Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice pilot-radio. Czy wymiana radia pomoże?

18 Kwi 2013 11:00 7995 33
  • Poziom 25  
    Witam.
    Mam problem tego typu, że nie zawsze działa mi pilot.
    To jest raz działa z 50m, za drugim razem nawet z metra nie chce łapać.
    Z centralki załącza za każdym razem.
    Mam 4 piloty i we wszystkich tak samo.
    Zaznaczam, że baterie są nowe.
    Co jest przyczyną?
    Czy wymiana radia pomoże?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 20  
    Kolego
    Jest to nader nietypowa usterka.Czasem zdarza się. że radio gubi piloty i wtedy trzeba je zaprogramować od nowa.W Twoim przypadku raz działa raz nie czyli radio i piloty są raczej sprawne.Napisz w jakim terenie mieszkasz,czy sąsiad ostatnio nie zamontował jakiś urządzeń bezprzewodowych,zaobserwuj czy dzieje się to w określonych porach dnia.
    W takim przypadku nikt nie odpowie Ci czy wymiana radia na pewno pomoże.Warto na chwilę podstawić inne radio , bo obawiam się że po zakupie nowego może być to samo.
    Napisz jeszcze jakie konkretnie masz piloty.
  • Poziom 39  
    Witam
    Jeżeli masz radio dokładane,to zdemontuj i sprawdź na stole.Sprawdź luty i czy woda się nie dostała do środka.
  • Poziom 25  
    A więc o różnych porach dnia jest tak samo , mieszkam na normalnym osiedlu gdzie sąsiad od sąsiada mieszka jakieś 40-50m . co do sąsiadów trudno powiedzieć czy coś zakładali bezprzewodowego , chyba że internet jak włącze szukanie sieci to znajduje mi około 25 . A piloty są orginalne. Niema znaczenia których używam . Piloty to nice smilo 4 na 433,92MHz.
    A co do zimnych łutów sprawdzałem , woda raczej się nie dostanie obudowa jest hermetyczna
  • Poziom 39  
    Jaki masz odbiornik,wkładany na wtyczkę.
  • Poziom 25  
    tak w centralce jest gniazdo i tam wtykam radio , Styki są czyste.
  • Poziom 39  
    Zaglądałeś do radia,czy masz antenę dodatkową.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 25  
    Tak jest zewnętrzna anten . Pisałem powyżej że nie za każdym razem tak się dzieje,ale więcej muszę otwierać ręcznie lub z bardzo bliska praktycznie przy samej centralce.
  • Poziom 39  
    Zobacz bez anteny,lub na kawału przewodu(drucie),może antena bruździ,choć mało prawdopodobnie.
  • Poziom 25  
    już próbowałem z anteną na drucie , antena bez ekranu,wyczerpały mi się już pomysły.
  • Poziom 39  
    A czy oglądałeś gniazdo do którego wpinany jest odbiornik od tyłu tam gdzie jest lutowane do płyty.
  • Poziom 25  
    Tak rozkręcałem całą centralkę sprawdzałem pod względem zimnych lutów . Zarabiałem wszystkie przewody i zabieliłem, wielo wtyki przeczyściłem i problem nadal został.
  • Poziom 39  
    Trochę dziwny objaw (raz działa ,raz słabo).
    Ja miałem przypadek że działało cały czas słabo ,i była wina radia.
    Trudno coś poradzić jak w miarę wszystko sprawdzone.
    Nie masz możliwości podmiany radia?,jeżeli nie to pozostaje kupić nowe(mówiąc szczerze w ciemno),a to trochę kosztuje.
  • Poziom 25  
    nie mam drugiego radia a nowy to koszt 180zł. jestem w stanie zapłacić za radio jak bym był pewny w 100% że to radio.
  • Poziom 39  
    Właśnie jest w tym problem ,szkoda w ciemno wydawać kasę,każdy na Twoim miejscu by był w rozterce.Jaki masz model tego radia?
