Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesłanie obrazu z komputera na kilka telewizorów

m4rvell 17 Kwi 2013 09:19 915 1
  • #1 17 Kwi 2013 09:19
    m4rvell
    Poziom 6  

Witam.

Mój problem polega na przesłaniu sygnału z komputera bezprzewodowo na kilka telewizorów. Żadne kable nie wchodzą w grę. Wymyśliłem sobie, że kupięzestaw transmiterów (bezpośrednio wtykane do gniazda SCART) DVS50. Teraz nie wiem, czy dobrze kombinuje, ale teoretycznie podłączając do jednego telewizora sygnał z laptopa kablem VGA wtykając transmiter matkę w gniazdo SCART powinien przesłać sygnał na pozostałe telewizory, ponieważ gniazda w telewizorze działają w obie strony tj jako wejścia i wyjścia.

Teraz moje pytanie o to, czy moja koncepcja jest dobra, czy nie zda egzaminu. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie.

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 18 Kwi 2013 01:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

m4rvell napisał:
    Teraz moje pytanie o to, czy moja koncepcja jest dobra

Dobra, TYLKO!, będziesz potrzebował tyle kompletów tych transmiterów (po 2 sztuki w zestawie) ile masz tych telewizorów, i jak do jednego telewizora (nadawcy) podepniesz te kilka nadajników matek, musisz też się upewnić czy te transmitery mają możliwość ustawienia kanału na którym będą pracować co by nie zaczęły się zakłócać wzajemnie.
    Jeśli chcesz takie coś zrobić na sprzęcie za mniejszą kwotę niż 100/200 zł za jeden komplet , to lepiej sobie odpuścić.

0