Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - instalowanie systemu

15 Kwi 2013 20:26 1017 3
  • Poziom 15  
    Witam,

Jeszcze nigdy nie miałem przyjemności z reinstalacją Windows 7 na moim komputerze (do tej pory funkcjonowałem w świecie Windows XP), stąd zanim się tym zajmę bardzo bym prosił o kilka porad.

Mianowicie muszę zrobić reinstalację na netbooku Acera, ponieważ zaczął chodzić tragicznie wolno. Ma on zainstalowaną wersję OEM, do której posiadam klucz, z tego co wiem Windows 7 przywraca się do wersji początkowej z ukrytej partycji poprzez wejście ALT + F10 przy uruchamianiu?

Czy w ten sposób odświeżony system będzie chodził jakby był po formatowaniu, czyli pozbędę się cholerstwa, które spowalnia system?

Jako, że podzieliłem dysk na partycje to czy taka instalacja nie usunie informacji na nich zapisanych?

Czy istnieje możliwość kompletnego sformatowania systemu i instalacji kompletnie nowej kopii w oparciu o posiadany klucz?

Z góry dzięki,
    maxon
  • Poziom 25  
    Chyba nie rozróżniasz reinstalacji (ponowna instalacja) od odzyskiwania systemu (naprawa systemu). Przy instalacji następuje utrata danych, a przy naprawie nie.
    Reinstalacja to ostateczność i nie jest to lekarstwo na przyśpieszanie komputera. Proponuję wcześniej sprawdzić komputer pod kątem wydajnościowym i zastosować ogólnie znane metody przyśpieszania pracy systemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    problem rozwiązany