Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 TDi Elektrozawór paliwa jako zabezpieczenie

24 Lut 2005 13:33 6183 22
  • Poziom 31  
    witam mam pytanko czy jak zamontuje taki zaworek bezposrednio za pompa to czy jej nie spale? bo przy probie odpalenia kiedy elektrozawor bedzie zamkniety pompa bedzie caly czas nabijac cisnienie az wreszcie sie spali ale nie wiem czy dobrze rozumuje? a moze jest lepsze miejsce na montarz takiego elektrozaworu. autko to passat b5
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    A po co Ci zawór? Pompka będzie "mielić" dopóki zawór się nie otworzy.Skracasz świadomie żywotność pompki.pozdrawiam.mon
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Podałeś zbyt mało danych, co to za elektrozawór, jakie ma spełniać zadanie, za jaką pompą ma być montowany, co ma sterować tym elektrozaworem.
  • Poziom 31  
    ma spelniac zadanie odciecia paliwa na przewodzie za pompa paliwowa ma byc sterowany wlacznikiem, jest to zwykly elektrozawor do paliwa

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

panowie a czy tam wogole jest pompa paliwa? jesli tak to gdzie bo jak odlaczylem wtyke z gory od dzinksa co wystaje mi w bagazniku to samochod i tak odpala i chodzi ile chce
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Wstaw przekaźnik sterowany z ukrytego przełącznika w momencie gdy go wyłączasz a ktoś włącza zapłon wyłącza się pompka zasilająca a załącza sie elektrozawór i blokuje przepływ paliwa.
    Tym sposobem nic się nie zepsuje.

Jeśli cię interesuje moge Ci opisać (namalować) jak ja bym to zrobił.
  • Poziom 14  
    Heroses ma rację. To jest najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jeżeli pompka ma tzw powrót wewnętrzny paliwa, czyli układzik mechaniczny, który jak zbyt wzrasta ciśnienie za pompką to pozwala na powrót paliwa do baku, to wstawienie samego elektrozaworu nie jest problemem. Ale jak nie ma powrotu to niestety, jak przygapisz to zwalisz pompkę na pewno.
  • Poziom 24  
    Zapomniałem domalować kabla masy elektro zaworu może on być połączony z kablem masy od pompki.
  • Poziom 25  
    Jak przekaznik odetnie pompke to elektrozawor jest juz nie potrzebny. Samochod odpali, ale po chwili zgasnie (jak wypali sie paliwo z przewodow). Ale z tego co wiem to w dieslach jezeli zniknie paliwo w przewodach to pozniej trudno jest odpalic. Radzilbym zalozyc odciecie zaplonu w innym miejscu, np. cewka, jest wiele mozliwosci...
  • Poziom 14  
    Ważna uwaga kordel z tym problemem uruchomienia po wypaleniu paliwa, ale chciałbym Ci przypomnieć że w dieslach nie ma cewki zapłonowej :)
  • Poziom 25  
    Niema cewki zapłonowej ale jest cewka odpowiedzialna za gaszenie auta i na niem można zrobić coś takiego i to jest najlepszy pomysł ew. popma wtryskowa też całkiem mądrze z którego roku to autko??
    PZDRAWIAM
  • Poziom 24  
    Problem z uruchomieniem w dieslu pojawia się wtedy gdy założymy odcięcie paliwa(czyt. elektrozawór) a samochód nie jest wyposażony w pompkę zasilającą.
    Choć czasem i jak jest dobrze. Gdy złodziejowi się zapowietrzy samochód to nie będzie się z nim męczył. A my wiemy co trzeba zrobić po wejściu do samochodu ew. jakaś dioda sygnalizująca nam stan przekaźnika.
  • Poziom 25  
    Przyznam sie, ze mialem na mysli cewke zaplonowa (za duzo siedze w benzyniakach) :-) Ale cewka odpowiedzialna za gaszenie samochodu tez jest, dzieki gumiś_rzesz. Tak czy inaczej odradzam zakladania w dieslach odciecia zaplonu na pompie paliwa czy przewodzie pompy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    odradzam zakladania w dieslach odciecia zaplonu na pompie paliwa czy przewodzie pompy.

