Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flux NC-559-ASM produkt z Chin (made in USA)

bazil007 17 Kwi 2013 12:25 3123 8
  • #1 17 Kwi 2013 12:25
    bazil007
    Poziom 8  

Witam, pożalę się trochę:

Produkt w przedziale cenowym za 10g 30-40zł

Na stronach typu elektroda zachwalany.
    Widocznie powyższy produkt jest podróbką z Chin bowiem żadnego z dwóch układów nie był w stanie doprowadzić do "pływania".
    Chciałbym przestrzec przed produktem sprzedawanym w tym opakowaniu. Najbardziej jestem zniesmaczony faktem sprzedaży tego badziewia przez znanych dostawców tj. Diolut, Lapkop.. jako oryginalny najlepszy.
    W rzeczywistości jest to produkt sprowadzany z Chin, przeleżakowany ileś tam (bo daty ważności oczywiście nie ma) robiący z układem na przykład to:

Kulki z tylko brzegów sobie powyskakiwały a układ siedzi jak zaklęty.. jeszcze po wyschnieciu piękny beton między laminatem.

Nie chcę robić reklamy produktowi HF Rework Jelly Flux, jednak do tej pory z lepszym nie miałem do czynienia. Mam nadzieję, że podlanie zamówionym Wartonem uratuje układy. Jesli ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem proszę o komentarz.

0 8
  • #2 17 Kwi 2013 15:46
    hehehehuhuhu
    Poziom 19  

A czytał kolega Tu, jest tam wzmianka czym się objawia przeterminowany lub źle przechowywany topnik typu Flux. Jest też wzmianka kto takie sprzedaje.
    Zanim się na coś zdecydujemy warto jest zasięgnąć informacji choćby w google.
    Wczoraj już gdzieś na elektrodzie wspomniałem że Polskę zalewają podróbki azjatyckie.

0
  • #3 08 Lut 2014 08:50
    aksel_pl
    Poziom 25  

Podczepię się pod temat bo nawiązałem współpracę z jedną z chińskich manufaktur. Zamówiłem trochę rzeczy u nich i jestem na etapie fluxa.
    Sprzedawca poinformował mnie ze mają oryginalne a nie podrobione fluxy.
    Pytanie na ile można mu wierzyć?
    Ceny według price listy kształtują się na poziomie amtech 559UV 100g około 60zł bez przesyłki
    amtech560 około 100zł za 100g
    Ktoś używał tego 560 ?

Jaka jest pewność że kupując w Polskich sklepach które przecież też ciągną z Chin trafię na orginał?

0
  • #4 31 Paź 2017 10:36
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Mam nadzieję że rozwieje wątpliwości związane z pastami Amtech pomimo upływu czasu. Nie ma się co obawiać gdyż producent Amtech przeniósł produkcję do Chin, jeśli dobrze pamiętam 2012r lub wcześniej. Różnica cen to marże sklepowe i koszta sprowadzenia spowodowane w większości przypadków wahaniem kursu dolara oraz także kosztami transportu, przesyłki itp. Obecnie 100 gramów pasty typu NC-559-ASM-UV waha się w granicach 40-80zł na polskim rynku. Natomiast u chińczyka około 30zł z przesyłką zerową.

Nie spotkałem się jeszcze z podróbkami ale nie zaprzeczę że spotkałem się z przeleżakowanymi pastami które kopcą i są strasznie gęste. Po lutowaniu pozostaje twarda powłoka a powinna odparować w dużej części. Proszę unikać tych z Diolutu i Hotair'a gdyż leżą one sporo lub w takim stanie są sprowadzane po zaniżonej cenie jako odpady przeterminowane. Stad właśnie wielu uważa że zamówił pastę podrobioną a nie oryginalną. I tu jeszcze uwaga - co jakiś czas Amtech zmienia naklejki oraz czcionki. Czasem zmianie ulegają kody kreskowe które dostosowane są do czytników w krajach Uni a te z kolei zmieniają się dość często ze zmiana techniki magazynowania.

1
  • #5 03 Lis 2017 10:45
    maz9
    Poziom 18  

Coltygrysek pisze bzdury jak w 90 procent swoich postów.

Jestem właścicielem Hotair i nie posiadam w sprzedaży Amtecha. Nie sprowadzam przeterminowanych past jako odpady z chin.

Przestań wypisywać brednie człowieku bo za chwile będziesz musiał wziąć za nie odpowiedzialność

0
  • #6 03 Lis 2017 11:03
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Wypraszam sobie takie teksty. Teraz może już nie posiadasz ale miałeś bo sam kiedyś kupiłem w pojemnikach do dyspensera, więc z tego się nie wywiniesz. A fakturę na dowód gdzieś mam jeszcze. Co prawda dobrych kilka lat wstecz. Więc jak widzisz kolego sam się plączesz w zeznaniach. Ja nie wymierzyłem stwierdzenia " przeterminowane " bezpośrednio do kolegi ale ogółu bo mało tak firm robi ? Byle sprzedać. A że użyłem nazw to co innego i co prawda mogę jedynie przeprosić. Niemniej już się nasłuchałem, naczytałem o nie zbyt dużej uczciwości różnych firm w pobliżu i to tu na elektrodzie jak i wśród kolegów z branży.

0
  • #7 03 Lis 2017 13:26
    maz9
    Poziom 18  

Człowieku to ja sobie wypraszam pomówienia. Kolejny raz wymyślasz jakąś bzdurę i szczerze to mam tego dosyć. Natychmiast zacznij wycofywać te pomówienia które wypisujesz i to nie jest prośba.

0
  • #8 05 Lis 2017 20:13
    max-bit
    Poziom 24  

Dlatego ja nie kupuję wszelkiego typu wynalazków. Osobiście używam WARTONA jest droga ale nawet po dacie trzyma parametry.
    Niestety gorzej jest Pastami tutaj przeterminowane niestety zachowują się dziwnie ... trochę pomaga mieszanie z fluxem (wartona) ....
    Ogólnie to co u nas można tanio kupić to kiepskie produkty (zasada CCC - Cena Czyni Cuda)
    Chcesz mieć jakość to trza płacić ... choć i to nie jest wyznacznikiem prawdy :)

Acha jeszcze jedno do stopów bezołowiowych trzeba naprawdę dobre i dedykowane do bez ołowiowego stopu fluxy inczej dzieją sie cuda.

0
  • #9 07 Lis 2017 18:08
    aksel_pl
    Poziom 25  

Ja też mam Wartona brązowego i podobnie jak powyżej mam już go kilka lat i spisuje się idealnie :)

0