Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative: Audigy 0570, Audigy 0090, Audigy 2 czy X-Fi 0790. Co wybrać?

kambataro 18 Apr 2013 11:57 2952 26
    kambataro
    Level 11  
    Witam szanownych forumowiczów! Smile
    W ostatnim tygodniu coś mnie tknęło aby kupić kartę dźwiękową... i kupiłem Audigy SB0570. Po zainstalowaniu oryginalnych sterowników z internetu, cieszyłem się o wiele lepszym i czystszym dźwiękiem niż na zintegrowanej dźwiękówce. Lecz moja radość trwała przez zaledwie jeden dzień, gdyż przy wydobywaniu się z głośników dźwięku(czy to film czy muzyka) zacząłem słyszeć charczenie co jakieś 20-30sekund. Myślałem, że to wina głośników bądź slotu PCI ale głośniki sprawdziłem na integrze(działają ok) a Audigy przełożyłem do innego slotu i dalej to samo Sad
    Nie wiem czy to wina nieuczciwego sprzedawcy czy mojego komputera ale jutro idę oddać kartę i chcę kupić kolejną, tylko zupełnie nie mam pojęcia co wybrać gdyż wcześniej ograniczałem się do 40zł i czytałem dobre opinie na temat Audigy SB0570, a teraz stwierdziłem, że lepiej dołożyć i kupić coś działającego, dlatego zastanawiam się nad kartami, które są wymienione w temacie. Czy ktoś może mi polecić, która z nich będzie mi najlepiej służyła do: 1. słuchania muzyki 2. oglądania filmów 3. rzadkiego grania w CS'a
    Karta dźwiękowa będzie działać w towarzystwie windowsa xp SP3 i głośników Creative p5800
    Kasek21
    Level 43  
    Jaki system operacyjny?
    Jaki budżet?
    kambataro
    Level 11  
    kambataro wrote:
    Karta dźwiękowa będzie działać w towarzystwie windowsa xp SP3 i głośników Creative p5800

budżet to ok 50-60zł(najlepiej z przesyłką) mam kilka licytacji z allegro na oku i wszystko się okaże jak będzie licytacja wyglądała w ostatniej minucie :p
    User removed account
    Level 1  
    kambataro
    Level 11  
    nie jest podejrzanie tania? :p
    User removed account
    Level 1  
    kambataro
    Level 11  
    a nie będzie problemu przy SP3?
    User removed account
    Level 1  
    gradek83
    Level 42  
    Audigy 0090 Moge śmiało polecić po mimo braku wyjścia optycznego ale przy tych głośnikach i tak by ci się nie przydało :)
    kambataro
    Level 11  
    a audigy 2 bądź X-Fi nie będzie lepsza?
    User removed account
    Level 1  
    Kasek21
    Level 43  
    Prawda jest taka, że co nie kupi będzie grało tak samo na tych głośnikach.
    User removed account
    Level 1  
    Kasek21
    Level 43  
    Tylko aukcja, którą podałeś dawno zakończona.
    User removed account
    Level 1  
    kambataro
    Level 11  
    niestety byłem zmuszony wyjść na dosłownie 15min z domu a jak wróciłem to aukcja była już zakończona :( teraz pluje sobie w brodę, że od razu nie kliknąłem "kup teraz". niestety nie ma już możliwości kupna santa cruz więc pytam o creativy, bo czytając opinie i recenzje już się w tym wszystkim pogubiłem... :(
    Podsumowując to czego do tej pory się dowiedziałem:
    najlepiej santa cruz - ale muszę się czaić na nią gdyż jest rzadka
    X-fi - lepiej się sprawdza do słuchania muzyki niż audigy?
    Audigy 2 - uniwersalna, i dla graczy i do słuchania muzyki?
    Nie wykluczam, że za niedługi czas będę posiadaczem lepszych głośników ;)
    User removed account
    Level 1  
    Kasek21
    Level 43  
    Jeżeli X-Fi to tylko Music/Gamer więc wydatek ~80+
    Taniej to Audigy 1 i 2 ~30+
    Kasek21
    Level 43  
    Uszło tylko te aukcje skończą się w okolicach min. 70-80zł.
    User removed account
    Level 1  
    kambataro
    Level 11  
    przemyślę wszystko, będę obserwował dwie licytacje które podałem i napiszę jak kupię jakąś kartę. Dziękuję za pomoc :)
    kambataro
    Level 11  
    kupiłem... zdaję sobie sprawę z tego, że według was to pewnie nie był najlepszy wybór ale za 30zł dorwałem X-Fi SB0790. myślę, że do creativów p5800 ta dźwiękówka wystarczy, a jak już uzbieram na coś mocniejszego to oczywiście wleci też lepsza karta dźwiękowa :)
    _haker_1
    Level 32  
    Tanie X-fi jest slabe. Gorsze od starych poczciwych Audigy. Mialem to ustrojstwo i na sredniej klasy sluchawkach (~500zl) roznica byla kolosalna na korzysc Audigy. Nie jestem zadnym audiofilem i nie znam sie na fachowych okresleniach ale x-fi brzmialo dziwnie metalicznie, dzwiek byl sztuczny. W sumie to chyba nie zmienilbym dobrej zintegrowanej dzwiekowki w plycie na x-fi Audio bo nie widze sensu. Audigy moge polecic - mialem 1 i 2 ZS. A o tej Santa Cruz nigdy nie slyszalem - musze kiedys upolowac.. Jedyne do czego to X-fi sie nadaje to gry - tam nie zalezy nikomu na jakosci dzwieku tylko wszystkich tych bajerach, przestrzeni itd.
    Kasek21
    Level 43  
    _haker_1 wrote:
    Jedyne do czego to X-fi sie nadaje to gry

Nie X-Fi Audio bo to kastrat i całą obróbką i tak zajmuje się CPU.

X-Fi Audio to to samo co Audigy SB0570.
    _haker_1
    Level 32  
    Nie wiem - mialem X-fi Audio, Audigy SB0090 i ZS2. Audio serwowalo mi taki dzwiek, ze po prostu podziekowalem. Tak jak napisalem wczesniej - nie jestem audiofilem - dla mnie dzwiek jest albo dobry albo nie. X-fi brzmialo strasznie sztucznie i jakby to napisac.. chlodno w porownaniu do wspomnianych Audigy. Moglbym to porownac do wzmacniacza cyfrowego i lampowego. Oczywiscie to tylko moja opinia ale nikomu Audio bym nie polecil.
    Kasek21
    Level 43  
    Dlatego napisałem, że to to samo co Audigy SE.

Audigy SE nie ma nic wspólnego z Augidy czy Audigy 2.