Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara nie działa pilot help

Maks24 24 Feb 2005 17:35 15851 12
    Maks24
    Level 11  
    Witam
    Przestał działąc mi pilot po odebraniu auta od lakiernika jak moze być przyczyna dzieki
    kordel
    Level 25  
    Pilot od telewizora? :-)
    Napisz cos wiecej (alarm?, centralny?, czy cos innego?). Tak nic Ci nikt nie pomoze.

Pozdrawiam
    Heroses
    Level 24  
    Sprawdź dokładnie wyszystkie bezpieczniki. Czy centralny działa poprawinie??
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Piszesz że odebrałeś auto od blachaża to normalne w każdym cywilizowanym zakładzie ( przynajmniej u mojego ojca) zawsze mówi się klientowi że do naprawy może zaistnieć konieczność wyciągnięcia lub odłączenia akumulatora i wszystko się rozkoduje i albo klient się zgadza albo nie CHOĆ ZAWSZE STARAM SIĘ PÓŹNIEJ NAPRAWIĆ TO CO ZEPSUŁ OJCIEC ALE NIE ZAWSZE WYCHODZI.
    A więc tobie radze też zobaczyć kodowanie ... ( czegoś tam o czym nie wspomniałeś)
    POZDRAWIAM
    Maks24
    Level 11  
    Witam
    Pilot jest od centarlnego zamka (oryginalny Xsara 2001). Sam centralny zamek działa.
    WBART
    Level 18  
    włącz zapłon przytrzymaj przycisk od zamykania przez 10 sek , wyłącz zapłon poczekaj 3 sek i zamknij i otwórz auto pilotem
    kordel
    Level 25  
    WBART wrote:
    włącz zapłon przytrzymaj przycisk od zamykania przez 10 sek , wyłącz zapłon poczekaj 3 sek i zamknij i otwórz auto pilotem

To jest opis programowania? Czyli teoretycznie kazdy moze sobie zaprogramowac pilota stojac dostatecznie blisko auta.
    Robal28
    Level 11  
    miałem też xsare i ten sam problem , rozebrałem pilota wycyściłem i działał
    tomekb
    Level 25  
    bateria!!!!!!????????????????
    gipter
    Level 15  
    to co napisał wbart, ale wyciąg kluczyk ze stacyjki!!! po wyłączeniu
    ehp02
    Level 11  
    naciśnij 3-razy przycisk zamknij w ciągu 2-sekund u mnie to działa pozdrawiam gp
    korsarz50
    Level 13  
    A jaki potrzebny jest program by zdjąć imobilajzer z bsi. Bo mam problem z moją xsarcią zamontowałem używane bsi z innego auta i teraz niedziała mi kluczyk. chcę programować kluczyk do bsi lub skasować imobilajzer.
    ali85
    Level 1  
    Miałem podobny problem. Po odłączeniu akumulatora przestał działać pilot. Wymieniłem baterię, zaprogramowałem kluczyki Lexią i nic. Nie chciał się dalej zsynchronizować (10 sekund trzymać przycisk zamykania przy włączonym zapłonie).

Znajomy elektryk powiedział, że w Citroenach i Peugeotach zdarzają się takie problemy.
    Odbiornik pilota jest w przełączniku zespolonym pod kierownicą.

Rozwiązanie bardzo proste. Trzeba odkręcić dolny plastik od przełączników, wypiąć kostki i podpiąć do nich inny zgodny przełącznik od Citroena, Peugeota i wtedy zsynchronizować. Jeśli się uda- podpinamy kostki do naszego przełącznika pod kierownicą, skręcamy plastiki.

Problem polega na tym, że trzeba mieć taki przełącznik (wielu elektryków ma takie na sprzedaż). Ja akurat miałem po wcześniejszej wymianie manetki kierunkowskazów. Może być nawet bez manetek.

U mnie zadziałało!