Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw passat b5 - centralny zamek z pilota

dawid5030 15 Apr 2013 19:45 8190 10
    dawid5030
    Level 15  
    witam, w moim pasacie mam centralny zamek z domykaniem szyb z kluczyka, dlatego chce przerobić go na pilota. Moje pytanie brzmi czy mając inny kluczyk ( przystosowany do otwierania drzwi pilotem - tzw. scyzoryk) mogę go jakoś zaprogramować i w jaki sposób ? czy bede musiał wymienić moduł komfortu na taki żeby pasował do owego scyzoryka ?
    spinacz
    Level 41  
    Po pierwsze podaj numer aktualnego komfortu jeśli ma moduł radiowy wystarczy tylko skompletować kulczyk z pilotem - scyzoryk, jeśli masz komfort bez modułu radiowego będzie trzeba także go wymienić i odpowiednio zakodować.
    dawid5030
    Level 15  
    Na chwile obecną nie sprawdziłem numeru mojego modułu komfortu, ale jestem w posiadaniu innego modułu z 2000 roku razem z kluczykiem z jednego auta, czy można by to jakoś podmienić żeby działało ?
    spinacz
    Level 41  
    Wszystko zależy jakie mają oznaczenia przede wszystkim komfort ten który masz aktualnie i ten który masz z innego auta. Żeby wykorzystać ten stary kluczyk będziesz musiał wymienić grot i dorobić go na wzór swojego. Z programowaniem do komfortu nie będzie problemu ale komfort będzie trzeba zakodować zgodnie z wyposażeniem auta, no i jeszcze do tego immo będzie trzeba zakodować od nowa kluczyki i nie wykluczone ze będzie trzeba wymienić transponder w tym kluczyku-scyzoryku z pilotem.
    robert199
    Level 21  
    ja mam taka propozycje.
    Zakupić uniwersalny sterownik centralnego zamka z pilotami. montaż nie jest trudny.
    za cene około 70zł masz dwa kluczyki z grotami surówkami, jak chcesz to sobie z orginalnego przełożysz grot i transponder.
    zwykle w takich pilotach masz zwykle dodatkowy kanał. możesz np. wykorzystac do otwierania wlewu paliwa, bagażnika właczania światła itp.
    Moim zdaniem jest to tańsze i prostsze rozwiązanie
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    I tandetne niestety typowe chińczyki i te scyzoryki to masakra która się tylko rozwala kolega miał i nie wytrzymały nawet 6 miesięcy, a rozwiązanie z oryginalnymi scyzorykami jest bardzo dobre tak samo można kupić pilota trzy przyciskowego i otwiera bagażnik jak w oryginale. Fakt że wymaga np VCDS i dobrania modułu komfortu ale to żaden problem ja już nie raz robiłem takie wymiany komfortu i oryginalne kluczyli z pilotami.
    robert199
    Level 21  
    ważne,ze własciciel ma dwie mozliwosci do wyboru.
    ja tez zakładam chińczyki, nie bede reklamował gdzie kupuje, ale juz wiek ttóre wytrzymuja a które nie. i różnica w cenie wcale ne jest duża.
    Jak chcesz moge zrobic ci zdjecie scyzoryka zakladanego 6lat temu chińczyka i wygląda lepiej niz orginał.
    Absolutnie nie chodzi mi o to aby zachwalac chinszzyzne, ale wśród nich tez sa dobre produkty
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    No to faktycznie może masz dobry dostęp do lepszych chińczyków jak puki co trafiałem na tandetne scyzoryki i dlatego jestem do nich uprzedzony. Fakt że jednak oryginalny system to oryginalny, a nie dokłądaniec.
    dawid5030
    Level 15  
    witam ponownie, no więc mój komfort ma numer 3b0959799 wygląda inaczej niż normalny ( posiada jedną tylko kość) centralny działa z kluczyka z domykaniem szyb. Udało mi się zdobyć zestaw komfort + scyzoryk z nowszego pasata z 2000 roku w którym komfort jest już na dwie wtyczki, po małej modyfikacji wejścia udało mi się dopasować do mojej kostki i efekt :
    centralny działa z pilota przy czym, po zamknięciu - wszystkie drzwi zaryglowane a bagażnik otwarty, natomiast po otwarciu drzwi otwarte a bagażnik zamknięty... co zrobić ? jakieś pomysły ?
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    Zamienić przewody od siłownika zamka bagażnika - zła polaryzacja.
    dawid5030
    Level 15  
    przewody zmienione, wszystko działa jak należy. zamykam :)