Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A8 2001r W12 - Brak komunikacji z modułami,odpala,kontrolki abs i esp

Albus 17 Apr 2013 15:17 2712 5
    Albus
    Level 21  
    witam, mam problem z audi a8 z 2001r, w12 6litrowy benzyniak, świecą się kontrolki abs , kontroli trakcji, auto odpala jeździ lecz nie można skomunikować się z żadnym modułem . Proszę o podpowiedzi? Myślę trochę o bramce CAN, ale am chyba diagnoza jest po linii K??
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    alpha01
    Level 21  
    powinno byc po k linii.nawet jak ma can to z silnikiem musi tez byc k linia.
    turpik5
    Level 18  
    Może ktoś coś mieszał w złączu OBD zobacz czy dochodzą do niego wszystkie przewody i czy we wszystkich jest jakiś sygnał.
    Albus
    Level 21  
    Odłączałem ABs, radio, klimatronik, nic nie pomogło. Generalnie w opcjach testu interfejsu którym się próbowałem komunikować pokazuje " Linia K Zwarcie do masy".
    Czy ktoś się spotkał z takim problemem i gdzie szukać tego zwarcia??
    Następnie wpiąłem się z diagnozą bezpośrednio do modułu ABS, skomunikował się, Wywala jeden błąd którego nie da się usunąć : 01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200) Electrical Fault in Circuit gdzie szukać tego czujnika przyspieszenia wzdłużnego, rzekomo wyczytałem pod radiem, radio mam zdemontowane i nie ma tam nic...
    Albus
    Level 21  
    Dodam iż w złączu OBD wszystko się zgadza 4i5 masy ,16 zasilanie i 1 też zasilanie , sprawdzone wg schematu audi, a na linii K jest zwarcie do masy -tak zgłasza interfejs.