Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 2009 - Silnik: zaniki mocy silnika aż do zupełnego wyłączenia.

17 Kwi 2013 18:53 2274 3
  • Poziom 9  
    Witam
    W omawianym autku jest silnik 2.0. Diesel
    Samochód stał koło 1 miesiąca na dworze. Pierwsze odpalenie odbyło się bez problemów. Jednak mimo zagrzania silnika i przejechaniu około kilometra zaczęły się pojawiać symptomy: Na początku, w trakcie jazdy zauważalne były krótkotrwałe zaniki mocy silnika. Po nich przy próbie rozpędzenia auta i przerzucenia na wyższy bieg zapalała się na krótko kontrolka silnika oraz stop. Zaniki mocy pojawiały się częscięj. Dalszy przejazd powodował, że kontrolki i przerwy w silniku (tak jakby brakowało paliwa), mimo jednostajnej jazdy na niskim biegu stawały się częstsze aż pojazd zupełnie zatrzymał się. Od tego momentu zapalnie silnika nie było możliwe: od razu zapalały się kontrolki silnika i stop. Co ciekawe auto po około 2 godzinach dało się odpalić i można było tak jak wczęsniej przejechać około 2km ale sytuacja się z pracą silnika i monitorowaniem problemów powtarzała się.
    Co może być powodem tego?
  • Poziom 24  
    Kiedyś miałem takie symptomy. Przyczyną był zabity parafiną fitr paliwa.
    Pzdr
  • Poziom 9  
    Mechanik wymienił filtr i przeczyścił układ i niby to nie jest problemem.
  • Poziom 8  
    Mam aktualnie ten sam problem, i dokładnie tak jak w opisie kolegi (Arek1-2345 ) u mnie komputer wskazał na problemy z ciśnieniem paliwa. Wymieniłem filtr paliwa i dalej to samo, wyczyściłem okolice filtru paliwa i po niedługim czasie dało się dostrzec pod obudową filtra paliwa (u mnie DELPHI) małą kroplę oleju napędowego, dokładnie, na dolnym zaworze obudowy filtra. Być może, tam łapał powietrze i stąd taka dziwna praca silnika. Dziś to uszczelnię i zobaczymy jaki będzie skutek. W całej sytuacji zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego na zamkniętym zaworze raz wyciekało paliwo a innym razem nie.