  • Poziom 20  
    Jeśli piloty Smilo i radio wpinane do płyty to SMXIS (czarna kostka). Napisz kolego czy robiłeś kasowanie pilotów i wpisywanie od nowa .Czasem pomaga.Miałem taką sytuację i winny był dzwonek bezprzewodowy który sam właściciel sobie założył.Taniej będzie kupić przejściówkę firmy Proxima która z Twojego radia zrobi urządzenie zewnętrzne.Weźmiesz wtedy radio i piloty w inny teren i będziesz wiedział czy to zakłócenia czy awaria radia.A dodatkowo to urządzenie zrobi z Twojego radia odbiornik cztero-kanałowy. Powodzenia
  • Poziom 25  
    tak to czarna kostka z przyciskiem i ledem.Jak skasować pilota i spowrotem go zaprogramować?
  • Poziom 25  
    o.k a jak zaprogramować?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Naciskasz i puszczasz przycisk na odbiorniku.Dioda na radiu mruga pojedynczymi błyskami.Naciskasz guzik do otwarcia pełnej bramy i trzymasz tak długo aż radio mrugnie szybko trzy razy.Jeśli chcesz zaprogramować furtkę w bramie naciskasz jeszcze raz radio (mruga podwójnymi błyskami (drugi kanał)) i robisz to samo co powyżej.Jest to drugi sposób programowania pozwalający przyporządkować dowolne guziki do danej funkcji.Jak chcesz znać pierwszy kolega Google (wpisz Nice radio Smilo SMXIS) i zaraz na pierwszej stronie masz całą instrukcję.
  • Poziom 25  
    Witam ponownie zrobiłem reset centralki i wszystko wróciło tak jak książka pisze. Ale mam następny problem a mianowicie ,brama sama zaczęła się otwierać i zamykać a przekaźniki ogłupiały wszystkie się na przemian załączają a ja nie wysyłam żadnej komendy z pilota czy nie naciskam P1 nic nie robię brama sama otwiera-zamyka.
  • Poziom 25  
    NIce mindy A400 z radiem czy bez tak samo
  • Poziom 25  
    Reset robiłem nie pomaga , mam dodatkowy przycisk i jest tak jak Kolega pisze czyli jak nacisnę to dioda się zaświeca .
  • Poziom 25  
    A więc P1 zaczyna się otwierać 1 skrzydło-ok za moment 2 1skrzydło otwoży się jakieś 40-50 cm 2 tak samo tylko 30-40 cm i zaczynają się zamykać a ja nic nie robię i tak w kółko . A
    co do ustawiania po resecie P 2 żeby się uczyła sama.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Dawno nie używałem tych central,bo Nice ma tera inne centrale do bram skrzydłowych.Z tego co piszesz wygląda na to,że centrala jest zrestartowana a nie zaprogramowana.Jak to sprawdzić.Odłącz zasilanie i po chwili włącz.Obserwuj diody obok przycisków.Jeśli zamrugają krótko (około 1-2 sekundy) to centrala jest zaprogramowana,jeśli mrugają dłużej (ta mniej więcej 4 sekundy) to położenia krańcowe nie są zaprogramowane.
    Po restarcie naciskasz prawy przycisk (z tego co pamiętam) i brama ma:uchylić jedno skrzydło,uchylić drugie skrzydło,zamknąć całkowicie jedno skrzydło,potem zamknąć całkowicie drugie skrzydło,otworzyć jedno i drugie i zamknąć jedno i drugie.Koniec programowania.Jeśli brama nie wykona tego wszystkiego to centrala się nie zaprogramuje.Ważne aby w trakcie programowania nie przerywać linii foto,nie naciskać pilota itd.
  • Poziom 25  
    ok spróbuje jeszcze raz i napisze co i jak
  • Poziom 25  
    A więc tak , zresetowałem radio,centralkę. Wróciło wszystko do ustawień fabrycznych . Zaprogramowałem radio i centralkę .Brama zaczęła się ustawiać po zakończeniu wprowadziłem zmiany w ustawieniach centralki według moich potrzeb i brama chodzi że aż miło popatrzeć . Dziękuje wszystkim za pomoc.