Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator - Dolewanie wody deszczowej ?

nafta103 17 Kwi 2013 19:31 5445 7
  • #1 17 Kwi 2013 19:31
    nafta103
    Poziom 7  

Witam nie wiem jak tu szukac jakiegos forum :3,,,

Dzisiaj sprawdzałem moj akumulator z quada 110 nie było w nim wgl zadnego "płynu"
    Kiedyś od kolegi słyszałem że można dolać wody z deszczu (on tak robił z aku. od ciągnika) a ze ja nie miałem nic do stracenia bo i tak wgl prądu nie dawał 0V to nalałem do połowy do każdej komory wody z deszczu (czystej) podłączyłem opd prostownik na jakąś godzinę no i sprawdziłem pod quadem no i odziwo odpalił troszeczkę miał ciężko (ale tak juz jest od kąt zmieniłem głowice cylinder zawory pierścionki) ale jednak odpalił po jakieś godzinie ładowania i teraz pytanie czy długo by wytrzymał taki akumulator przy quadzie ? :?: :idea:

0 7
  • #2 17 Kwi 2013 19:42
    jerry1960
    Poziom 33  

Jaki to akumulator jak kwasowy to dolewa się wody demineralizowanej (destylowanej) około 1 cm nad płyty. Jak miał napięcie 0 V to już raczej ani święcona woda mu nie pomoże.

0
  • #3 17 Kwi 2013 19:47
    nafta103
    Poziom 7  

Kwasowy ale normalnie teraz chodzi ma 12v i odpala nie wiem zobacze jeszcze jak sie bedzie srawdzał dziekuje :)

0
  • #4 17 Kwi 2013 19:54
    ArthurGreen
    Poziom 11  

nafta103 napisał:
    Witam nie wiem jak tu szukac jakiegos forum :3,,,

Dzisiaj sprawdzałem moj akumulator z quada 110 nie było w nim wgl zadnego "płynu"
    Kiedyś od kolegi słyszałem że można dolać wody z deszczu (on tak robił z aku. od ciągnika) a ze ja nie miałem nic do stracenia bo i tak wgl prądu nie dawał 0V to nalałem do połowy do każdej komory wody z deszczu (czystej) podłączyłem opd prostownik na jakąś godzinę no i sprawdziłem pod quadem no i odziwo odpalił troszeczkę miał ciężko (ale tak juz jest od kąt zmieniłem głowice cylinder zawory pierścionki) ale jednak odpalił po jakieś godzinie ładowania i teraz pytanie czy długo by wytrzymał taki akumulator przy quadzie ? :?: :idea:

Jak byś nie wiedział, to dolałeś po prostu wody destylowanej :D

Cytując za innym forum:

Zgadza sić. Woda deszczowa jest prawie równoważna wodzie destylowanej. Prawie, bo zawiera rozpuszczone substancje gazowe, zamieniającą ją w (niezwykle słaby) kwas siarkowy/awy czy azotowy/awy. W połączeniu z amoniakiem mogącym w pewnych ilościach znajdować sić w powietrzu może stać sić bardzo rozcieńczonym roztworem soli amonowych (czyli nawozem )
    A woda gruntowa zawiera sole wapnia, magnezu i inne (głównie żelaza, ale te powinny być usuwane). Rozpuszczają sić one w wodzie przechodzącej przez skały. W rejonach, gdzie jest dużo wapnia w skałach woda jest twardsza niż tam, gdzie wapnia nie ma.

0
  • #5 17 Kwi 2013 20:21
    vodiczka
    Poziom 43  

nafta103 napisał:
    Kwasowy ale normalnie teraz chodzi ma 12v i odpala nie wiem zobacze jeszcze jak sie bedzie srawdzał dziekuje

Zależy jak długo był wyschnięty, im krócej tym większa szansa, że popracuje dłużej ale może paść zarówno po kilku dniach jak i po kilkunastu miesiącach.

1
  • #6 17 Kwi 2013 21:27
    nafta103
    Poziom 7  

Co racja to racja moze też by tak że na podworku dpale normalnie zajade do sklepu i juz wgl nie przekręci

Dodano po 3 [minuty]:

Dobra to ja za nie długo sprwadzę i wam powiem czy zdało egzamin czy nie jak długo wytrzymał etc :)

0
  • #7 18 Kwi 2013 22:28
    sobiepanmirek
    Warunkowo odblokowany

Teoretycznie można deszczówki ale destylowana grosze kosztuje więc PO CO.

1
  • #8 17 Maj 2013 23:51
    m3ch4t
    Poziom 8  

Zamiast zalewać, lepiej olać.

-2