Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WR702N nie łączy si -

17 Kwi 2013 00:51 3642 9
  • Poziom 7  
    Podłączyłem go do sieci w pracy przez rozgałęźnik LAN RJ45, był też podłączony komputer stacjonarny. Efekt był taki, że stacjonarny komputer stracił łączność z internetem, a ten router nie mógł się połączyć z siecią - trwało niekończące się pobieranie adresu i logowanie do sieci i w efekcie brak łączności z internetem. Mój tablet widział sieć tworzoną przez router i łączył się z nim poprawnie. Gdy odłączałem router stacjonarny komputer znów łączył się z internetem.
    Fabryczny domyślny tryb pracy tego routera to AP.
    Może trzeba zmienić tryb pracy?
    A może to w ogóle nie będzie chodzić?
    proszę o rade no bo może będę musiał go sprzedać?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Sam router bez komputera podlaczales? Co to za rozgaleznik i po co?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 7  
    Podłączałem sam router, bo to jest router mobilny do - jak było na stronie aukcji internetowej - wykorzystania dla tabletów, smartfonów. Podłącza się go załączonym kablem do sieci LAN i daje sygnał WI-FI w pomieszczeniu. Rozgałęźnik o którym pisałem to rozdzielacz sieci LAN, gdy chce się korzystać z 2 komputerów z 1 gniazdka TP-LINK TL-WR702N nie łączy si -
  • Poziom 32  
    To, co opublikowałeś na zdjęciu wygląda raczej na 8 przewodowy rozdzielacz telefoniczny, a nie na rozdzielacz Ethernet. Ale nie piszę tego jako pewnik, tylko dzielę się wątpliwościami, bo nie wygląda to na jakiś choćby repeater z jakąś elektroniką wewnątrz. Linii LAN Ethernet nie da się tak "po prostu" rozdzielić elektrycznie (galwanicznie) na linie równoległe. Do takiego podziału stosuje się urządzenia zwane hubami (dzisiaj już prawie niestosowane) lub switchami (zastąpiły owe huby Ethernet, kiedy się upowszechniły i potaniały).

A tak przy okazji: Czy przeczytałeś i zrozumiałeś (nie mam tu intencji obrażenia Cię) instrukcję do tego TP-Linka oraz ogólne zasady działania sieci lokalnych i rozległych?

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 7  
    Instrukcję zrozumiałem w pełni. działania sieci w pełni nie rozumiem. To jest tak jak z telewizja: wiem w telewizorze nie siedzą małe ludziki, nie umie z detalami wytłumaczyć działania telewizji od studia poprzez kamery, nadawanie i działanie telewizora( no a teraz dochodzi jeszcze sprawa telewizji kablowej), nie mniej nie przeszkadza mi to w korzystaniu z niej w pełni sprawnie. Tak samo tu ; uzyskałem informację od sprzedawcy, że po podłączeniu kupionego przeze mnie routera do sieci będę mógł mieć sygnał WI-FI w pomieszczeniu, a do tego druga osoba będzie mogła dalej korzystać ze stacjonarnego komputera podłączonego kablem do sieci. No i do tego był mi potrzebny rozdzielacz sygnału LAN(może też nazywać się ETHERNET) - to na zdjęciu to nie jest rozdzielacz telefoniczny ale rozdzielacz sygnału internetowego ( takie podobne do telefonicznych wtyczki i gniazda, ale szersze)
    Pozdrawiam
    "zielony" użytkownik internetu
  • Poziom 43  
    Raczej potrzebujesz switcha do rozprowadzenia sygnału.
  • Poziom 39  
    krr543 napisał:
    Podłączyłem go do sieci w pracy przez rozgałęźnik LAN RJ45...
    Niestety - coś takiego jak rozgałęźnik LAN nie istnieje - nie możesz tego używać w sieci. Musisz dokupić switch (np TPlink za 30-40PLN).
    ...
    Poza tym, zależy, co chcesz osiągnąc :?:
  • Poziom 43  
    TL-SF1005D TL-SF1008D to tylko dwa przykłady switchy firmy TP-Link. Pierwszy jest 5 portowy drugi zaś 8 portowy.
  • Poziom 32  
    Wypowiem się jeszcze, ponieważ rozważałem kilka miesięcy temu kupienie routera takiego jak Twój, ale wybrałem model z wbudowanym switchem. Ten TL-WR702N ma z opisów rzeczywiście duże możliwości, jak na taką miniaturkę.

Niestety, jeżeli dysponujesz tylko jedną linią LAN Ethernet, to aby mieć dostęp zarówno przewodowy, jak i bezprzewodowy, trzeba rozdzielić łącze za pomocą switcha. Napisałeś, że to jest w pracy, więc administrator sieci zakładowej powinien wiedzieć o tym, co dołączasz, zwłaszcza urządzenia WiFi. Przynajmniej u mnie w pracy tak jest.

Inna możliwość to jest dołączenie do linii tego routera jako Access Pointa i łączenie się więcej niż jednego komputera tylko drogą radiową. Inną sprawą jest adresacja IP oraz uwierzytelnianie się użytkowników w takiej sieci, ale to też jest kompetencja administratora.

Przy okazji. Podobne rozdzielacze 8 przewodowe ja stosuję czasem do rozszywania "oszczędnościowych" lini telefoniczno-ethernetowych, co nie przeszkadza, ponieważ telefon wykorzystuje środkową parę przewodów, a Ethernet - dwie zupełnie inne. Ale to nie dobra praktyka sieciowa, tylko czasem w praktyce odstępuje się od dobrych obyczajów na rzecz skuteczności.

Aha, linię Ethernet rzeczywiście można rozdzielić (w sposób niebezpieczny), ale pod warunkiem, że jest aktywne tylko jedno urządzenie, a drugie ma wyłączone zasilanie. Odradzam takie połączenie.

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 7  
    Dziękuję za radę
    Teraz zrozumiałem -zwykłe rozdzielenie sygnału Ethernet nic nie daje jeśli chcę korzystać z dwóch komputerów jednocześnie z tego samego gniazdka Ethernet. Tak więc zakupiłem switch czyli urządzenie do którego podłączę kablem komputer stacjonarny a do kolejnego z 5 portów włączę mój mobilny router i pewnie będzie "grało" - da mi to sygnał WI-FI do tabletu.
    Tak to już jest, że gdy nie jest się fachowcem w danej dziedzinie to wiedza na temat tej dziedziny jest mocno fragmentaryczna( tak samo gdy rozmawiam z laikami na tematy z mojej dziedziny to oni zadają z pozoru niedorzeczne pytania). Przypomina ona pewnie trochę ser szwajcarski lub układanie puzzla.
    Ale dzięki bardzo, że nie zostałem wyśmiany lecz potraktowany życzliwie, co pozwoliło mi zrozumieć problem i mój błąd w myśleniu.
    Jeszcze raz dziękuję