Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K70A - Czasami się nie włącza

Krazykilla 18 Kwi 2013 12:28 1245 1
  • #1 18 Kwi 2013 12:28
    Krazykilla
    Poziom 12  

Witam!

Ostatnio dostałem do naprawy notebook ASUS K70A. Niestety problemy jakimi charakteryzuje się ten konkretny sprzęt są dla mnie całkowitą nowością.

Otóż podstawowym problemem notebooka jest fakt, że czasami nie chce się włączyć. Najczęściej gdy był używany chwilę temu i nadal jest "ciepły". Kiedy przyciskam klawisz włącznika załączają się diody sygnalizujące pracę, ale ekran jest czarny. Z zimnego startu działa prawie zawsze. Kiedy uda mu się zabootować windowsa to wszystko działa normalnie. Pod win7 testowałem go kilka godzin 3dmarkiem i wszystko działało bez najmniejszego problemu. Sprawdzałem też pamięć programem memtest 86+ oraz dysk HDTunem i wszystko jest okej. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem.

Problem występuje zarówno na baterii jak i na zasilaczu. Dodatkowo sprawdzałem na innym zasilaczu. Temperatury procesora i GPU po dłuższym obciążeniu przez 3dmark w normie (60+ stopni).

Ciekawe jest też to, że kiedy włączę komputer i wejdę do biosu to po jakimś czasie ekran gaśnie i nic nie mogę zrobić. Problem ten w ogóle nie występuje w windowsie.

Czy ktoś z was może spotkał się z podobnym problemem?

0 1
  • #2 19 Kwi 2013 10:49
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Ja spotkałem się z dokładnie takim problemem wielokrotnie w tym modelu, wg ilości problemy które to powodowały:

1. Problem z grafiką, po reballu ustąpił; w 3 szt. z czego w 1 szt. po 7 miesiącach wrócił - wymiana chipa załatwiła sprawę
    2. Problem z matrycą albo taśmą po 1 szt.
    3. Zalany - 1 szt.

0