Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaris nie odpala - brak zapłonu. Jaka może być przyczyna?

jurand_wwa 17 Kwi 2013 22:10 2925 5
  • #1 17 Kwi 2013 22:10
    jurand_wwa
    Poziom 2  

witajcie,
    mam problem z Yarisem. Jest to 1.0 z 2000r, trochę ponad 100k km, jeszcze japoński. Do tej pory bezawaryjny (był w rodzinie, więc wiem).

Otóż po jeździe w dniu gdy mocno solili drogi zostawiłem go na 2 tygodnie (delegacja). Gdy wróciłem chciałem zobaczyć czy akumulator nie padł i odpaliłem go na chwilę. Zapalił bez problemu, ale jako że rozrusznik kręcił słabiej, a na drugi dzień miałem jechać, to wyłączyłem silnik po kilku sekundach i wyjąłem aku z samochodu do ładowania. Najwyraźniej był to błąd, bo po podłączeniu naładowanego akumulatora i przekręceniu stacyjki na moment zapalił, ale dosłownie po niecałej sekundzie zgasł. Dalsze próby uruchomienia powodowały jedynie kręcenie rozrusznikiem, bez jakiejkolwiek próby zapłonu (nawet kaszlnięcia). CZYLI ROZRUSZNIK KRĘCI, ALE ZAPŁONU BRAK. Z rury wydechowej śmierdzi paliwem, więc podejrzewam że pompa podaje paliwo. Próbowałem jeszcze odłączyć akumulator (na dobę), aby zresetować komputer. To też nie pomogło.

Wiem że na odległość diagnostyka komputerowa nie działa :) ale może jakaś dobra dusza podpowie, czy nie jest to jakaś oczywista przypadłość tego modelu - tak jak np pomogliście gościowi z zaśniedziałymi stykami w Corolli. Albo czy macie zaufanego diagnostę (jestem z Wwy śródmieścia).

dzięki, Łukasz

0 5
  • #2 17 Kwi 2013 22:28
    mazi0000
    Poziom 19  

Sprawdź odcięcie zapłonu w alarmie.

1
  • #3 18 Kwi 2013 11:58
    jurand_wwa
    Poziom 2  

chmm, alarm zazbroiłem, rozbroiłem, dioda alarmu, tak jak powinna, zgasła. Jest to możliwe że po odłączeniu aku alarm częściowo zdurniał?

0
  • #4 18 Kwi 2013 12:42
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Auto jest zdecydowanie do diagnostyki. Kontrolki się zapalają?

0
  • #5 18 Kwi 2013 20:26
    jurand_wwa
    Poziom 2  

Tak, wszystkie kontrolki po przekręceniu zapłonu się prawidłowo włączają.
    Objawy faktycznie zgadzają się z sugestią kolegi Mazi0000 - jakby alarm zapłon odłączył.

0
  • #6 18 Kwi 2013 22:31
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

No to pozostaje diagnostyka, na początek zasilania a potem masy. Jeśli alarm odcina zasilania, łatwo znajdziesz.

3