Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie drzwi garażowych

17 Kwi 2013 19:20 10938 17
  • Poziom 7  
    Witam. Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość.

Kilka dni temu okradziono około 30 garaży na moim osiedlu. Do mego garażu też "się dobierali" lecz powstrzymała ich kłódka. Była poobijana, potłuczona lecz na szczęście nie otworzyła się. Z tego powodu martwię się trochę o garaż, bo sytuacja może się powtórzyć i tym razem mogą otworzyć tę kłódkę jakimś innym sposobem. Dlatego też założyłem ten temat z prośbą o Waszą pomoc, jakie zabezpieczenie/ zamknięcie byście mi doradzili zrobić, dodam też, że alarm nie wchodzi w grę, ponieważ garaże oddalone są od osiedla o jakieś 300m, więc nie będzie za bardzo słychać i zanim dojdzie się do garaży to złodziejaszki będą juz daleko...

Posiadam drewniane drzwi z desek o szerokości 2,5cm.
    Dwie kłódki i do tego zamek/ łucznik taki na długi klucz, lecz po sąsiednich garażach widzę, iż te zamki się do niczego nie nadają, gdyż powyginane są we wszystkich te wkłady.

Chciałbym zrobić jakieś "własne" zamknięcie ale nie mam zbytnio ciekawych pomysłów na to. Jeżeli ktoś przerabiał podobny problem lub też zna się ktoś za rzeczy prosiłbym o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dejf22 napisał:
    alarm nie wchodzi w grę

A pytasz na forum elektroniczno - elektrotechnicznym! Więc blacha, blacha i jeszcze raz blacha. Blaszane drzwi, porządna zasuwa wewnątrz, kłódka umieszczona w metalowej skrzynce zamykanej na kłódkę. A co? Ale jak tak sobie zabezpieczysz garaż, to sugerowałoby nie wiadomo jakie bogactwa wewnątrz i będzie kusić.
    Więc wymiana drzwi na stalowe, a kłódka umieszczona w gnieździe, które uniemożliwi dostęp do niej jakimikolwiek narzędziami. A wewnątrz powiesiłbym jakąś mocną syrenę, np SPW 100. Po jej włączeniu w garażu nie ustoi nikt. Chyba, że trafisz na głuchego jak pień złodzieja.
  • Poziom 7  
    Błażej napisał:

porządna zasuwa wewnątrz, kłódka umieszczona w metalowej skrzynce zamykanej na kłódkę.

A na jakiej zasadzie zamykać tę zasuwę wewnętrzną?
    Kłódka w metalowej skrzynce zamykanej na kłódkę, a ta druga kłódka już bez skrzynki? hehe
  • Poziom 41  
    Błażej napisał:
    a kłódka umieszczona w gnieździe, które uniemożliwi dostęp do niej jakimikolwiek narzędziami

dejf22 napisał:
    Kłódka w metalowej skrzynce zamykanej na kłódkę, a ta druga kłódka już bez skrzynki? hehe
    Masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego przyjacielu? Błażej coś niewyraźnie napisał? Jak ukręcisz kłódkę, do kabłąka której nie masz dostępu?
  • Poziom 7  
    Chodzi o to, że kłódka będzie w metalowej skrzynce i owa skrzynka będzie zamknięta na kłódkę. Skoro rozwalą kłódkę, która zamyka metalową skrzynkę to wtedy dojdą też do kłódki, która będzie w skrzynce. O to chodziło.
  • Poziom 37  
    Witam,

Ja to zrozumiałem inaczej. Jak rozwalą pierwszą kłódkę do skrzynki, to owszem otworzą skrzynkę, ale drugiej kłódki łatwo nie zniszczą bo będzie wokoło niej blacha od skrzynki i łomem nie podejdą. Możesz na łączeniu drzwi, na jednym skrzydle przykręcić szeroki płaskownik, a na drugim kątownik, tak aby zabezpieczyć całą szczelinę między skrzydłami przed włożeniem łomu. Pytanie z innej beczki... Dlaczego od razu wykluczasz montaż alarmu?

Pozdrawiam.

PS: Idea alarmu polega też na tym, aby odstraszyć złodzieja, nie tylko na tym aby ludzie usłyszeli.
  • Poziom 7  
    W sumie kolego masz rację, sam alarm, tzn jego wycie powinno przestraszyć włamywaczy. Z tym, że włączy się dopiero po otwarciu drzwi a nie gdy ktoś zacznie się do nich dobierać, prawda? Jakiego konkretnie sprzętu bym potrzebował do zamontowania takiego bajeru?
    ps. posiadam w garażu prąd
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    dejf22 napisał:
    Dodatkowo dodam kilka fotek drzwi- uprzedzam, że jakość nie jest doskonała

...jakość jest wystarczająca aby średnio inteligenty włamywacz dostał 100% informacji o ich słabych punktach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dejf22 napisał:
    Jakiego konkretnie sprzętu bym potrzebował do zamontowania takiego bajeru?

