Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windowns 7 Starter - niepotrzebny wybór użytkownika

16 Kwi 2013 20:05 1254 7
  • Poziom 7  
    Witam,

Posiadam system operacyjny Windows 7 Starter.

Od paru dni przy uruchamianiu systemu (nie wiem czy to się stało po aktualizacji czy moja zdolna córka coś wcisnęła) - komputer się pyta o wybór użytkownika - który zresztą jest tylko jeden. Wygląda to tak, że włączam komputer, coś tam sobie mieli, potem pokazuje okienko z "konto użytkownika" na które trzeba kliknąć i dopiero się dalej uruchamia. Ja rozumiem, że taki wybór jest jak jest kilka kont, ale jeśli tylko jedno to po co się to włącza? Jak mam to wyłączyć?

Dziękuję za odpowiedź, z góry mówię, że nie jest to tak jak w XP bo tam umiem to wyłączyć
  • Poziom 7  
    To jeszcze zapytam jeśli mogę, właśnie użyłam opcji Recovery, bo system bardzo wolno chodził, i ponownie pojawił się komunikat ROZWAŻ WYMIANĘ BATERII.

Wcześniej klikając LPM mogłam go wyłączyć (był do odznaczenia ptaszek przy ostrzegaj przed .....) a teraz tego nie ma... ?

Nie wiecie co się stało albo jak to mogę wyłączyć?
  • Poziom 38  
    Kliknij PPM na baterii w zasobniku i odznacz "ostrzegaj jeżeli może być konieczna wymiana baterii".
  • Poziom 7  
    MrDoimer napisał:
    Kliknij PPM na baterii w zasobniku i odznacz "ostrzegaj jeżeli może być konieczna wymiana baterii".

no właśnie nie ma... jak nacisnę PPM to jest tylko

- dopasuj jasność ekranu
    - opcje zasilania
    Właczanie i wyłączanie ikon systemowych

jak LPM

to jest ile jest % baterii, komunikat Rozważ wymianę baterii, Informacja, że występuję problem z baterią i nic więcej, a zawsze jeszcze była ta opcja o której piszesz
  • Poziom 38  
    Szczerze to nie wiem ;)
    Ja miałem zawsze możliwość wyłączenia.
  • Poziom 7  
    MrDoimer napisał:
    Szczerze to nie wiem ;)
    Ja miałem zawsze możliwość wyłączenia.

No ja też, jeszcze tydzień temu to zrobiłam, po zrobieniu Recovery tego nie widzę...

Dodano po 44 [minuty]:

Windowns 7 Starter - niepotrzebny wybór użytkownika

Wklejam zdjęcie jak to u mnie wygląda. Wcześniej pod napisem "Występuje problem z baterią..." był ptaszek do odznaczenia i można było ten komunikat wyłączyć. Nie wiem co się stało, że go nie ma... Nikt nie pomoże? :cry:

Dodano po 11 [minuty]:

Chyba sama na to wpadłam czemu nie ma tego komunikatu. Skorzystałam z Recovery, więc nie mam żadnych aktualizacji systemu. A widocznie ten "ptaszek" z możliwością wyłączenia tego, pojawił się z którąś aktualizacją... ;-)
  • Poziom 7  
    Napiszę tutaj - może się komuś przyda :-)

Tak więc możliwość wyłączenia ptaszka przy opcji: Ostrzegaj mnie, jeśli konieczna jest wymiana baterii jest możliwa dopiero po zaktualizowaniu Windowsa 7 aktualizacją Service Pack 1 :D