Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S1674 - Pompa wody zapchana

16 Kwi 2013 17:22 5409 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    W pralce Siemensa S1674 po skończonym praniu pojawia się na wyświetlaczu komunikat "Pompa wody zapchana". Woda faktycznie stoi w bębnie, około 2-3cm na jego dnie.
    Czy jest to problem, z którym mogę sobie sam poradzić czy muszę szukać serwisu?
    Jeśli opcja druga, to na jakie koszta powinienem się nastawiać ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nie jest włączona opcja „zatrzymanie wirowania” pranie pozostaje w wodzie. Jeśli nie, kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy pompa odpływowa nie jest zablokowana ciałem obcym. Najlepiej sięgnąć tu do instrukcji Twojej pralki. Jeśli w pompie odpływowej nie znaleziono żadnych ciał obcych należy sprawdzić ułożenie węża odprowadzającego wodę,(wysokość końcówki wlewowej).Myślę,że poradzisz sobie sam,serwis to koszty(ostateczność)
  • Poziom 42  
    Zacznij od sprawdzenia,czy jeśli położysz wąż odpływowy w miednicy, woda do końca spłynie swobodnie z pralki.
  • Poziom 9  
    Tak, wężem odpływowym, strasznie brudna, woda schodzi.
  • Poziom 42  
    adamwierus napisał:
    Tak, wężem odpływowym, strasznie brudna, woda schodzi.

Dobrze zrobisz,jak przeczyścisz węża,aż do pompki.
  • Poziom 9  
    Ok. Chyba źle zrozumiałem niestety Twój poprzedni post . Wodę z bębna spuściłem tym wężem ... "awaryjnym " ? z przodu pralki. Chodziło o wąż odpływowy ten używany we właściwym obiegu wody, tak ?
  • Poziom 42  
    adamwierus napisał:
    Chodziło o wąż odpływowy ten używany we właściwym obiegu wody, tak ?

Tak.
  • Poziom 29  
    radzisz sobie Kolego ?(ten wąż z z tyłu pralki to wąż odpływowy
    stanislaw1954 napisał:
    Zacznij od sprawdzenia,czy jeśli położysz wąż odpływowy w miednicy, woda do końca spłynie swobodnie z pralki.