Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UE40ES6800,samsung - zasięg WI-FI i rodzaj sieci w TV

Bogumil55 16 Kwi 2013 13:37 2643 1
  • #1 16 Kwi 2013 13:37
    Bogumil55
    Poziom 9  

Mam TV Samsung 40-inch ES6800 Series 6 Smart 3D Full HD
    i chce go skonfigurować z siecią WI-FI lecz jest zbyt słaby zasęg i laguje wszystko co się ogląda przeczytałem gdzieś jak router będzie stał blisko to będzie działać 3m od TV chodzi lepiej a w drugim pokoju już prawie wcale ma router 54M WR340G tp-linka czy pomoże zmiana na szybszy IEEE 802.11n ??

w instrukcji TV napisali też tak:
    "Telewizor obsługuje protokoły komunikacyjne IEEE 802.11a/b/g i n. Firma samsung zaleca używanie protokołu 802.11n. Filmy przesyłane za pomocą innego połaczenia sieciowego mogą nie być odtwarzane płynnie.

Większość sieci bezprzewodowych dysponuje systemami zabezpieczeń, które w celu uzyskania dostępu do sieci przez punkt dostępu lub router bezprzewodowy(zazwyczaj bezprzewodowy router IP) wymuszają przesyłanie przez urządzenie zaszyfrowanego kodu zabezpieczenia, nazywanego kodem dostępu lub kodem zabezpieczenia.

W przypadku wybrania trybu trybu o wysokiej przepustowości (Greenfield) 802.11n i ustawionym w routerze bezprzewodowym typie szyfrowania WEP lub TKIP, telewizor samsung nie będzie obsługiwać połączenia w nowym standardzie WI-FI.

Przepisałem całą instrukcje :D

[b]JAKIE (JAK TO ZROBIĆ )ustawić zabezpieczenia w routerze który posiada takie (64/128/152 bitowe szyfrowanie WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK)???
    żeby TV chodził w nowym standardzie iaki TP-Link sobie kupić
    taki TL-WR842ND
    czy taki TL-WR941ND.????

0 1
  • #2 16 Kwi 2013 21:21
    orinek
    Poziom 16  

Osobiście proponuję Tobie TL-WR1043ND ja takiego używam, jestem zadowolony z niego. Stabilny i szybki ;)

0