Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI B593 I EDIMAX 3G-6200NL - Konfiguracja EDIMAX 3G-6200NL

16 Kwi 2013 15:39 2604 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Posiadam router LTE HUAWEI B593 który jak wiadomo charakteryzuje się nie za specjalny zasięgiem WI-FI. Mieszkam w domku jednopiętrowym router jest ustawiony na strychu i tam chciałbym żeby pozostał. Niestety już na parterze nie mam sygnału wi-fi tylko łączę się po skrętce z tego routera. Posiadam drugi router EDIMAX 3G-6200NL z którego korzystałem dużo wcześniej niż miałem LTE. Moje pytanie jest takie czy mogę podłączyć po skrętce EDIMAXa i żeby służył mi jako zwiększenie sygnału tzn. znajdował by się na parterze i mógł korzystać z sieci wi-fi.
    I teraz tak jak go skonfigurować??
    Co dokładnie potrzebuje jakie adresy maski itp. i wchodząc w EDIMAXa co ustawić do wyboru mam: PPoE, L2TP, PPTP już nie bedę pisał że ma 3G i adresy dynamiczne bo raczej tam tego nie ustawie. Rozumiem też że w nim muszę ustawić przełącznik na WAN. Ze względu na to że na sieciach komputerowych za bardzo się nie znam proszę o pomoc w miarę wyczerpującą. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Wyłącz serwer DHCP, ustaw LAN IP na niekolidujące z HUAWEI, a kabel wepnij do któregoś z portów LAN EDIMAXa.
  • Poziom 11  
    Wyłączenie serwera DHCP namieszało mi w huawei tak że nie mogłem się do niego dostać musiałem robić restart i ustawiać wszystko na nowo.
    Nie ma innej możliwości bez wyłączania tego serwera??

Dodano po 56 [minuty]:

Rozwiązałem problem opisze go może komuś się przyda.
    Huawei pracuje normalnie nic z nim nie robię. Podpinam do niego skrętkę i podłączam do Edimaxa po czym włączam zasilacz czekam chwilę i jest druga sieć wi-fi w domu. Konfiguruje się sam nie wiem jak ale to małe urządzenie mnie zaskakuje. Pozostaje tylko wejść w jego ustawienia i założyć hasło na sieć wi-fi ponieważ z niego można się włamać do huaweia.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Serwer DHCP miałeś wyłączyć na edimaxie - nie sprecyzowałem może tego zbyt dobrze.
    Skoro jednak rozwiązałeś problem to gratuluję i zamykam temat.