Na przewodzie przy pomocy elektrozaworu to dobry pomysł pod warunkiem że zawór jest dobrej jakości i wykonamy instalację w sposób wykluczający przypadkowe wyłączenia (to ostatnie tyczy się wszelkich "wynalazków" ), natomiast odcięcie zasilania elektrozaworu pompy wtryskowej można zrobić bez problemu, jedyny minus to łatwość obejścia tego typu zabezpieczenia.
    Wydaje mi się że w twoim b5 nie ma elektrycznej pompki w zbiorniku (jeżeli do zb. idą dwa kable to napewno nie ma pompki), więc możesz śmiało kombinować z elektrozaworem, tylko one czsem lubią robić "psikusy" więc decyzja należy do ciebie. :D
  • Poziom 25  
    Jezeli wziasc pod uwage porzadna instalacje to wszystko jest dobrym rozwiazaniem. Mi chodzi o ponowne odpalenie auta.
  • Poziom 31  
    panowie problem prawie rozwiazany, pompy wspomagajacej nie ma w moim aucie sprawdzilem odlanczajac waz na pompie wtryskowej, druga sprawa wpialem sie w zawor wygaszajacy i cale zabezpieczenie dziala oki ale jeszce bede kombinowal z zaworem na przewodzie zasilajacym tylko nie wiem skad pociagnac + zeby bylo w miare blisko. to zabezpieczenie z zaworem chyba musze zrobic pod maska a nie przy zbiorniku bo zanim on wypali rope z filtra to juz bedzie daleko za miastem. ma ktos moze jakies ciekawe inne patenty?
  • Poziom 25  
    A po co wypalac rope z filtra. Zaloz odciecie tak aby auto nie moglo wogole odpalic. Tak bedzie lepiej. Mniej zabawy, mniej problemow.
  • Poziom 31  
    a jakis pomysl jak to zrobic?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    j/w: cewka odpowiedzialna za gaszenie auta, pompa wtryskowa. Wybierz sobie jakis obiekt i w jego przewod zasilajacy wepnij przekaznik (40-50A/12V, najlepiej hermetyczny bo takie normalne to pod maska nie wytrzymaja dlugo. Zaloz odciecie tak by przy braku napiecia na cewce przekaznika "obiekt Twoich zainteresowan" byl wylaczony :-) (czyli styki 30 i 78). I jeszcze jedno: chcesz to podlaczyc do jakiegos alarmu czy tak tylko odciecie?
  • Poziom 31  
    tak tylko bez alarmu choc myslalem nad tym ale nie wiem jaki ten alarm a jest tyle badziweia na rynku ze lo nio i nie wiem czy ma to autko instalacje do alarmu czy nie musialbym jej robic a i jescze jedno jak to jest z pedalem gazy bo mam taki dlugi jalowy moment na ktorym auto jedzie jedna predkoscia mimo tego ze pedal wciskam, a co myslicie o tym jakby wpiac taki przekaznik w przewody od pedalu gazu? auto odpali czy nie?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Instalacji do alarmu auto napewno nie ma, ale jak juz sie zdecydujesz to daj znac. Postaram Ci sie pomoc i dostosowac alarm do Twoich wymagan... Masz w aucie elektryczny pedal gazu? Rozlaczenie tych przewodow pomoze co najwyzej, ze nie bedzie mozna dodac gazu, ale auto odpali. A po trzecie primo :-) to ten "taki dlugi jalowy moment" to tzw. turbo dziura. Tak juz jest z autami, w ktorych sa zamontowane turbosprezarki. Auto ma kopa, to prawda, ale zanim sie zalaczy sprezarka to jest wiekszy mul niz zolw idacy pod wiatr :-).
  • Poziom 31  
    ale to juz bedzie cos jak nie bedzie mozna dodac gazu bo nikt mi nim nie ucieknie :) dobre z tym zolwiem :) a jak wepne sie w ten obwod z pedalu gazu nie zmieni mi sie cos w komputerze? a wie ktos moze jakiego rzedu rezystancje tam sa na tym pedale?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Z tym obwodem pedalu gazu to poczekaj. Moze ktos poda rozpiske tych kabelkow albo sproboj gdzies znalezc. Ale mam propozycje. Poszukaj obwodu komputera sterowania silnikiem. Twoj poziom zaawansowania na forum wskazuje na dobra znajomosc elektroniki wiec uwazam, ze moge posunac sie dalej. Z takimi obwodami komputerow musisz uwazac, ale tak naprawde to nie jest takie trudne. Wazna uwaga przy tego typu odcieciach - nalezy je robic juz za bezpiecznikami bo jak ktos bystry na krotko do bepiecznika plusa przyczepi to co? Nie bedzie juz odciecia. Spotkalem sie kiedys z takim czyms. Koles zamontowal sobie w pewnym serwisie odciecie w audi a6 i przyjechal sie pochwalic. Mialem troche czasu wiec sie nie spieszylem (nikt nie biegl do mnie z pala :-)). Uruchomienie silnika zajelo mi cale 10min, hehe. Ale zebys widzial jaka mial mine 8O . Juz nie chce wspominac ile kawy policjanci u mnie wypili jak mu auto buchneli. Faktem jest, ze nawet najdrobniejsze niedopatrzenie moze spowodowac tragedie. A tak na marginesie to nie zajmuje sie kradzieza aut, chcialem mu tylko pokazac, ze nie wszystko jest tym na co wyglada. Niby kolega, ale gliny na mnie naslal, a ci z serwisu umyli rece. Tak wiec uwazajcie koledzy. Niech to bedzie dla was przestroga.