Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINKTL-WR1043ND - Potrzebny Bios Frimware

15 Kwi 2013 21:24 1665 14
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów i z góry dziekuje za poświęcony czas. Mam problem z takim routrem TP-LINK TL-WR1043ND podzczas aktualizacji frimware został wyłączony prąd i niestety bios został skasowany, a nowy się nie zapisał i jest prawie cały czysty scalak, w którym zapisywany jest bios. Teraz moja prośba to potrzebuję taki sczytany z takiego samego urządzenia, ten ze strony nie działa. Proszę o pomoc. Dziękuję.
  • Poziom 43  
    Która wersja TL-WR1043ND? Odwróć router "do góry nogami", tam masz podaną rewizję.
  • Poziom 10  
    "Rewizja" tego softu to 1.8 lub jak kto woli 'ver.1.8' Dzięki za pomoc.
  • Poziom 43  
    Nie chodzi o rewizję softu, tylko rewizję sprzętową urządzenia.
  • Poziom 43  
    Poza tym jak padł bootloader to nie zostaje nic innego jak wylutowanie kość flash i zaprogramowanie na programatorze - jeśli bootloader działa to wrzucisz FW jedynie po RS.
  • Poziom 10  
    Witam. To co byłem pytany zostało podane w drugim poście ver.1.8 teraz jeszcze raz ją powtórzyłem. Dzięki za zainteresowanie. Jeśli chodzi o zaprogramowanie to nie widzę problemu tylko brak działającego wsadu. Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 43  
    Spróbuj tego z załącznika (na własną odpowiedzialność). Robiłem kiedyś z tego powrót do oryginalnego firmware z DD-WRT i poszło OK.
  • Poziom 10  
    Wgrałem ten soft ale chyba robię coś nie tak, ponieważ dalej jest coś nie tak. Proszę o jakąś podpowiedź co zrobić aby to ustrojstwo ożywić a nie wywalić.
  • Poziom 10  
    Najprostrzym sposobem jest wgranie przez programator lub jak kto woli w programatorze. Tak jest to robione, więc dodatkowe kabeli w tym momencie wydaje mi się są już nie potrzebne.
  • Poziom 43  
    Skoro sam wiesz lepiej to szukaj softu, może na necie gdzieś jest.
  • Poziom 39  
    spienty1 napisał:
    Najprostrzym sposobem jest wgranie przez programator lub jak kto woli w programatorze. Tak jest to robione...

No profesjonalista, brawo. Samodzielnie wylutujesz, zaprogramujesz i ponownie wlutujesz flesza z tego routerka ? A pod jaki adres wczytasz firmware ? Bootloadera oczywiście nie wymażesz, bo wiesz od jakiego adresu się rozpoczyna i gdzie się kończy ?
  • Poziom 43  
    Nie pozbawiajmy złudzeń co do naprawy tego sprzętu autora tematu.