.
    za cene około 70zł masz dwa kluczyki z grotami surówkami, jak chcesz to sobie z orginalnego przełożysz grot i transponder.
    zwykle w takich pilotach masz zwykle dodatkowy kanał. możesz np. wykorzystac do otwierania wlewu paliwa, bagażnika właczania światła itp.
    Moim zdaniem jest to tańsze i prostsze rozwiązanie

0
  • Pomocny post
    #6 15 Kwi 2013 20:42
    spinacz
    Poziom 37  

I tandetne niestety typowe chińczyki i te scyzoryki to masakra która się tylko rozwala kolega miał i nie wytrzymały nawet 6 miesięcy, a rozwiązanie z oryginalnymi scyzorykami jest bardzo dobre tak samo można kupić pilota trzy przyciskowego i otwiera bagażnik jak w oryginale. Fakt że wymaga np VCDS i dobrania modułu komfortu ale to żaden problem ja już nie raz robiłem takie wymiany komfortu i oryginalne kluczyli z pilotami.

0
  • #7 15 Kwi 2013 21:24
    robert199
    Poziom 21  

ważne,ze własciciel ma dwie mozliwosci do wyboru.
    ja tez zakładam chińczyki, nie bede reklamował gdzie kupuje, ale juz wiek ttóre wytrzymuja a które nie. i różnica w cenie wcale ne jest duża.
    Jak chcesz moge zrobic ci zdjecie scyzoryka zakladanego 6lat temu chińczyka i wygląda lepiej niz orginał.
    Absolutnie nie chodzi mi o to aby zachwalac chinszzyzne, ale wśród nich tez sa dobre produkty

0
  • Pomocny post
    #8 15 Kwi 2013 21:27
    spinacz
    Poziom 37  

No to faktycznie może masz dobry dostęp do lepszych chińczyków jak puki co trafiałem na tandetne scyzoryki i dlatego jestem do nich uprzedzony. Fakt że jednak oryginalny system to oryginalny, a nie dokłądaniec.

-1
  • #9 06 Maj 2013 16:36
    dawid5030
    Poziom 15  

witam ponownie, no więc mój komfort ma numer 3b0959799 wygląda inaczej niż normalny ( posiada jedną tylko kość) centralny działa z kluczyka z domykaniem szyb. Udało mi się zdobyć zestaw komfort + scyzoryk z nowszego pasata z 2000 roku w którym komfort jest już na dwie wtyczki, po małej modyfikacji wejścia udało mi się dopasować do mojej kostki i efekt :
    centralny działa z pilota przy czym, po zamknięciu - wszystkie drzwi zaryglowane a bagażnik otwarty, natomiast po otwarciu drzwi otwarte a bagażnik zamknięty... co zrobić ? jakieś pomysły ?

0
  • Pomocny post
    #10 06 Maj 2013 17:26
    spinacz
    Poziom 37  

Zamienić przewody od siłownika zamka bagażnika - zła polaryzacja.

0
  • #11 13 Maj 2013 09:19
    dawid5030
    Poziom 15  

przewody zmienione, wszystko działa jak należy. zamykam :)

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo