Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można przesuwać ikon na pulpicie, windows XP

17 Kwi 2013 00:13 6636 16
  • Poziom 14  
    Witam!

Mam problem z komputerem. Nie można przesuwać ikon na pulpicie ani zamknąć okna jakiegoś programu lub przeglądarki za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu, nie można też zminimalizować okna. Dopiero jak się wciśnie ctrl, alt, del i pojawi się okno menedżera zadań to wtedy można te okna zamykać lub minimalizować. Komputer nie jest mój ale z tego co kojarzę można zamknąć okno się kliknie ppm na ikonę (okienko) otwartego programu w pasku na dole i wybierze się opcję zamknij. Na innym forum analizowane były logi OTL, komputer był skanowany za pomocą Adwcleaner, Malwarebytes Antimalware i Dr Web Cure it. Dwa pierwsze programy coś znalazły i było to usunięte. Był też wykonywany skrypt w OTL. Najciekawsze że dziś robiłem naprawianie windowsa z płyty a potem przywracanie kopii partycji c za pomocą programu Paragon Backup and Recovery która była robiona świeżo po instalacji systemu a problem nadal występuje. Co więcej po przywróceniu partycji komputer przestał reagować na ikonę start, reaguje dopiero po wciśnięciu ctrl, alt, del. Co ciekawe opisane problemy sporadycznie kilka razy ustępowały jakby ich nie było. Nie mam w tej chwili dostępu do komputera więc nie mam żadnych logów ale nie wiem czy jakieś dawać. Dam może link do mojego tematu na innym forum. Link
    Oczywiście opcje ikon na pulpicie po wciśnięciu ppm na pulpicie były sprawdzane.

Z komputerem jest jeszcze taki problem, że nie działa wiatraczek na karcie grafiki ale to chyba nie ma związku ? Pytam bo już całkiem zgłupiałem jak po przywróceniu kopii partycji problem pozostał.
  • Spec od komputerów
    Beda potrzebne nowe logi z OTL.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zacznij od podania pełnej konfiguracji, z powietrza nie będzie nikt wróżył.
    Wykonaj test pamięci ram bootowalnym MemTest-em.
  • Poziom 14  
    W tej chwili nie mam fizycznego dostępu do komputera więc pełnej konfiguracji nie podam bo nie pamiętam. Pamięci też nie sprawdzałem. Poniżej daję logi z OTL. Nie jestem ekspertem ale czy pamięci RAM mogą w ogóle mieć coś wspólnego z takimi objawami jak nie przesuwanie się ikon na pulpicie i niemożność zamknięcia okien ?
    pawel08 napisał:
    W tej chwili nie mam fizycznego dostępu do komputera więc pełnej konfiguracji nie podam bo nie pamiętam. Pamięci też nie sprawdzałem.

Jak wykonasz powyższe procedury, zadawaj następne pytania.
  • Poziom 14  
    Konfigurację podam tylko nie wiem co ona ma wspólnego skoro przez kilka lat nie było z komputerem takich problemów i nagle są. Też nie wiem co może mieć pamięć z tym wspólnego. Jak będę miał okazję to przeskanuję ją tylko nie wiem czy będę miał w najbliższym czasie dostęp do komputera fizycznie a chciałbym rozwiązać problem. Tak jak pisałem jak się wciśnie ctrl, alt , del to wtedy można zamknąć okna a ikon tak czy inaczej nie można przesuwać.

Swiercm tak jak pisałem w pierwszym poście było robione skanowanie Cureit, MBAM, Adcleaner i Ccleaner tylko nie pamiętam czy w Ccleaner samo sprzątanie czy i błędy rejestru ale co więcej była robiona naprawa windowsa z płyty a potem przywrócenie kopii partycji która była zrobiona świeżo po instalacji systemu i takich problemówwtedy na pewno nie było. Przywracanie partycji było robione programem Paragon Backup and Recovery.
    pawel08 napisał:
    tylko nie wiem czy będę miał w najbliższym czasie dostęp do komputera fizycznie a chciałbym rozwiązać problem.

Zadajesz więcej pytań niż udzielasz odpowiedzi.
    Jeśli wg ciebie konfiguracja jest nie ważna- to napisz do wróżki,może ona odpowie.
  • Poziom 21  
    Własne opcje skanowania / skrypt i wklej
    Cytat:

:OTL
    O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_09-windows-i586.cab (Reg Error: Value error.)
    O16 - DPF: {CAFEEFAC-0017-0000-0009-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_09-windows-i586.cab (Reg Error: Key error.)
    O16 - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_09-windows-i586.cab (Reg Error: Key error.)

:COMMANDS
    [emptytemp]

wykonaj skrypt

Infekcji tutaj nie ma, raczej problem możesz mieć natury sprzętowej

Dodano po 30 [sekundy]:

Zaktualizuj Adobe Flash i jave
  • Poziom 14  
    Podam konfigurację po weekendzie. Radu sądząc po postach masz większą wiedzę ode mnie ale po prostu nie mogę pojąć jak konfiguracja komputera miałaby powodować takie objawy mimo że nie zmieniana była od kilku lat a problemy są od około miesiąca może trochę dłużej. Poza tym na innym forum też nikt nie pytał mnie o konfigurację ale skoro uważasz, że to potrzebne to podam ale dopiero po weekendzie będę miał możliwość.

Zeus dzięki za pomoc. Wykonam skrypt. Flasha i jave chyba już aktualizowałem, sprawdzę bo te logi są jak pisałem ze świeżo przywróconej kopii partycji czyli ze stanu sprzed około pół roku.
    pawel08 napisał:
    Radu sądząc po postach masz większą wiedzę ode mnie ale po prostu nie mogę pojąć jak konfiguracja komputera miałaby powodować takie objawy .

Regulamin elektrody
    3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

3.1.17. Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
  • Moderator na urlopie...
    RADU23 napisał:
    pawel08 napisał:
    Radu sądząc po postach masz większą wiedzę ode mnie ale po prostu nie mogę pojąć jak konfiguracja komputera miałaby powodować takie objawy .

Regulamin elektrody
    3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

3.1.17. Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Racja, ale nie zabieraj chleba Moderatoro,. To oni od tego są.:)

Do Autora. Konfiguracja komputera to niejednokrotnie jedyny wyznacznik, by rozwiązać na pozór prosty problem ze sferą software.
    Hardware idzie zawsze z software i to nazywane jest platformą. Bez jednego z tych czynników, nie ma mowy o sprzęcie komputerowym (czy innym).
  • Poziom 14  
    Konfiguracja spisana z everesta i/lub menedżera urządzeń:

Płyta: 10/02/2007-P31-ICH7-6A79OG0WC-00, Gigabyte P31-DS3L
    Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2,6 GHz
    Pamięć: Nie jestem pewien czy w dwóch modułach jest ale z tego co podaje everest 2 x 1 GB DDR2-800 DDR2, Nanya M2Y1G64TU8HB4B-25C
    Grafika: NVIDIA GeForce 8500 GT, 512 MB
    Dysk: MAXTOR STM3250310AS
    DVD: TSSTcorp CDDVDW SH-S223F
    Karta dźwiękowa zintegrowana z tego co pamiętam, everest podaje: Intel 82801GB ICH7-High Definition Audio Controler
    Jest jeszcze modem HUAWEI z Plusa
    Karta sieciowa zintegrowana jak dobrze pamiętam, everest podaje Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC.

Wiem, że brakuje zasilacza ale jak rozkręcałem obudowę to na obudowie nie widziałem żadnej naklejki a z drugiej strony zasłania obudowa poza tym w tej chwili i tak nie mam fizycznego dostępu do komputera ale może z tego coś wyczytacie choć jak dla mnie to absurdalne żeby miało to związek z problemem ale może ja się nie znam. Na innym forum też nie rozwiązałem problemu więc jestem tutaj. Ja myślałem, że może jeśli to sprzęt to może wina klawiatury, wciśnięte jakieś klawisze czy coś ale nie podłączałem jeszcze innej bo nie miałem drugiej jak miałem dostęp do komputera.

Jest jeszcze taki problem, że na karcie graficznej nie działa wiatraczek i będzie wymieniany ale nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie.
    pawel08 napisał:

Pamięć: Nie jestem pewien czy w dwóch modułach jest ale z tego co podaje everest 2 x 1 GB DDR2-800 DDR2, Nanya M2Y1G64TU8HB4B-25C

Karta dźwiękowa zintegrowana z tego co pamiętam, everest podaje: Intel 82801GB ICH7-High Definition Audio Controler

Karta sieciowa zintegrowana jak dobrze pamiętam, everest podaje Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC.

poza tym w tej chwili i tak nie mam fizycznego dostępu do komputera ale może z tego coś wyczytacie choć jak dla mnie to absurdalne żeby miało to związek z problemem ale może ja się nie znam.

ale nie podłączałem jeszcze innej bo nie miałem drugiej jak miałem dostęp do komputera.

Jest jeszcze taki problem, że na karcie graficznej nie działa wiatraczek i będzie wymieniany ale nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie.

Jak będziesz miał dostęp fizyczny do komputera i będziesz czegokolwiek pewien-zadawaj następne pytania.
  • Poziom 14  
    Napisałem, że nie jestem pewien bo nie zwracałem na to uwagi przy zaglądaniu do środka a podaję za everestem więc jest to raczej pewne na 100%. Ty jak chcesz rzeczywiście pomóc to pomiń to "nie jestem pewien" i powiedz który podzespół może powodować takie problemy. Na innym forum nikt nie pytał mnie o konfigurację bo dla nich to było chyba tak samo absurdalne jak i dla mnie, że konfiguracja komputera może powodować takie problemy tylko tam mi w końcu ktoś napisał wprost, że nie ma pojęcia gdzie może tkwić problem bo infekcji w logach nie widzi. Poza tym tutaj jakby się okazało że zasilacz jest z czarnej listy zaraz kazano by mi podłączyć inny zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu bo nie uwierzę chyba nigdy w to, że to np. zasilacz jest winny i nie można przesuwać ikon ale upewnię się co do konfiguracji jeśli to w niej chcecie szukać przyczyny.
  • Poziom 14  
    Upewniłem się. RAM w dwóch modułach, karta sieciowa i dźwiękowa zintegrowana więc zgodnie z everestem i menedżerem urządzeń konfiguracja jest taka jak napisałem. Nie wiem tylko jaki zasilacz bo nie było na nim naklejki.

Płyta: 10/02/2007-P31-ICH7-6A79OG0WC-00, Gigabyte P31-DS3L
    Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2,6 GHz
    Pamięć: 2 x 1 GB DDR2-800 DDR2, Nanya M2Y1G64TU8HB4B-25C
    Grafika: NVIDIA GeForce 8500 GT, 512 MB
    Dysk: MAXTOR STM3250310AS
    DVD: TSSTcorp CDDVDW SH-S223F
    Karta dźwiękowa: Intel 82801GB ICH7-High Definition Audio Controler
    Jest jeszcze modem HUAWEI z Plusa
    Karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC.
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany. Winna była klawiatura lub myszka bo po podłączeniu innej myszki i klawiatury wszystko jest w porządku. Nie ja to podłączałem więc nie wiem czy winna była sama myszka czy klawiatura ale jak będę wiedział to jeszcze ewentualnie napiszę. W każdym bądź razie dzięki za pomoc i dobre chęci.