Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ET200S 6ES7134-4MB02-0AB0 2xAI 2/4 WIRE

16 Kwi 2013 18:24 1767 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

Chcialem zapytac was, w jaki sposob podlaczyc czujnik temperatury PT100 do wejscia analogowego ET200S (6ES7134-4MB02-0AB0) ? Mam dwuprzewodowy czujnik. Podlaczam + do zacisku 1, sygnal do zacisku 3, mostkuje zaciski 2 i 4. I nie dziala. Czy skonfigurowac ten kanal modulu AI jako 2-przewodowy? Na drugim kanale, ktory mam skonfigurowany jako 4 przewodowy jest podlaczony w identyczny sposob czujnik cisnienia i dziala bez problemu. Jak przepne czujnik cisnienia na 1 kanal, tez jest w porzadku. Czy dla PT100 potrzebuje przekonfigurowac ustawienia wejscia na 2 przewodowe? Chyba ze PT100 nie dziala :(
    Z gory dziekuje za pomoc.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 9  
    Tyle tylko, że ten moduł to wejście prądowe 4-20mA.
    Żeby "czytać" PT100 potrzebujesz innego modułu - np: 134-4JB50
    Pozdrawiam, Piotr
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 9  
    Dziekuje za szybka odpowiedz. Musi jakos dzialac z tym wejsciem. Moze zle sprecyzowalem cala kwestie. Czujnik temperatury jaki mam to E+H TR24 z transmiterem TMT180-A11. Wedlug specyfikacji transmiter to 4..20 mA, a czujnik ma 4-przewodowy PT100. Identyczne podlaczylem jako RTD do regulatorow Eurotherm i dzialaja bez problemow.
    A moze problem tkwi w tym, ze zle jest transmiter akurat w tej podlaczony? Z tego co widzialem to tam jest 6 zaciskow. 1+, 2-, dwa biale: 3 i 4- oraz 2 czerwone 5+ i 6. Od strony transmittera moj przewod podlaczony jest do zaciskow 5(+) i 4(-).

Te ktore sa podlaczone do regulatora nie maja zaciskow 1+ i 2- tylko 4 przewodowy Pt100.
    Faktycznie nic z tym modulem nie zdzialam?
  • Specjalista Automatyk
    Witam
    Problemów może być kilka, należało by sprawdzić najpierw czy na wyjściu jest jakiś prąd (szeregowo amperomierzem) omijając wkładkę sterownika. Jeśli jest on w zakresie pracy to skupiamy się na sterowniku
    (HW Config, skalowanie AI), jeśli nie to:
    1. Sprawdzamy połączenie z Pt100
    Link
    2. Sprawdzamy sam czujnik
    3. Możliwa zła konfiguracja głowicy
    Link
    Z tego co pamiętam głowica jest zasilana "z pętli" czyli +24V na + głowicy, minus głowicy na wejście wkładki AI oraz "minus" wkładki na 0V DC. Wszystko w załączonym pliku.
  • Poziom 12  
    Witam.

Przyłączę się do tematu bo mam podobny problem. Otóż posiadam stację ET200S z modułem wejść analogowych 4AI 2-wire 6ES7134-4GD00-0AB0, zamontowany jest on na uniwersalnej podstawie 6ES7193-4CA40-0AA0. Problem polega na tym iż sygnał prądowy na wejściu do ET jest w pętli z wyświetlaczem, który lokalnie wskazuje odpowiednie wartości. Jak podłączę według dokumentacji czyli np. pod wejście 1-2, 3-4, 5-6 lub 7-8 to jest błąd ciągłości pętli i wyświetlacz nic nie wskazuje. Jak podłączę pod 1-5 to nadal jest błąd ciągłości pętli natomiast wyświetlacz działa prawidłowo. Żeby było śmieszniej jak podłączyłem zadajnik prądu 4-20mA pod wejście 1-2 to w systemie prawidłowo widać odpowiednie wartości. Spotkaliście się z czymś takim że w pętli prądowej gdzie są jeszcze inne wyświetlacze nie ma wskazań w ET200S?

Podłączenie jest prawidłowe, więc nie mam za bardzo pomysłu dlaczego tak jest.
  • Poziom 12  
    A jeszcze przyszło mi do głowy jedna rzecz, o której zapomniałem. Tak się zastanawiam czy problem nie jest przypadkiem to że przetwornik jest zasilany z innego miejsca a ET200S z innego. Nie jestem pewien jak to wygląda z wejściami analogowymi ale jeśli chodziłoby o wejścia cyfrowe to ma to znaczenie.