Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange - Spadek prędkości internetu w godzinach szczytu, to normalne?

GoOx 16 Kwi 2013 22:46 1863 5
  • #1 16 Kwi 2013 22:46
    GoOx
    Poziom 9  

Witam,

Od kilku dni mam internet od Orange, Neostradę w taryfie do 10mb. Przez cały dzień super - download ok. 600 - 1000kb/s zależy czy ktoś korzysta z sieci czyli prędkość mi osiąga ok 8 - 8,5mb a wieczorem dokładnie 21.30 - 22.30 net mi zwalnia do 2 mb potem stopniowo przyśpiesza. W tej chwili mam np 3,2MB o godzinie 22.42.

Czy to jest normalne, że net mi zwolnił wieczorem? Zobaczymy co będzie jutro rano.

Margines SNR(1db) - 6,4
    Tłumienie(1Db) - 47.0

O i w trakcie pisania tego tematu internet znów przyśpieszył w tej chwili jest 3,5mb już. Mam się przejmować się jakoś tym, że net zwalnia na te 2 godziny?

Pozdrawiam GoOx.

0 5
  • #2 16 Kwi 2013 23:35
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Umowa neo - _DO_ 10mbs więc nie ma do czego się przyczepić.

Zanotuj i pokaż następujące parametry w różnych okresach: SNR,tłumienie,max-rate,current-sync-rate, prędkość ściągania mierzoną

Spróbuj uruchomić kompa w trybie awaryjnym + obsłua sieci, czy to coś zmienia ?

0
  • #3 17 Kwi 2013 10:25
    Marek Drapik
    Poziom 13  

@GoOx, stabilizacja trwa do dziesięciu dni, ale parametry mile widziane tak jak wspomniał bogiebog.

0
  • #4 17 Kwi 2013 10:37
    mcn82
    Poziom 1  

Ja mam podobnie jak Ty i sam nie wiem czy reagować na to, czy przeczekać ;/

0
  • #5 17 Kwi 2013 15:46
    GoOx
    Poziom 9  

Niestety prędkość internetu nie wzrosła znacznie, teraz mam 4mb. To mnie nie satysfakcjonuje najlepiej chciałbym aby download utrzymywał się w granicach 700-800kb/s choć na początku zaraz po podłączeniu internetu to prędkość osiągała do 1200kb/s

Screen z godziny 15.38 :
    Orange - Spadek prędkości internetu w godzinach szczytu, to normalne?

PS. Tam tych danych jeszcze jest 2 razy tyle co tu ale chyba mało ważne.

Wczoraj wieczór bez zmian nadal 4mb dzisiaj rano nadal bez zmian 4mb. Nie cieszy mnie to nie chciałbym zostać z 4mb a mogę odbierać 2 razy więcej.

0
  • #6 23 Kwi 2013 08:57
    Marek Drapik
    Poziom 13  

@GoOx , prędkość synchronizacji ulega zmianie jeszcze zanim nowa umowa wejdzie w życie. Podczas pierwszych 10 dni, jest okresem stabilizacji, mogłeś zauważyć w tym czasie maksymalną prędkość synchronizacji. DLM, ma na celu dopasowanie prędkości do warunków technicznych, dlatego po okresie stabilizacji może okazać się, że Twoja usługa działać będzie z prędkością niższą. Proces ten jest automatyczny i ma na celu zachowanie ciągłości świadczenia usługi. Jednak nie zmienia to faktu, że oferta, z której korzystasz to opcja do 10Mbit i tutaj polecam kontakt do operatora w celem zgłoszenia / polecam kontakt mailowy /kontakt znajdziesz na stronie operatora /kontakt/ Rzecznik Klientów/ profil facebook/

0