Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik hydrauliczny z pompy NSZ10

17 Kwi 2013 20:51 2379 14
  • Poziom 8  
    Witam nie wiedziałem gdzie to umieścić wiec pisze tu, zrobiłem z pompy hydraulicznej NSZ10 silnik hydrauliczny lecz ma to bardzo duże obroty i mój silnik 6,5 km przy obciążeniu nie ma siły tym silnikiem obracać czy jest jakaś możliwość zmniejszenie jego obrotów nie stosując żadnych przekładni bo nie mem możliwości aby jakiekolwiek mutować z braku miejsca.
  • Poziom 28  
    kamil9417 napisał:
    Witam nie wiedziałem gdzie to umieścić wiec pisze tu, zrobiłem z pompy hydraulicznej NSZ10 silnik hydrauliczny lecz ma to bardzo duże obroty i mój silnik 6,5 km przy obciążeniu nie ma siły tym silnikiem obracać czy jest jakaś możliwość zmniejszenie jego obrotów nie stosując żadnych przekładni bo nie mem możliwości aby jakiekolwiek mutować z braku miejsca.

Zastosuj falownik.
  • Poziom 8  
    akurat takiego terminu nie słyszałem możesz jaśniej
  • Poziom 8  
    to jest urządzenie elektryczne a u mnie wszystko jest oparte na hydraulice wiec jak ma mi to pomoc ?
  • Poziom 28  
    kamil9417 napisał:
    to jest urządzenie elektryczne a u mnie wszystko jest oparte na hydraulice wiec jak ma mi to pomoc ?

A czym tą hydraulikę napędzasz? Silnikiem spalinowym czy elektrycznym? Piszesz ze 6,5 KM (kw).
  • Poziom 8  
    jest to silnik spalinowy który napędza pompę hydrauliczna z której ciśnienie przez rozdzielacz hydrauliczny jest kierowane do tego silnika hydraulicznego
  • Poziom 13  
    Musisz albo zmienić silnik na większą chłonność oleju albo zmienić pompę o zmniejszonej wydajności.
  • Poziom 8  
    myślałem o dławikach ale nie wiem czy coś to zmieni
  • Poziom 13  
    Dławik nic Ci nie da, tylko olej będzie się grzał i z w niedługim czasie będzie po pompie. Można się pokusić jeszcze o regulator przepływu, ale to jest dość drogie i raczej stosowane do zmieniania prędkości obrotów. A co ten silnik ma napędzać?
  • Poziom 8  
    ma napędzać skrzynie biegów
  • Poziom 13  
    To zmień pompę o niższej wydajności i będzie po problemie.

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko nie bardzo rozumiem po co Ci ta skrzynia skoro robisz napęd hydrauliczny? Hydrauliką też można zrobić przełożenia.
  • Poziom 8  
    no tak tylko koszt zmiany pompy będzie taki sam jak zamontowanie silniki hydraulicznego z prawdziwego zdarzenia o właściwych obrotach
  • Poziom 13  
    Chyba silniki są droższe od pompy.
  • Poziom 8  
    tak tylko ze pompa która mam ma wydajność 18 litrów i jest od ciągnika T-25 i koszt jej wynosi 100 zł a o wydajności 10l to kosztuje około 250 300 zł no i zmniejszyła by mi bardzo udźwig i szybkość pracy a za tyle mam silnik z obrotami 300 na min i chłonnością do 60l