Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres saeco sup30 - Nie może wystartować,nie grzeje itp

16 Kwi 2013 15:01 3972 9
  • Poziom 20  
    Witam,mam problem z w/w ekspresem. Po podłączeniu zasilania, zapala się ekran,przez minute chyba z 3 razy uruchamia silniczek który widać na filmie, po czym przechodzi w tryb autotestu dosłownie zaraz wywala błąd. Widoczne mikro łączniki na nagraniu są sprawne, nie rozumiem tylko czemu ten krokowiec próbuje dalej się obrać...

Proszę o pomoc
  • Poziom 20  
    A czy jest ktoś w posiadaniu do tego ekspresu jakieś serwisówki lub coś pomocnego w celu zdiagnozowania problemu?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam, kolego pasowało by znać numer błędu, który zostaje zapisywany w pamięci.
    W tym celu spróbuj wejść do programu serwisowego:
    zaczynając od górnej lewej strony ekranu -> prawa górna strona ekranu -> dolna lewa strona ekranu -> dolna prawa strona ekranu (czyli taka litera Z)
    Naciskasz to w pierwszym momencie po podświetleniu się ekraniku. Prawdopodobnie każde naciśniecie będzie Ci sygnalizować sygnał dźwiękowy. Jeśli popełnisz błąd próbuj dalej.

Gdy Ci się uda, pojawi ci się menu, w którym powinny być zapisane ostanie błędy.

Może, jak poznam numer błędu będę mógł Ci coś więcej powiedzieć. W tej chwili za dużo możliwości.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Kilka razy już próbowałem taką opcję i punkty po krawędzi i nic. Może niedokładnie to robiłem,tak czy siak nie było żadnych sygnałów dźwiękowych. Jutro spróbuje raz jeszcze.
  • Poziom 20  
    brak dźwięków, i również nie dostałem się. Próbowałem kombinację "Z" "X" zaraz po podświetleniu się ekranu, dotykając po rogach, odsuwając miejsce dotyku o 1cm, różne opcje i nic;/. Każda próba=wył i wł ekspresu.
    Czy jest jakaś inna opcja z czytania błędu? mówię tu o szeregowym połączeniu z kompem.
  • Poziom 11  
    Witam podejrzewam uszkodzenie wielozaworu znajdującego się za wylewką kawy. Bardzo często pada w tych modelach (koszt naprawy spory). otwórz lewą część ekspresu, za zbiornikiem wody można do niego zajrzeć. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Chwilowo jego problem odstawiłem na bok z powodu totalnego braku czasu. Jak się za niego jeszcze wezmę to muszę wykluczyć ew uszkodzenie samego ukł. zasilania ( spadek napięcia widoczny na filmiku) i pytanie co do tego wielozaworu- czy głównym jego elementem jest ceweczka? (wnioskuje po nazwie ;D )
  • Poziom 11  
    Wielozaworem steruje silnik krokowy. Ma on za zadanie rozdzielać wodę na poszczególne elementy ekspresu. Dodatkowo jego położenia są wykrywane za pomocą dwóch mikrostyków. Często wężyki do niego podłączone zaczynają puszczać (jest ich 6-7) zalewają mikrostyki lub silnik krokowy i dlatego przestaje funkcjonować bo nie jest wstanie ustalić jego prawidłowych pozycji. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Element pokazany na filmiku wydaje mi się ze pracuje prawidłowo ponieważ ( w sprawnym działa tak samo ) tez zwrócił on moją uwagę przy naprawie, okazało się, że problemem było błędne ustawienie kola zaparzacza ( dokładnie był zablokowany i nie przechodził auto testu -winne mikroprzełaczniki ). Również w tym przypadku podejrzewam inny element który powoduje błąd, może to być tez zablokowany multizawór.
  • Poziom 20  
    Bądz wytrwały w wejściu do trybu serwisowego mało kiedy udaje się to za pierwszym razem. W serwisówce masz pozycję "auto testu" gdzie ekspres sprawdzi sam wszystkie podzespoły, uszkodzone wyświetli na czerwono dzięki czemu będziesz wiedział co jest walnięte. W serwis wchodzisz "Z-ką" nim zapali się auto test.