Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z auto włączaniem i wyłączaniem z laptopa

stawnasto 17 Kwi 2013 21:46 2799 8
  • #1 17 Kwi 2013 21:46
    stawnasto
    Poziom 19  

Witam serdecznie

Mam podłączony komputer w firmie do telewizora Samsung 32'' seria 4. Komputer automatycznie włącza się o 8 rano i wyłącza o 16. Telewizor automatycznie włącza się i wyłącza jak komputer podaje mu sygnał. Na ekranie pokazywane są firmowe informację.

Potrzebuje uruchomić jeszcze dwa takie komputery z TV i mam zamiar kupić telewizory ale samsungi są za ok. 1200 a widzę że w ofercie jakieś thompsony czy inne za ok 900zł.

Moje pytanie brzmi:
    Czy przy każdym telewizorze jak podłącze komputer telewizor wyłączy się i włączy razem z komputerem???

Czy istnieje taka możliwość że komputer się wyłącza a telewizor cały czas jest włączony, tzn nie przechodzi w stan uśpienia, albo się wyłącza i nie włączy się gdy komputer zastartuje ponownie rano??

0 8
  • #2 17 Kwi 2013 22:00
    lamer.
    Poziom 33  

stawnasto napisał:
    Moje pytanie brzmi:
    Czy przy każdym telewizorze jak podłącze komputer telewizor wyłączy się i włączy razem z komputerem???

Nie, musisz stróża zatrudnić.

Dodano po 1 [minuty]:

stawnasto napisał:
    albo się wyłącza i nie włączy się gdy komputer zastartuje ponownie rano??

Musisz wstać rano i włączyć komputery.

0
  • #3 18 Kwi 2013 07:08
    stawnasto
    Poziom 19  

chyba niedokładnie doczytałeś albo żarty sobie stroisz "lamer"

Nie muszę stróża zatrudniać bo TV Samsung serii 4 włącza się i wyłącza automatycznie gdy podawany jest sygnał na wejście PC IN, a co do wstawania rano to komputer włącza się i wyłącza automatycznie po przez odpowiednie ustawienie w biosie.

Komputer uruchamia się rano i sam wyłącza popołudniu, Samsung TV seria 4 po wyłączeniu komputera przechodzi w stan uśpienia (ekran wyłącza się) a z rana gdy komputer uruchamia się Telewizor po podaniu sygnału po kablu uruchamia się, proste jak barszcz.

Pytanie moje to czy każdy Telewizor będzie tak działać, Thompson, LG, i inne (bo samsung wiem że tak)

Może przecież być przypadek taki że telewizor po wyłączeniu komputera będzie pokazywał np. "brak sygnału" albo będzie latać jakieś logo, albo wyłączy się na dobre i nie włączy się rano gdy komputer zastartuje.

0
  • #4 19 Kwi 2013 21:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

stawnasto napisał:
    Moje pytanie brzmi:

stawnasto napisał:
    Pytanie moje to czy każdy Telewizor będzie tak działać, Thompson, LG, i inne

A to całe forum ma Ci to sprawdzić, laptop w rękę i do sklepu.
    stawnasto napisał:
    Czy istnieje taka możliwość że komputer się wyłącza a telewizor cały czas jest włączony, tzn nie przechodzi w stan uśpienia, albo się wyłącza i nie włączy się gdy komputer zastartuje ponownie rano??

Tak istnieje taka możliwość.

0
  • #6 25 Kwi 2013 00:29
    stawnasto
    Poziom 19  

Nie tak łatwo, latam z laptopem po sklepach i sprawdzam, ale z tych co mogę sprawdzić to wyskakuje "brak sygnału"

Mój samsung co tak działa to: ue32d4000 teraz już ich nie ma w sklepach :( następne modele co są dostępne w sklepie wyświetlają "brak sygnału"

Wiem że niektóre TV zachowują się jak monitory i po podaniu sygnału na wejście (VGA, DVI) uruchamiają się ze stanu uśpienia.
    Ale jak ktoś wie jaki model 32'' który jest dostępny nowy w sklepie tak do 1500zł proszę o info.

0
  • #7 25 Kwi 2013 13:38
    Sl4V4
    Poziom 17  

stawnasto napisał:
    Wiem że niektóre TV zachowują się jak monitory i po podaniu sygnału na wejście (VGA, DVI) uruchamiają się ze stanu uśpienia.

Jak podpinasz przez HDMI to jeszcze zmień "opis" wejścia na PC i dopiero wtedy sprawdź.

0
  • #8 25 Kwi 2013 14:01
    stawnasto
    Poziom 19  

"zmień "opis" wejścia na PC"

nie bardzo wiem o co chodzi, mógłbyś wytłumaczyć??

0
  • #9 25 Kwi 2013 14:39
    Sl4V4
    Poziom 17  

Jak wejdziesz w wybór źródła, powinna być opcja wyboru tego, co jest podłączone do gniazda (np. PC, dekoder, konsola itd.).

0