Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Realtek hd audio - przebicie

roboz 16 Kwi 2013 21:32 1470 9
  • #1 16 Kwi 2013 21:32
    roboz
    Poziom 8  

witam

dziwna sytuacja, jak podłącze słuchawki do przedniego panelu w obudowie to cały czas słychać ciche bzz...

a gdy ruszę myszką (usb) bądź scrollem słychać dodatkowe bzyczenie w słuchawkach.

wszystko jest na tyle ciche, że gdy puszczę muzykę mniej-więcej od 20% to juz muzyka zaglusza całkowicie "bzyczenie"

jak sobie z tym poradzić ?
    Nazwa płyty głównej: Foxconn G31MVP/G31MXP
    oczywiście sterowniki itd. aktualne / windows 8

0 9
  • #2 16 Kwi 2013 21:34
    MrDoimer
    Poziom 38  

Komputer uziemiony ?
    Miałem podobny problem. Uziemiłem komputer i już nie było "bzyczenia" w głośnikach.

0
  • #3 16 Kwi 2013 21:56
    KajtekFSO
    Poziom 12  

A jak podłączysz z tyłu obudowy też słychać ten dzwięk?

0
  • #4 16 Kwi 2013 22:00
    jurek.adam
    Poziom 43  

Kiepski panel audio (standard w tanich obudowach) lub brak uziemienia.

0
  • #5 17 Kwi 2013 01:59
    roboz
    Poziom 8  

Z tyłu nie ma już szumu, jest czysto.
    Nie mam jak uziemić, ponieważ w kontaktach nie ma bolca od uziemiania. Obiło mi się o uszy, że można uziemienie podpiąć pod mase (w przedluzaczu) . Co o tym sądzicie ?

0
  • #6 17 Kwi 2013 03:10
    jurek.adam
    Poziom 43  

roboz napisał:
    w kontaktach nie ma bolca od uziemiania
    roboz napisał:
    Obiło mi się o uszy, że można uziemienie podpiąć pod mase (w przedluzaczu)
    To ma być zrobione w gniazdku z bolcem (trzeba takie kupić), a nie w przedłużaczu, czy listwie (patrz rys.):
    https://obrazki.elektroda.pl/68_1248179975.jpg

Przy czym nie w każdej instalacji można wykonać zerowanie (podejrzewam, że nie wiesz w jakim układzie masz instalację). Zleć to elektrykowi jeśli nie czujesz się na siłach (mocno zalecam), bo tutaj błąd może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

I tu już nie chodzi tylko o problemy z dźwiękiem, ale o to, że teraz masz napięcie na obudowie komp. co można sprawdzić neonówką, która przytknięta do metalowej części obudowy będzie świecić. To niezdrowe dla komp. a w niektórych sytuacjach również dla jego użytkowników.

0
  • #7 17 Kwi 2013 07:25
    MrDoimer
    Poziom 38  

roboz napisał:

Z tyłu nie ma już szumu, jest czysto.

To ja raczej bym obstawiał :

jurek.adam napisał:
    Kiepski panel audio (standard w tanich obudowach)

0
  • #8 17 Kwi 2013 09:37
    jurek.adam
    Poziom 43  

Autor nie ma uziemienia, ani nawet wyzerowania, a więc sprawa jest oczywista. Lipny panel to inna sprawa, zresztą to się rozstrzygnie po doprowadzeniu elektryki do porządku.

0
  • #9 17 Kwi 2013 10:09
    helmud7543
    Poziom 42  

Ja również skłaniam się ku lipnemu panelowi (szczególnie w kwestii zakłóceń z USB) - mam to samo (sprzęt uziemiony) :-(

0
  • #10 17 Kwi 2013 10:11
    jurek.adam
    Poziom 43  

To jest przecież sprawdzalne i ja tego nie wykluczam (post #4), ale uziemienie/wyzerowanie musi być!

0