Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T-4 2,4d 1993r - wymiana paska rozrządu VW T-4 2,4d

genowef5 17 Kwi 2013 20:51 3051 15
  • #1 17 Kwi 2013 20:51
    genowef5
    Poziom 12  

Witam kolegów na forum. Mam problem z ustawieniem GMP tłoka pierwszego cylindra.Na kole zamachowym jest tyle znaków że głowa mała. Na wałku rozrządu też nic nie widzę. Jeżeli ktoś to robił a nie sprawi mu trudności mi wytłumaczyć to będę bardzo wdzięczny. Czy odkręcając pierwszy wtrysk jest możliwość sprawdzenia położenia tłoka. Bardzo proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam i dziękuję. Mile widziane by były jakieś fotki.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Postarałem się do nich zastosować.
    1-Wał korbowy ustawiony I-cylinder w gmp
    2-Wałek rozrządu na poziomą blokadę
    3-Pompa wtryskowa na znak na łapie i blokadzie 15mm
    Pompa po naprawie w serwisie Boch,wtryski po sprawdzeniu,wszystkie świece grzeją a silnik odpalić "nie chce".
    Podczas pierwszych sekund kręcenia tak jakby się "odzywał potem bez reakcji.
    Może jest jakaś tajemnica tych silników.Jeżeli ktoś spotkał się z podobny zjawiskiem proszę o podpowiedź. To auto spędza mi sen z powiek.

0 15
  • #2 17 Kwi 2013 21:19
    dabu
    Poziom 32  

Patrząc na wałek rozrządu ustalisz prawie idealne położenie wały w gmp. A wtedy już może któryś znak na kole będzie się zgadzał.

0
  • #5 17 Kwi 2013 21:54
    genowef5
    Poziom 12  

Jak mam poznać po wałku rozrządu gmp skoro nie ma paska. Chodzi mi w jaki sposób sprawdzić położenie wału korbowego (znaków na kole zamachowym jest w pytę).

0
  • #6 17 Kwi 2013 22:02
    trans-serwis
    Poziom 39  

Oddaj ten samochód do waarsztatu, bo narobisz sobie kłopotów i kosztów.

1
  • #7 17 Kwi 2013 22:05
    kwantor
    Poziom 38  

No ale pytanie postawiłeś nieco inaczej na wstępie nie?
    Tzn że wszystko musisz ustawić i pompę też.
    Na elektrodzie gdzieś Robokop opisywał, poszukaj- na łączeniu skrzyni biegów i silnika jest okienko i znak na blokadę chyba, tak zapamiętałem z migawki.
    Lub znajdź tłok w górze organoleptycznie- wymontuj wtryskiwacz i włóż coś co sięgnie tłoka, pokręć i ustalisz w miare dokladnie GMP- to pomoże znaleźć znak na kole.
    To Ci wystarczy, bo musisz ustawić wszystko, chyba, że założyłeś blokadę na pompę.
    Zesztą teraz to jest bez znaczenia, bo to Ty zdecydujesz ustawieniem wałka gdzie jest praca :D Jednak w zgodzie z pompą :|
    Ale chyba posłuchaj rady kol. wyżej i na przyszlość najpierw pytaj..

0
  • #8 17 Kwi 2013 23:09
    jacekw12
    Poziom 13  

W tym silniku pompa jest mało ważna, tam blokujesz ją kołkiem fi 15 w jednym położeniu, wałek rozrządu ma tylko jedno ustawienie i blokujesz go listwą do poziomu głowicy. A dół to więcej zabawy bo kręcąc by ustawić GMP będziesz musiał przestawiać górę by nie powyginać zaworów bo na którymś tłoku zawsze będą blisko . Resztę dobrze popatrz na rysunek i znaki znajdziesz.

0
  • #9 17 Kwi 2013 23:23
    trans-serwis
    Poziom 39  

jacekw12 napisał:
    W tym silniku pompa jest mało ważna,
    Nie zgadzam się z tobą i wiem o czym mówię.
    jacekw12 napisał:
    tam blokujesz ją kołkiem fi 15 w jednym położeniu,
    Uważasz że to wystarczy. Moim zdaniem do wymiany tak, później trzeba ją odpowiednio ustawić.

0
  • #11 18 Kwi 2013 00:31
    szaman108
    Poziom 29  

A i niestety tylko po angielsku gdybyś buja się crafterem było by po polsku.

0
  • #12 18 Kwi 2013 09:51
    jacekw12
    Poziom 13  

Oczywiście że do wymiany, w tym silniku pompę stawia się na zegar. Ale takie ustawienie na blokadę wystarczy by auto odpaliło. Miałem taki samochód i taki silnik i też wiem co mówię.
    Szaman nie bardzo rozumie czy na pewno to co wrzuciłeś dotyczy jego silnika ?

W załączniku chyba wszystko na temat wymiany rozrządu w 2,4 d do 1995 niestety jeszcze ta część elsy bez polskiego języka

0
  • #15 18 Kwi 2013 10:42
    szaman108
    Poziom 29  

Tak to nie dokładnie ten silnik chciałem tylko pokazać o co biega z tym ustawienie.

0
  • #16 08 Maj 2014 05:21
    genowef5
    Poziom 12  

Dzięki bardzo. Podpowiedzi mi pomogły.

0