Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem techniczno-formalny - internet do 10mb

15 Kwi 2013 20:41 3252 23
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.

Miałem do lipca 2013r. ofertę neostrada 6mb i telefon stacjonarny, niestety zadzwonili przedstawiciele do mojego brata z nową ofertą (który w domu już nie mieszka ale załatwiał zawsze sprawy z neostradą) "Wyjątkowa Moc Internetu w FunPacku na łączu tel." który dostał informację że oprócz prędkości internetu nic innego się nie zmieni i zgodził się na nową umowę od kwietnia.

Po czym okazało się że zamiast telefonu stacjonarnego jest telefon internetowy który musi mieć ciągłe podłączenie do modemu liveboxa. Na informacji w ostatni weekend powiedziano że mogę cofnąć umowę do starej więc chciałem to zrobić dzisiaj ale od wczoraj nie miałem internetu. Zadzwoniłem na obsługę klienta, błąd na linii został naprawiony ale powiedziano mi że do starej umowy mogłem powrócić maksymalnie do 10 dni po podpisaniu nowej:-//
    Więc jak to jest naprawdę??, nikt nie uprzedzał że będzie zmieniony stacjonarny na internetowy i nikt nie powiedział że mogę umowę zmienić maksymalnie do 10 dni.
    Teraz jest straszenie kosztami i miesięcznym czekaniem abym mógł powrócić do starej umowy.
    Czy jest możliwość powrócenia do starej umowy bez ponoszenia kosztów?? czy jakaś reklamacja odniesie skutek??

Drugie to sprawa podłączenia dwóch telefonów do tej telefonii internetowej?? Modem mam na dolnym piętrze, przez ścianę jeden telefon się znajduje a drugi na górnym piętrze.
    Podobno jest jakiś liveplug?? Jakby to zadziałało w moim przypadku??

Proszę o pomoc za którą z góry dziękuje.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Podobno jest jakiś liveplug?? Jakby to zadziałało w moim przypadku??
    Liveplug się do tego nie nadaje.
    Zgłoś reklamację, poproś o odsłuchanie nagrania.. Wątpię, żebyś coś ugrał, sąd i urząd ochrony konsumenta niewiele Ci pomogą, bo usługa to usługa, a że zmieni się jej sposób dostarczenia..

Możliwość podłączenia dwóch telefonów jest, ale oba muszą być podpięte do liveboxa, nie do linii telefonicznej.
  • Poziom 12  
    To ja tego nie rozumiem?? To oba telefony muszą być obok siebie żeby móc podłączyć do liveboxa czy są jakieś przejściówki albo coś w tym guście?? Jeśli livebox jest na parterze a telefon na piętrze to jak go mam podłączyć??
  • Poziom 35  
    Grom99 napisał:
    To ja tego nie rozumiem?? To oba telefony muszą być obok siebie żeby móc podłączyć do liveboxa czy są jakieś przejściówki albo coś w tym guście?? Jeśli livebox jest na parterze a telefon na piętrze to jak go mam podłączyć??

A gdzie wyczytałeś że muszą być obok siebie?
    Muszą być podpięte do jednej linii ale nie do tej na której masz livebox tylko do odpowiedniego portu liveboksa. A czym? Ano kabelkiem :D .
  • Poziom 12  
    Muszą być podłączone obydwa telefony do liveboxa więc muszę z góry ciągnąc kabel w tym wypadku??

Chyba będę zmuszony zrobić w końcu w całym domu sieć bezprzewodową??
    Jest to duży koszt??
  • Poziom 35  
    Grom99 napisał:
    Chyba będę zmuszony zrobić w końcu w całym domu sieć bezprzewodową??
    Jest to duży koszt??

Tyle ile kosztuje telefon bezprzewodowy. Bazę podłączasz przy liveboksie, słuchawkę targasz na górę i masz sieć bezprzewodową.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Możesz to podłączyć w podobny sposób jak było, tylko warunek taki że, Livebox jest na pierwszym gniazdku. Za tym gniazdkiem odcinasz kabel który idzie do dalszej części budynku i podłączasz go do odpowiedniego portu w Liveboxie.
  • Poziom 43  
    Grom99 napisał:
    nikt nie powiedział że mogę umowę zmienić maksymalnie do 10 dni
    W takim razie termin na wypowiedzenie nowej umowy przesuwa się do 3 mies. - chodzi o odstąpienie od niej bez podawania przyczyn i ponoszenia kosztów. Po wysłaniu odpowiedniego pisma muszą przywrócić usługi w starej wersji.
  • Poziom 12  
    Odświeżam temat choć w innej kwestii więc jeszcze raz:

