Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L300-1A3 - partycja recovery

17 Kwi 2013 16:10 2184 2
  • Poziom 13  
    Witam

Mam toshibe L300-1A3 z windows vista home premium 32 bit.
    Chcę zmienić dysk na SSD i postawić system od nowa.
    Jak nagrać vistę ze starego dysku, wydaje mi sie że brakuje dodatkowej partycji recovery, ale nie jestem pewien?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    robertfus
  • Poziom 9  
    Jeżeli masz zainstalowany system Windows Vista na twoim obecnym dysku to wystarczy zrobić kopię zapasową całej partycji systemowej. Do zrobienia tego potrzebny Ci będzie zewnętrzny dysk twardy lub pendrive (pojemność około 16GB) albo około 8 płyt DVD (potrzebną ilość miejsca na nośnikach podałem orientacyjnie - jeżeli np. w twoim systemie zainstalowanych jest dużo programów to wymagana ilość miejsca na nośnikach będzie większa).
    Kopię partycji systemowej możesz zrobić, np. Paragon Backup & Recovery 2013 Free lub Macrium Reflect Free.
  • Poziom 30  
    robertfus napisał:
    wydaje mi sie że brakuje dodatkowej partycji recovery, ale nie jestem pewien

Ta partycja jest ukryta.
    Przy starcie komutera - Wciśnij i przytrzymaj "0" (zero) i uruchomi się procedura instalacji

Ale Ty chcesz instalować na innym dysku, to utwórz tzw RECOVERY DISC na płytach dvd za pomocą wbudowanego narzędzia Toshiba - o nazwie: "recovery disc creator" czy "media disc creator"

Jeżeli nic nie pomogło i nie masz płyty do odzyskiwania systemu wejdź na stronę:
    http://backupmedia.toshiba.eu/landing.aspx
    Tam można zamówić nośnik odzyskiwania.
    Po podaniu numeru seryjnego laptopa zostanie do domu przysłana płyta z systemem, który był zainstalowany na komputerze jako OEM.
    Firma Toshiba pobiera opłatę za wysyłkę takiego nośnika. Wszystkie szczegóły na podanej powyżej stronie.

Ale Vista na SSD to fatalny pomysł, szkoda takiego dysku...