Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[CMD] - szyfrowanie polecen w cmd

+Gajowy 17 Kwi 2013 09:54 2757 6
  • Poziom 23  
    Witam,

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

stworzylem *.bat ktory nadpisuje ustawienia BIOS, wczesniej zdefiniowane w pliku "write_config".
    Problem moj polega w tym, ze BIOS jest zabezpieczony haslem (abcd1234).
    Czy istnieje mozliwosc zaszyfrowania hasla by nie bylo ono widoczne jako tekst podczas edycji pliku cmd?
    Zdaje sobie sprawe, ze w cmd tego nie zrobie.. moze ktos zna inne mozliwosci..? vbscript?
  • Moderator Programowanie
    Nie ma 100% pewnej metody zabezpieczenia "otwartego" skryptu. To co dowolny skrypt zakoduje, można bardzo podobnym skryptem odkodować.
    Najprostszym rozwiązaniem jest prosty program EXE, który wywoła ten Twój program do BIOS-u z odpowiednimi parametrami. Też da się to złamać, ale przynajmniej nie będziesz miał hasła widocznego "na pierwszy rzut oka".
  • Poziom 23  
    O wlasnie o takie cos chodzi! Zeby nie bylo to haslo nigdy widoczne dla "zwyklego" uzytkownika, ktory wpadlby na pomysl edytowac plik w notatniku.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Można zastosować np. coś takiego :
    Kod: delphi
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

A jedyne co możesz "podejrzeć", to coś takiego :
    [CMD] - szyfrowanie polecen w cmd
  • Poziom 23  
    arnoldziq dzieki wielkie za kod.. Jednak musze przyznac ze delphi mi obce..
    Mozesz mi pomoc stworzyc ta exe? Kod w miare rozumie, tyle ze Delphi XE3 nie znam..Nie wiem jak go skompilowac. Zainstalowalem, ale co dalej?
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Wystarczy ten program uruchomić w tym samym katalogu, w którym znajduje się ten plik BiosConfigUtility.exe.
    Zostanie on uruchomiony przez ten mały programik z odpowiednimi parametrami i pokaże odpowiedni komunikat po zakończeniu.
    To wszytko.

Cały kod był napisany w Delphi 5 jako aplikacja konsolowa, jak odpalisz to z pliku BAT/CMD, to wszystko odbędzie się w tym samym okienku.
    Jeżeli chcesz, to wyślij mi PW lub email-a z hasłem jakie chcesz, ja to skompiluje u siebie i odeślę Ci gotowy plik.
  • Poziom 23  
    Dziekuje, problem rozwiazany!