Witam wszystkich. Do tej pory miałem internet na kablu i wszystko chodziło i nadal chodzi pięknie ale ostatnimi czasy trochę mi się pozmieniało tzn. został zakupiony nowy TV SAMSUNG 40" UEF6500 oraz przeszliśmy w domu na telefonię cyfrową co zmusza aby mieć telefon podłączony non stop do LB.
    Router mam na parterze w pokoju gdzie jest jeden komputer stacjonarny, za ścianą mam gniazdko telefoniczne gdzie jest podłączony, po kablu idzie internet na piętro do drugiego komputera stacjonarnego, obok pokoju znajduje się drugi pokój i jeszcze obok salon gdzie jest nowy TV oraz drugie gniazdko telefoniczne.

Zamierzam zrobić wkońcu sieć bezprzewodową w domu, TV wykrywa liveboxa ale po wpisaniu hasła nie chce mi się z nim połączyć, podobnie miałem z komórką tylko że ona mi się połączyła na piętrze gdy wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia.

Szukam pomocy odnośnie możliwych rozwiązań na jak najlepsze rozmieszczenie sieci bezprzewodowej wykorzystując LB choć rozumiem że jest to dosyć cienki sprzęt, mam wersję ze ściętym rogiem.
    Pomyślałem żeby być może dokupić drugi router i podłączyć go do komputera na piętrze, może wtedy TV by go widział, chciałbym w tyym tyg się do tego porządnie przymierzyć.

Dziękuje wszystkim za każdą pomoc.

Przesyłam uproszczone szkice jak to na ten moment u mnie wygłąda.

PARTER:

PIĘTRO 1:

Zrobiłem próbę: Przeniosłem Liveboxa oraz telefon na górę do salonu przy gniazdku telefonicznym, SMART TV łączy bez problemu bezprzewodowo, na razie do górnego komp mam połączenie kablowe a na dole internetu nie mam wcale.

Więc teraz zakupuje drugi router do pokoju IV, on powinien się połączyć bezprzewodowo z Liveboxem i z tego nowego routera kablem podpinam KOMP 2 oraz KOMP 1 na dole.

Jakie polecacie dobre routery??
  • Poziom 12  
    Proszę o pomoc czy takie rozwiązanie zadziała:

Nowo zakupiony router wstawię do pokoju IV na górę, on połączy się bezprzewodowo z liveboxem, z nowego routera kablem do komp II oraz komp I na dół??
  • Moderator - Sieci, Internet
    Grom99 napisał:
    Nowo zakupiony router wstawię do pokoju IV na górę, on połączy się bezprzewodowo z liveboxem, z nowego routera kablem do komp II oraz komp I na dół??

Musisz ustawić go tam gdzie masz w miarę dobry sygnał z LB, konfiguracja w trybie WISP lub Client w zależności od rodzaju zakupionego urządzenia i twoich potrzeb.
  • Poziom 12  
    Sytuacja się trochę zmieniła bo dostałem w spadku router: PENTAGRAM CERBERUS P6311-07A, jest już trochę leciwy ale może wystarczy na moje zapotrzebowanie, wiecie coś na jego temat?? może się obędzie bez wydatków:-))
  • Moderator - Sieci, Internet
    Cytat:
    PENTAGRAM CERBERUS P6311-07A,

To router ADSL-owy więc działać może tylko jako AP (rozgłaszać sieci SSID).
  • Poziom 12  
    I właśnie taką rolę ma chyba spełniać jeśli to dobrze rozumiem, jak go połączyć bezprzewodowo z LIVEBOXEM??

To w takim razie może zrobię tak:

Z LIVEBOXA do PENTAGRAM kablem, z PENTAGRAM kablem DO KOMP II i kablem do KOMP I, tak zadziała??
  • Poziom 12  
    Problemem było stare firmware tego PENTAGRAMu, poszukałem najnowszej wersji, zaktualizowałem i teraz śmiga wszystko jak należy na górze i na dole bez żadnych problemów.

Teraz mam wszystko połączone kablem oprócz TV w salonie który łączy się bezprzewodowo z Liveboxem.

