Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tusz ActiveJet kiepska jakość barwnika.

18 Kwi 2013 15:29 7704 15
  • Poziom 15  
    Kilka tygodni temu kupiłem zamiennik ActiveJet 350XL do drukarki HP C4480.
    Jako że ostatnio dużo drukowałem tusz mi się skończył i postanowiłem kupić ActiveJet 250ml czarny (URB-250Bk) udało mi się kupić od ręki za 35zł. Po napełnieniu ok 25ml, i wydrukowaniu jakiegoś tekstu od razu zauważyłem że barwa koloru czarnego jest jakaś inna, granatowa. Więc wydrukowałem kilka zupełnie czarny kartek A4. i wtedy też wydrukowałem przykładową stronę taką samą jaką drukowałem wczoraj jeszcze na starym tuszu. Muszę dodać że tusz z buteleczki 250ml jest bardzo kiepski, kolor jest prawie granatowy, podczas drukowania tusz przebija na drugą stronę (Przy takich samych ustawieniach jak wczoraj). Wydruk jest niewyraźny.

Tusz ActiveJet kiepska jakość barwnika. Tusz ActiveJet kiepska jakość barwnika.

Dodano po 25 [minuty]:

Przy drukowaniu szybkim, gdzie jeszcze wczoraj tekst był czytelnie wydrukowany dzisiaj po uzupełnianiu i wydrukowaniu strony w trybie najszybszym, tekst jest falowany, przypomina sinusoidę. Czy tusz activejet jest naprawdę dobry? pod buteleczką mam napisane made in china.
  • Specjalista - kserokopiarki
    No cóż za takie pieniądze 250ml to i taka jakość :cry:
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Sługa WSI napisał:
    Witam,
    w regenerowanym zamienniku był pigment, natomiast to co jest w buteleczce to barwnik i takie też daje objawy przy drukowaniu.

Potrzebuję szybko wydrukować książkę, tak jak teraz drukuje mi na czarno to masakra, tekst jest nieczytelny, już o wiele lepiej drukowała mi stara drukarka gdy wlałem do niej jakiś chiński tusz niestety podrukowała 2 dni i tusz zasechł ;]

Widzę że się znasz na tuszach, czy mam reklamować ten tusz?
    Jakiej firmy kupić czarny tusz ok 250ml tak aby kolor był mocno czarny i aby tusz szybko nie zasychał na kartridżu.

Rozumiem że mam kupić czarny pigment?
    W takim razie do czego stosuje się czarny barwnik 250ml ?

Dodano po 20 [minuty]:

Tutaj znalazłem pigment: czy ten produkt będzie dobry?

http://www.dodrukarek.com/350350xl-tusz-pigme...=41572#nclid=fdcadbec785bd84cdee3c6743b1a61de

Dodano po 4 [minuty]:

Chyba popsułem sobie kartridż tym barwnikiem activejet?

Czy ten zamiennik będzie dobry?

http://www.amidruk.pl/350xl-black-point-tusz-...400-c5200-wyd1025-zamiennik-cb366-p-4463.html

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

I jeszcze jedno, myślałem że jak mam zamiennik activejet to ta firma w 250ml będzie też sprzedawać odpowiedni tusz, ale okazało się dzisiaj że jednak w kartridżu miałem tusz pigmentowy a kupiłem tusz barwnikowy i niestety takie efekty.
    Z Ciekawości sprawdziłem jaki rodzaj tuszu będę musiał w przyszłości zakupić do wkładu kolorowego (AH-E38N) Na jednej stronie jest podane że barwnik na innej że pigment.. ?

http://www8.hp.com/pl/pl/products/oas/product-detail.html?oid=3266797

http://www.komax2.pl/Tusze-org/tusze-hp-351.htm

Więc pigment czy barwnik ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Faktycznie jak drukowałem całe czarne strony w celu udrożnienia głowić, drukarka drukowała coraz gorzej w taki sposób że mały tekst stawał się bardziej rozmazany i niewyraźny.

Jak rozwiązać obecną sytuację, kupić tusz firmy amidruk - czarny pigmentowy i do tego jeszcze kupić płyn do udrażniania głowic? Czy może polecasz kupić inny czarny pigment ?

Niedawno pisałem też inny temat w którym się wypowiadałeś, miałem na myśli temat gdzie moja drukarka kiepsko drukowała zdjęcia, chyba dlatego tak się dzieje że ten kolorowy kartridż jest napełniony tuszem barwnikowym a nie pigmentowym, bo jak drukowałem sobie obrazy na czarno czyli tylko samym pigmentem obraz był dość wyraźny i realistyczny, gdy drukowałem na kolorowo obraz był niewyraźny (kiepsko drukował zdjęcia) tak jak teraz gdy coś drukuję na czarno tuszem barwnikowym.
  • Poziom 15  
    po wlaniu wczoraj tego barwnika tusz w 350xl szybko zasycha wiec pewnie jutro juz nic na czarno nie wydrukuje. na wszelki wypadek wylalem z niego ok 25ml czarnego barwnika. moze toner zaniesc do jakiegos serwisu ?
  • Poziom 15  
    Dzwoniłem do jednego zaufanego serwisu gdzie kiedyś napełniali mi tonery, powiedzieli że jak już próbowałem napełniać toner to oni już nie będą tego napełniać ponieważ mają specjalne drogie tusze.

