Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Honda GCV 135 - brakująca część ssania, pasek napędu kół

cyborg39 16 Apr 2013 21:14 18399 12
    cyborg39
    Level 27  
    Dostałem do przejrzenia kosiarkę Honda GV 135, jest to maszyna odkupiona od handlarza. Silnik jest w wersji z samoczynnym regulatorem obrotów i ssaniem sterowanym linką przy pałąku. Jednak najprawdopodobniej brakuje jakiejś części-dźwigienki czy sprężynki przy tym układzie ramion obok gaźnika, bo przepustnica ssania nie zamyka się po przesunięciu dźwigni na pałąku w położenie rozruchu. Ramię połączone z przepustnicą ssania nie jest do niczego podłączone, można ssanie zamknąć jedynie ręcznie, wkładając palec pod obudowę filtra i przytrzymując ramię. Czy jest ktoś w posiadaniu katalogu części do tego silnika w tej wersji sterowania? Instrukcję obsługi ściągnąłem jednak tam nie ma dokładnych rysunków tego miejsca.
    Drugie pytanie dotyczy rozmiaru paska klinowego do napędu kół jezdnych-jest zamontowany polski pasek o symbolach Z750 Z28,5, ale "siedzi" on głęboko w kole pasowym, koło jest już trochę wytarte. Jaki pasek powinienem kupić? Taki sam jak był czy jest to niewłaściwa szerokość?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    cyborg39
    Level 27  
    No wlaśnie to nie do końca tak.. To działa jakby odwrotnie, tzn dźwigienki faktycznie stykają się, jednak w pozycji żeby otworzyć przepustnice ssania. Zrobiłem fotki w pozycji dźwigienki na pałąku na ssaniu:
    i w pozycji na pracy:

oraz dźwigienek z tyłu, jak prosiłeś:

Nie wiem czy gdzieś powinno być jakieś cięgno jeszcze czy sprężynka?
    User removed account
    User removed account  
    cyborg39
    Level 27  
    Dzwignia rusza się lekko, bez problemu. Na przepustnicy ssania jest sprezynka która ja otwiera, żeby ja zamknąć trzeba pokonać jej sile. Jednak nic nie naciska na dzwigienke w pozycji ssania na paląku. w pozycji pracy dźwigienka ssania jest podnoszona ale odwrotnie nie. Chyba bez katalogu części się nie obejdzie..
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    cyborg39
    Level 27  
    Wszystko się wyjaśniło.. Rycho T, jeszcze raz ogromne podziękowania, ten filmik wyjaśnił wszystko. Otóż po pierwsze-w tej kosiarce u mnie nie ma ikonki "ssania" przy dźwigience-a ja nie wiem czemu ubzdurałem sobie że ssanie powinno zamykać się w pozycji "żółwia". Z filmiku dowiedziałem się że ssanie powinno zamykać się przy dźwigience przesuniętej maksymalnie do przodu. Jednak jeszcze trzeba było wkręcić śrubę regulacyjną-tą pionową, po to żeby dźwigienka szybciej się o nią opierała (bo dopiero wtedy ssanie zaczyna się zamykać), a ponadto pancerz cięgna był zbyt daleko wsunięty pod obejmę. Po wyregulowaniu ssanie zamyka się i otwiera jak należy. Zamykam temat (pasek kupiłem już taki jak był, jest ok)