Jaki byś polecił router, którego bym włożył do mojego pokoju bo chcialbym aby on się łączył bezprzewodowo z Liveboxem, od niego by poszedł kabel do mojego komp II, od niego także kabel na dół do PENTAGRAMU , z PENTAGRAMU kabel do KOMP I.
    Chciałbym uniknąć przebijania dziur w ścianach między SALONEM a POKOJEM III oraz POKOJEM III a IV bo przy mojej obecnej konfiguracji będę to musiał zrobić, kabel na holu nie może pozostać:-//

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Mam także mały NETBOOK HP MINI 110-3630sw 10.1".

Ma on karty sieciowe w sobie:

1.BROADCOM 4313 802.11 b/g/n
    2.Karta wirtualnego miniportu WiFi firmy Microsoft
    3.Realtek PCIe FE Family Controller

Wszystko działa oprócz tego że nie wyszukuje mi żadnej sieci a chciałem się połączyć bezprzewodowo, co jest żle ustawione??
  • Poziom 12  
    Już ustawiłem i HP mini łączy mi się bezprzewodowo z Liveboxem. Jak można ustawiać grupę domową żeby widzieć wszystkie komputery jakie przynależą do sieci domowej??
  • Poziom 12  
    Coś mi się kopie z tym netem, robię testy i mam tylko 2,7 Mb/s prędkości pobierania, wcześniej miałem 10.8 Mb/s, wyłączyłem w Liveboxie DHCP ale na razie żadnej różnicy, co jest nie tak??
  • Poziom 33  
    Musisz mieć dużo wolnego czasu ze na kilku forach piszesz o jednym i tym samym problemie ;)
  • Poziom 12  
    Po prostu szukam pomocy gdzie się tylko da. Nie miałem z tymi rzeczami wcześniej do czynienia niestety:-//
  • Poziom 33  
    Widząc wszystkie twoje posty na tych forach proponuję zlecić to zadanie informatykowi. Jemu zajmie to 30min, a tobie zaoszczędzi tygodnie pisania na forach.
  • Poziom 12  
    Niestety nie mam żadnego informatyka który by mi to zrobił więc jestem skazany na zrobienie tego samemu tzn. już to zrobiłem, na początku było wszystko dobrze ale od dwóch dni bardzo mocno mi zwolnił internet więc dlatego odezwałem się znowu, może są gdzieś ustawienia które można byłoby sprawdzić czy na pewno są dobrze???

Dzisiaj prędkość zleciała do 0,7Mb/s więc to już jest porażka na całego.
    Rozumiem że już wyczerpałem całą pomoc z forum, jestem w tym zielony ale postanowiłem że się tego nauczę sam dla siebie.
  • Poziom 33  
    Grom99 napisał:
    Jaki byś polecił router, którego bym włożył do mojego pokoju bo chcialbym aby on się łączył bezprzewodowo z Liveboxem, od niego by poszedł kabel do mojego komp II, od niego także kabel na dół do PENTAGRAMU , z PENTAGRAMU kabel do KOMP I.

Najlepiej router/ap pracujący jako Klient, żeby była jedna podsieć.
    Grom99 napisał:
    Jak można ustawiać grupę domową żeby widzieć wszystkie komputery jakie przynależą do sieci domowej??

Wszystkie komputery mają być w jednej podsieci np. 192.168.1.x. Ustaw tą samą nazwę grupy roboczej na wszystkich komputerach.
    Grom99 napisał:
    Dzisiaj prędkość zleciała do 0,7Mb/s

Prędkość przy bezpośrednim połączeniu do liveboxa przez wifi czy ethernet, a może przez pentagrama.
  • Poziom 12  
    Chyba tym wąskim gardłem był Pentagram. Odłączyłem go i znów podłączyłem komp prosto z LB i wszystko wróciło do normy. Teraz znów powróciłem do opcji LB-PENTAGRAM-KOMP i na razie prędkość pobierania 10,9 Mb/s. Zobaczymy czy znowu po dwóch dnia się coś skopie czy będzie ok.

A wymieniałbyś LB na inny lepszy router, jest to warte zachodu czy wystarczy jeden porządny router który by mógł się połączyć WiFi z LB a od niego kablami bym połączył resztę urządzeń??
  • Poziom 33  
    Masz telefon podłączony do LB. Kup AP z opcją Klient i podłącz komputery od niego. MC-WR22, WRT-300.