Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop cyfrowy- gdzie dostać i jaki wybrać

daniel1302 17 Kwi 2013 21:52 2196 2
  • #1 17 Kwi 2013 21:52
    daniel1302
    Poziom 11  

Witam, jestem na kupnie oscyloskopu cyfrowego. Oscyloskop miałby być wykorzystywany do celów amatorskich, czasem naprawa jakiejś przetwornicy, przestrojenie radia, naprawa monitora itp. Jednak jego głównym zastosowaniem miało by być analiza elektroniki cyfrowej i mikroprocesorów. Wszystko w domu, nie mam warsztatu, jestem hobbystą.

Zależy mi na cyfrowym oscyloskopie który umożliwi zapisanie stanów logicznych z wyjścia, abym mógł sobie przeanalizować stany w badanym urządzeniu.

Oscyloskop nie musi posiadać kolorowego ekranu, jednak chciałbym mieć możliwość podgladu przebiegów do ok 400Vpp (w przetwornicy) oraz dużych częstotliwości powiedzmy do 15-25MHz (w procesorach). Oscyloskop musi posiadać 2 kanały, bez tego się nie obejdzie. Mile widziana była by też transformata fouriera.

Oscyloskop nie musi być nowy.

Ilość pieniędzy jakie mogę przeznaczyć na sprzęt to ok 700-800 zł. Gdzie szukać, gdzie kupie najtaniej?

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Bo do Krakowa mam 100km, słyszałem, ze organizowane są tam giełdy elektroniczne. Gdzie taka giełda jest? Kiedy się je organizuje? Czy jest realna szansa, że dostanę tam oscyloskop o podobnych parametrach za taką cene?

Pozdrawiam Daniel

0 2
  • #3 21 Kwi 2013 16:51
    daniel1302
    Poziom 11  

Witam, temat do zamknięcia. Kupiłem Oscyloskop Atten ADS1022 25MHz, używany, rok gwarancji, za 740 zł. Dziękuje za odpowiedź

0