Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony

grzechu590 15 Kwi 2013 20:36 3783 11
  • #1 15 Kwi 2013 20:36
    grzechu590
    Poziom 8  

Witam, mam uszkodzonego Dbx Pa Driveracka. Problem polega na tym że zostało upalone na płytce jedno wejscie z HI i jedno wejście LOW. Kupiłem używany i już uszkodzony. Zaniosłem do elektronika i powiedział że ktoś przez przypadek podał sygnał z końcówek na ten procesor i uszkodził go. Poszukuję schematu elektrycznego ew. czy ktoś byłby w stanie mi pomóc by go naprawić?

Najbardziej potrzebuję schematu elektrycznego, nigdzie nie mogę go znaleźć.

Chętnych do pomocy proszę o kontakt ze mną.

0 11
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2013 21:23
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    Podaj dokładnie nazwę i model, wszystkie informacje z tylnej ścianki !

0
  • #3 16 Kwi 2013 00:48
    grzechu590
    Poziom 8  

Robert 1960 napisał:
    Witam !
    Podaj dokładnie nazwę i model, wszystkie informacje z tylnej ścianki !

DBX Driverack Pa
    Jest to produkcja seryjna. Zdjęcia wrzuciłem z internetu, w sobotę spiszę dopiero co znajduje się na naklejkach na urządzeniu. Jeśli ktoś może niech dopisze model jeśli ma gdzieś pod ręką urządzenie.

Czy to już wystarczy??

0
  • Pomocny post
    #4 16 Kwi 2013 11:08
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Ja go naprawię.

0
  • #5 16 Kwi 2013 11:59
    grzechu590
    Poziom 8  

ciasteczkowypotwor napisał:
    Ja go naprawię.

To jak się możemy umówić??

0
  • #6 19 Kwi 2013 14:35
    grzechu590
    Poziom 8  

Przesyłam zdjęcia z usterką DBX Driveracka Pa. Jak widać są dolutowane 2 rezystory w miejscach zaznaczonym czerwonym kolorem. Są dolutowane dwa rezystory. Na 2 zdjęciach aby zaznaczyłem miejsca gdzie były upalone rezystorki.

Czy teraz już ktoś będzie mógł mi jakoś pomóc w zdiagnozowaniu usterki??

DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony

Dodano po 10 [minuty]:

Zdjęcie dokładniejsze w większej rozdzielczości... DBX Driverack Pa Procesor dzwięku, szukam schematu elektrycznego, uszkodzony

0
  • Pomocny post
    #7 26 Kwi 2013 00:32
    Świr
    Poziom 34  

Ja go naprawię.

Też go naprawię, no ale niech będzie - kto pierwszy ten lepszy :)

0
  • #8 27 Kwi 2013 19:01
    grzechu590
    Poziom 8  

Świr napisał:
    Ja go naprawię.

Też go naprawię, no ale niech będzie - kto pierwszy ten lepszy :)

Urządzenie poszło do naprawy. Czekamy na finał. Z tego co wiem ciasteczkowypotwór sprostał zadaniu. Jeszcze trwają ostatnie testy i niedługo wraca sprowrotem do mnie:))

0
  • #9 05 Maj 2013 23:39
    grzechu590
    Poziom 8  

Wszystko się udało, DBX naprawiony i działa prawodłowo jak należy. Dzięki ciasteczkowypotwor

Wszystkich którzy szukają pomocy w obsłudze, konfiguracji i kalibracji mikrofonem pomiarowym DBX MK2 zapraszam do mnie na forum. Wykonałem szereg różnych pomiarów i różnych manipulacji na wielu salach weselnych. Chętnie pomogę

1
  • Pomocny post
    #10 06 Maj 2013 09:33
    Kajtek_170
    Poziom 22  

Jaki mikrofon używasz? I czy prosto się stroi ten system. mamy takie procesory, ale nigdy z tych funkcji nie korzystaliśmy, a szkoda bo chyba warto. najczęściej ustawia się tylko zapisany preset do rodzaju sprzętu który jedzie, a przecież sala sali nie równa.

0
  • #11 29 Lis 2013 20:32
    grzechu590
    Poziom 8  

Kajtek_170 napisał:
    Jaki mikrofon używasz? I czy prosto się stroi ten system. mamy takie procesory, ale nigdy z tych funkcji nie korzystaliśmy, a szkoda bo chyba warto. najczęściej ustawia się tylko zapisany preset do rodzaju sprzętu który jedzie, a przecież sala sali nie równa.

używam mikrofon taki sam jak polecają do tego urządzenia czyli mikrofon fimy dbx. Naprawdę warto jest go użyć, na ucho się tego tak nie zrobi niż elektronika. Nasze uszy mogą być zmęczone a mikrofon zawsze słyszy to samo.

0
  • Pomocny post
    #12 30 Lis 2013 12:33
    Świr
    Poziom 34  

grzechu590 napisał:
    Naprawdę warto jest go użyć, na ucho się tego tak nie zrobi niż elektronika.

Lubię kiedy ktoś bezgranicznie ufa elektronice, nie czytając instrukcji do niej. Masz rację, na ucho się tego tak nie robi, ale robi się to na oko - używając analizatora widma akustycznego i generatora szumu różowego. Co do autoustawiacza dbx-a - powiedzmy że jakoś to działa, ale wolę metodę "na ucho", a w bardziej wymagających przypadkach analizator widma.

0