Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle - prowadzenie ścieżek a brak środkowego przycisku myszki.

18 Kwi 2013 13:55 1926 7
  • Poziom 8  
    Witam,

Dorobiłem się sprzętu gdzie mam tylko dwa przyciski myszki (lewy, prawy :) ), proszę o podpowiedź jak zmieniać warstwy podczas prowadzenia ścieżki.
    Próbowałem Options->Assign->New ale nie umiem się dogrzebać do spisu komend eagla gdzie bym to widział. A może jest jakiś banalny sposób na to?

I może druga sprawa, chciałbym na płytce mieć kilka zworek jedna nad drugą - krótka na dole, dłuższa wyżej, i najdłuższa nad pozostałymi. gdy będę używał warstwy top, podejrzewam, że zrobię zwarcie pomiędzy zworkami, czy jest na to trik w eaglu?

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    No na to nie wpadłem - chodzi o to aby pod f1 zdefiniować w Options->Assign->New->command Layer 1 a pod f2 Layer 16?

To nie rozwiązuje mojego problemu. Chciałbym aby eagle przy zmianie warstwy robił mi przelotkę i dalej prowadził ścieżkę na warstwie przeciwnej, tak jak mi proponują to robić w kursach.
    Tym sposobem, przerzuca mi on całą dotychczas prowadzoną ścieżkę na przeciwna warstwę, dokładnie tak samo jakbym myszką zmienił warstwę w menu.

pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Prowadzisz ścieżkę, klikasz w miejscu, gdzie ma się pojawić przelotka i zmieniasz warstwę na inną wybierając odpowiednią opcję z paska narzędziowego.
  • Poziom 8  
    Brutus_gsm oczywiście, wstyd mi teraz, że się tego nie doklikałem.

Z moim drugim pytaniem jeszcze się chwile pomęcze i jak nie dojdę jak to zrobić to otworze nowy wątek, także ten
    do zamknięcia.
  • Poziom 25  
    Przecież zworek nie musisz puszczać linią prostą. Jeśli robisz płytkę jednostronną, możesz sobie prowadzić warstwę top jak ci się podoba. I tak połączysz punkty np. izolowanym przewodem.
  • Poziom 8  
    Dokładnie tak zrobiłem, przecież to co mam w warstwie top nie muszę potem odwzorować kabelkami, najważniejsze żebym miał zaznaczone przelotki tak jak mi pasuje a jak puszcze kabelki to inne sprawa.
    W sumie można by w ogóle nie rysować tych ścieżek ale wstawiam je sobie żeby eagle na mnie nie krzyczał.

dziękuję i pozdrawiam