Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra diora Gong DMP 241 rozbieżności w schemacie a odbiorniku

17 Kwi 2013 01:09 6591 6
  • Poziom 9  
    Nabyłem radio Gong i mam kłopot z rozbieżnościami ze schematem a odbiornikiem. Dołączam schemat , aby było wiadomo o co chodzi. Schemat jest od jubilata , ale to prawie to samo. Unitra diora Gong DMP 241 rozbieżności w schemacie a odbiorniku
    Transformator podaje do prostownika 2×11,5V , ale jeśli jego środkowe odczepy są ze sobą połączone , podaje 24V to rozumiem , ale jeśli są one dodatkowo połączone z masą odbiornika , to czy nadal po wyprostowaniu będzie te 24V , przy prostowaniu przez dwie diody jak w tym odbiorniku , bo u mnie jest około 7V , a 24v pojawiły się , gdy środkowe odczepy odłączyłem od masy odbiornika ? Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Druga sprawa to rezystor R34 , bardzo się grzeje i jest na nim około 4V , po dokładnym obejrzeniu płyty zauważyłem że jest on połączony z masą , a na żadnym schemacie tak nie jest. Rezystor ten zasila cały tuner , oprócz wzmacniacza małych częstotliwości.To czerwone połączenie z masą , sam dorysowałem aby zobrazować problem. Radio jest stare ale w zadziwiająco dobrym stanie jak by nigdy nie było używane , zegar działa . Rozpocząłem naprawę od zasilania , ale może jeszcze z czymś będzie problem. To połączenie z masą tego rezystora , jest przez ścieżki na płycie więc nie jest to czyjaś domowa naprawa , czy zimny lut . Czy można gdzieś dostać schemat montażowy płyty głównej od takiego radia czy lepiej kupić drugie i nie zawracać głowy naprawą ? Czy może któryś z kolegów miał podobny problem ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Zgadza się że masa na obudowie ma potencjał dodatni , ale to nie wyjaśnia dlaczego po wyprostowaniu prądu , zostaje mi zaledwie 7 V skoro powinno być 25V ?
    Ten schemat jest identyczny z moim , tylko mój jest bardziej rozbudowany poprzez dodanie włącznika zegarowego radia i zasilania zegara ale , to niema wpływu na moją usterkę , oryginalny schemat jest na 2 stronach , dlatego dodałem ten aby był bardziej przejrzysty . Pozostaje nadal problem z rezystorem R 34 , dlaczego jest połączony z masą ?

Dodano po 11 [minuty]:

Dziękuje Q1P .
    Wcześniej miałem schemat od Adam DMT 445 wszędzie pisali że to to samo co Gong a jednak to nie to samo . Wieczorem sprawdzę i napiszę co udało mi się zrobić.

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

No i z tym schematem teraz wszystko się zgadza jest uszkodzony układ OS1 czyli UL1402 . Jeszcze jedna sprawa do Q1P czy masz drugą część tego schematu ? Przydał by się aby był kompletny , czyli część pierwsza i druga . Na ten układ scalony muszę tydzień poczekać . A może ktoś ma rozrysowany schemat takiego układu ?
  • Poziom 9  
    Po wymianie OS1 czyli UL1402 radio gra . Wymieniłem na UL1403 bo tylko taki udało mi się zdobyć . Jeszcze jedno pytanie , przy demontażu odłączyłem przewód od obudowy ul1402 i gdzieś mi się on zapodział , na schemacie tego przewodu niema , czy ma ktoś pomysł gdzie on mógł iść ? Obudowa ul1402 ma potencjał dodatni w stosunku do płyty i wynosi on około 12V Do czego obudowa ta mogła być podłączona ?