Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Honda GCV 135 - brakująca część ssania, pasek napędu kół

16 Kwi 2013 21:14 14766 12
  • Poziom 25  
    Dostałem do przejrzenia kosiarkę Honda GV 135, jest to maszyna odkupiona od handlarza. Silnik jest w wersji z samoczynnym regulatorem obrotów i ssaniem sterowanym linką przy pałąku. Jednak najprawdopodobniej brakuje jakiejś części-dźwigienki czy sprężynki przy tym układzie ramion obok gaźnika, bo przepustnica ssania nie zamyka się po przesunięciu dźwigni na pałąku w położenie rozruchu. Ramię połączone z przepustnicą ssania nie jest do niczego podłączone, można ssanie zamknąć jedynie ręcznie, wkładając palec pod obudowę filtra i przytrzymując ramię. Czy jest ktoś w posiadaniu katalogu części do tego silnika w tej wersji sterowania? Instrukcję obsługi ściągnąłem jednak tam nie ma dokładnych rysunków tego miejsca.
    Drugie pytanie dotyczy rozmiaru paska klinowego do napędu kół jezdnych-jest zamontowany polski pasek o symbolach Z750 Z28,5, ale "siedzi" on głęboko w kole pasowym, koło jest już trochę wytarte. Jaki pasek powinienem kupić? Taki sam jak był czy jest to niewłaściwa szerokość?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Dodaje fotki, to co trzymam u góry to cięgno przepustnicy ssania, jest połączone z dźwigienką której koniec widać na dole, nie jest ona z niczym połączona

Kosiarka Honda GCV 135 - brakująca część ssania, pasek napędu kół Kosiarka Honda GCV 135 - brakująca część ssania, pasek napędu kół Kosiarka Honda GCV 135 - brakująca część ssania, pasek napędu kół Kosiarka Honda GCV 135 - brakująca część ssania, pasek napędu kół
  • Poziom 25  
    No wlaśnie to nie do końca tak.. To działa jakby odwrotnie, tzn dźwigienki faktycznie stykają się, jednak w pozycji żeby otworzyć przepustnice ssania. Zrobiłem fotki w pozycji dźwigienki na pałąku na ssaniu:
    i w pozycji na pracy:

oraz dźwigienek z tyłu, jak prosiłeś:

Nie wiem czy gdzieś powinno być jakieś cięgno jeszcze czy sprężynka?
  • Poziom 25  
    Dzwignia rusza się lekko, bez problemu. Na przepustnicy ssania jest sprezynka która ja otwiera, żeby ja zamknąć trzeba pokonać jej sile. Jednak nic nie naciska na dzwigienke w pozycji ssania na paląku. w pozycji pracy dźwigienka ssania jest podnoszona ale odwrotnie nie. Chyba bez katalogu części się nie obejdzie..
  • Poziom 25  
    Wielkie dzięki Rycho T. Wygląda na to ze brakuje części 14 na rysunku.. Ciężka sprawa, pewnie będzie kosztować z 30% wartości tej kosiarki..

Oczywiscie 15 i 16 tez, ale to raczej zwykla sruba i podkładka..
  • Poziom 25  
    Cholera, to jest wylacznik zaplonu..?
    To tez go tam nie ma. Czy mozliwe ze dziala on tez jako dźwignia przenoszaca ruch na dźwigienke ssania?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Wszystko się wyjaśniło.. Rycho T, jeszcze raz ogromne podziękowania, ten filmik wyjaśnił wszystko. Otóż po pierwsze-w tej kosiarce u mnie nie ma ikonki "ssania" przy dźwigience-a ja nie wiem czemu ubzdurałem sobie że ssanie powinno zamykać się w pozycji "żółwia". Z filmiku dowiedziałem się że ssanie powinno zamykać się przy dźwigience przesuniętej maksymalnie do przodu. Jednak jeszcze trzeba było wkręcić śrubę regulacyjną-tą pionową, po to żeby dźwigienka szybciej się o nią opierała (bo dopiero wtedy ssanie zaczyna się zamykać), a ponadto pancerz cięgna był zbyt daleko wsunięty pod obejmę. Po wyregulowaniu ssanie zamyka się i otwiera jak należy. Zamykam temat (pasek kupiłem już taki jak był, jest ok)