Pewnie wiertarki i kilku narzędzi ręcznych.
  • Poziom 37  
    Witam,

dejf22 napisał:
    W sumie kolego masz rację, sam alarm, tzn jego wycie powinno przestraszyć włamywaczy. Z tym, że włączy się dopiero po otwarciu drzwi a nie gdy ktoś zacznie się do nich dobierać, prawda? Jakiego konkretnie sprzętu bym potrzebował do zamontowania takiego bajeru?
    ps. posiadam w garażu prąd

Na wstępie napisz, jaki budżet przeznaczasz na alarm. Bo jak napiszesz, że 300 pln to rzeczywiście raczej będzie "bajer", a nie alarm. Co do wczesnego wykrywania intruza, można zastosować czujnik uderzeniowy na drzwiach, mikrofalowy (odpowiednio zamontowany). Oczywiście ze względu na możliwość fałszywych alarmów rozwiązanie takie służyłoby do uruchamiania cichego powiadomienia (np. sms do Ciebie), a nie od razu do uruchamiania głośnego alarmu. Poczytaj o Satel Micra - to idealne rozwiązanie do garażu.

Pozdrawiam.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    dejf22 napisał:
    garaże oddalone są od osiedla o jakieś 300m

Na tej odległości powinna działać radiolinia np:RP-501 lub jakiś zestaw GORKE z heterodyną - do powiadomienia wystarczy.
    Na drzwi na pewno dał bym 2 czujki wstrząsowe (wibracyjne) po jednej na skrzydło, głośny mocny sygnalizator zewnętrzny i oświetlenie wokół garażu (tak żeby był dobrze widoczny). Najważniejsze jest jednak wzmocnienie drzwi - czyli zabezpieczenia mechaniczne (kłódki masz OK). Zrób to naprawdę solidnie bo to jest naprawdę najważniejsze.
    Jak Cię puszcza kasa to załóż kamery z rejestracją lub przynajmniej dobre atrapy.

Pozostaje jeszcze przemyśleć strategię interwencji po otrzymaniu informacji o włamaniu :)
  • Poziom 7  
    Błażej napisał:
    dejf22 napisał:
    Jakiego konkretnie sprzętu bym potrzebował do zamontowania takiego bajeru?

Pewnie wiertarki i kilku narzędzi ręcznych.

Miałem na myśli sprzęt- czyli wszystkie rzeczy, które potrzebowałbym do takiej syreny, która włączyłaby się podczas stukania w drzwi na przykład a nie dopiero po otwarciu ich (sama syrena, kable, czujniki itd..)
  • Poziom 9  
    dejf22 napisał:
    Witam. Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość.

alarm nie wchodzi w grę, ponieważ garaże oddalone są od osiedla o jakieś 300m, więc nie będzie za bardzo słychać i zanim dojdzie się do garaży to złodziejaszki będą juz daleko...

Są alarmy z modułami GSM, które np. w przypadku wzbudzenia alarmu, przesyłają informację SMS lub wykonują połączenie telefoniczne na wybrane numery telefonów, z określonym komunikatem.
    Odnośnie działania dźwiękowego syreny, działa ona również psychologicznie.
    Po co złodziej ma ryzykować "robotę" w garażu z alarmem, być może podłączonym do jakiejś agencji ochrony, skoro obok ma pewnie kilkadziesiąt garaży pozbawionych takiego ryzyka. :)
  • Poziom 7  
    Czyli co dokładnie musiałbym kupić aby zamontować i by był w pełni sprawny alarm? Myślę, że zamontowałbym syrenę, która włączałaby się po stukaniu w drzwi- w jakimś mocniejszym stopniu, nie tak, aby włączała się podczas wiatru.
  • Poziom 32  
    Proponuję wzmocnienie drzwi i założenie zamka GERDA,wlot do klucza można dodatkowo zasłonić blachą zamykaną na dobrą kłódkę.
  • Poziom 15  
    Po pierwsze mechaniczne zabezpieczenia, po drugie alarm jest dobrym rozwiązaniem, kiedyś widziałem centralkę w sygnalizatorze z akumulatorem i nadajnikiem do 800 metrów. Jeśli mieszkasz na tym osiedlu może to zadziałać, bo odbiornik montujesz u siebie w mieszkaniu w gniazdku. Koszt około 400 złotych a centralka miała dwa wejścia więc można podłączyć kontaktron 15 -100 zł + np.: dobra czujka wibracyjna 60 - 150 zł (ceny netto).

Info na PW.

Pozdrawiam
    Piotr