Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Amica - Wymiana termostatu

bubu64 18 Apr 2013 07:58 53142 3
    bubu64
    Level 22  
    Witam.
    W piekarniku muszę wymienić termostat, aby go wykręcić muszę zdemontować szklaną maskownicę.
    Problem w tym, iż jest ona przymocowana zatrzaskami i boję się robić to na siłę.
    Może któryś z kolegów zna sposób demontażu i coś podpowie.
    Z góry dziękuję. Piekarnik Amica - Wymiana termostatu Piekarnik Amica - Wymiana termostatu Piekarnik Amica - Wymiana termostatu
    Jazz
    Level 11  
    Nie wiem jaki dokładnie masz model, ale zatrzaski wyglądają podobnie jak w moim piekarniku (ciężko ocenić po tych zdjęciach)... spróbuj ścisnąć lekko zatrzask kombinerkami i pchnąć do przodu... powinno ładnie wyskoczyć bez używania wielkiej siły.
    bubu64
    Level 22  
    Tylko, czy nie pęknie szkło kiedy wypchnę np. pierwszy zatrzask.
    Płyta jest na pięć zatrzasków, a szkło raczej nie jest elastyczne.
  • Helpful post
    Jazz
    Level 11  
    Ja mam model EBP8752 i też na całości jest szkło i 5 zatrzasków... po usunięciu pierwszego reszta trochę może się odchylić ... zatrzaski są przyklejone na kleju do szyby więc trochę pracują... oczywiście nie przesadzaj z tym wypychaniem bo jeśli go ściśniesz trochę to leciutko odskoczy... zaczynasz od skrajnego rogu (najlepiej dolny róg bo tam na środku pewnie nie masz zatrzasku), później następny zatrzask nad nim, następnie środkowy i zatrzaski zatrzaski z drugiego rogu... u mnie już kilka razy wyciągałem i wszystko jest OK, nic nie pękło... nie namawiam do demontażu, wszystko robisz na własną odpowiedzialność ale jeśli nie czujesz się na siłach to będziesz chyba musiał wezwać serwisanta... nie wiem jaki masz model piekarnika, ale czy na pewno konieczne jest zdejmowanie szyby do tej wymiany? U mnie pod szybą jest tylko panel dotykowy.... oczywiście jeśli u siebie masz jakieś pokrętła na zewnątrz to pasuje je usunąć przed ściąganiem szyby.