Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ruter Netgear+bramka VOIP -

vito86 16 Apr 2013 11:45 1593 4
    vito86
    Level 10  
    Witajcie,
    Mam ruter Netgear JNR1010, kupiłem ostatnio bramkę voip z ruterem VOOD 342. Chciałbym połączyć te 2 urządzenia, tzn. kabel z rutera Netgear podłączyć na wejście WAN VOOD 342 i z jego wyjścia LAN na PC, oprócz tego chciałbym podłączyć telefon do wejścia PHONE. Podłączyłem tak te urządzenia, internet działa tylko chciałbym mieć możliwość konfiguracji. W instrukcji jest napisane aby konfigurować VOOD 342 po wpisaniu w przeglądarkę adresu 192.168.1.1; po wpisywaniu tego adresu wyskakuje jednak konfiguracja rutera Netgear. Chciałbym mieć możliwość rejestracji na serwer SIP itd. Nie wiem co dalej zrobić. Czy mam ustawić ręcznie jakiś adres IP, bo teraz jest automatycznie. Dostawcą internetu jest UPC.
  • Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Musisz zmienić IP bramki.
    vito86
    Level 10  
    Dziękuję, pomogło.
    Teraz mam inne pytanie. Potrzebuję wykorzystać ten ruter z bramką VOIP do takiej sprawy: ma 2 urządzenia, które mają swoje osobne MAC-i. Chcę je podłączyć do sieci, uzyskać IP dla nich oraz wysyłać między nimi komunikaty w protokole SIP. Mogę je podłączyć do wyjść LAN na ruterze, a w konfiguracji zapisać jakoś ich MAC? Czy da się to zrobić darmowo?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To zależy od samych bramek.
    np. bramki SIP wbudowane w routery draytek umożliwiają taką komunikację.

Podaj jaki masz sprzęt to będzie można coś konkretniej napisać.
    vito86
    Level 10  
    Dziękuję za zainteresowanie.

Kupiłem ruter z bramką VOIP Vood 342. Założyłem konto na freeconet. Ściągnąłem aplikację freeconet phone. Skonfigurowałem ruter zgodnie z zaleceniami, ale przy uruchaminiu freeconet phone nie mogę się zarejestrować. Podaję tu login i hasło jakie dostałem od freeconet. W mieszkaniu mam drugi ruter Neatgear34. Przewód podłączam do WAN rutera Vood 342. Z wyjścia LAN idzie przewód do mojego laptopa. Konfiguruję tylko Vood 342. Ustawienia jak tu:
    http://forum.ipfon.pl/index.php?topic=1121.15
    Czy ktoś może pomóc?