Kupię więc tusz InkTec:

http://marker.pl/1264,drukarka/HP-Photo-Smart-C4480.html

kod produktu: H6065-01LB-250

Mam pewność że to jest tusz pigmentowy?

I kupując też tusz kolorowy mam pewność że w buteleczce będzie tusz barwnikowy?
    Np. niebieski kod produktu : H6066-01LC-250

Spróbuję wyjąć gąbeczkę z kartridża, wystarczy że jakoś nożem lub śrubokrętem wypcham górną pokrywę kartridża ? Czy będę musiał go rozpiłować a później skleić ?

W takim razie muszę jeszcze zaopatrzyć się w płyt do udrożniania głowić, mógłbym prosić o podanie jakiegoś odpowiedniego - sprawdzonego płynu. może być link do jakiegoś sklepu.

Jeśli jeszcze muszę się w coś zaopatrzyć, mógłbyś powiedzieć co muszę kupić, jakiej firmy? może być link do sklepu.

Będę bardzo Tobie wdzięczny jeśli pomożesz mi uratować czarny kartridż.
  • Poziom 15  
    Rozbroiłem kartridż, wyjąłem gąbeczkę wypłukałem w wodzie destylowanej, wysuszyłem, zalałem kartridż wodą destylowaną przepuściłem trochę tego płyny przez głowicę, ponownie wysuszyłem, następnie zamknąłem wszystko i wlałem tuszu barwnikowego activejet.

Czyściłem głowice za pomocą programu komputerowego z ponad godzinę.
    Drukuję w miarę okey, zastanawia mnie dlaczego na nowym tuszu, barwnik wolniej przelatuje przez głowicę, Przykładowo jak drukowałem na starym tuszu mocno zaczernioną kartkę drukarka wydrukowała stronę A4 bez zatrzymania.

Teraz raz lub dwa razy przejedzie głowicą po papierze i kaseta z tuszami zatrzymuje się na 2-3sekundy po czym dalej drukuje, może barwnik jest za gęsty, ma problemy aby szybko przedostać się przez kanaliki głowicy.
    Co zrobić? Może dolać wody destylowanej do kartridża ?

Dodano po 18 [minuty]:

Chyba już nie będę inwestować w moją drukarkę. Dzisiaj przeczyściłem kartridż jakoś tam drukuje i nic więcej nie będę kupować.
    Zastanawiałem się żeby w przyszłości pomyśleć np. nad takim zestawem Canon MG5250, do tego system CISS i tusze firmy InkTec. Cały zestaw drukarka 350zł + ciss ok 120zł + tusze: czarny, czarny fotograficzny, 3x kolor. to tak ok 600zł.
    Dobre rozwiązanie ?
  • Poziom 15  
    Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, na razie wstrzymam się z kupowaniem drukarki czy próbą dalszej naprawy kartridżów w hp c4480, ze starą drukarką hp 3325 nie miałem tylu problemów co z nową hp c4480. Chyba na to samo wyjdzie jeśli będę chciał wydrukować zdjęcie to zaniosę pendrive ze zdjęciami do fotografa, może zapłacę parę groszy więcej ale przynajmniej oszczędzę sobie nerwów z czyszczeniem głowic w drukarce.
    Drukowałem ostatnio trochę dużo bo były mi potrzebne książki matematyczne, ale zgrałem sobie później te książki na czytnik ebooków na "Kindle paperwhite" i tez jestem zadowolony z takiego sposobu czytania podręczników. Mniejsze poręczniejsze, nie muszę dźwigać ze sobą wszystkich książek :)

A co do drukarek poczekam aż jakaś firma wyprodukuję dobrą drukarkę, z systemem CISS wbudowanym, i dostarczy komplet tuszy dedykowanych.
  • Poziom 19  
    mariusz689 napisał:
    ....

A co do drukarek poczekam aż jakaś firma wyprodukuję dobrą drukarkę, z systemem CISS wbudowanym, i dostarczy komplet tuszy dedykowanych.

Już takie od jakiegoś czasu są:
    Epson Seria L
    więcej
    Nie żebym polecał, bo ja nie przepadam za Epsonami. ;)
  • Poziom 13  
    faktycznie EPSONy nie są najlepsze a co do serii z ciss to zajmują one trochę miejsca i jeśli nie drukujemy bardzo dużo to są raczej nieopłacalne (tradycyjne zamienniki lub zestawy do samodzielnej regeneracji wystarczą)
  • Poziom 10  
    Odniosę się do pierwszej wypowiedzi i do kilku następnych na temat jakości druku na "uzupełniaczach".
    Na tego typu materiałach wydrukowałem już kilkanaście tysięcy kopii, zwykłych, foto, szybkich, dokładnych etc... Miałem w tym czasie wszystkie te same problemy, które opisujecie w tym wątku. Na elektrodzie jest już mój jeden wpis na temat pracy z zamiennikami, jednak warto przytoczyć pewne rzeczy o których musicie pamiętać, wynikają one wyłącznie z mojego doświadczenia w pracy z różnymi modelami drukarek.

1. Głowica w drukarce - jej dysze posiadają różne kształty. Jeżeli wrzucić ją je pod mikroskop to nie są to zwykłe otworki ale różne kształty (owal, ósemka, kółko...) firmy stosują przeróżne technologie w ich budowie i kształcie.
    Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego że ma to wpływ na KOLOR! Atramenty oryginalne przechodzą przez te dysze zgodnie z założeniem i przepustowością, jednak zamienniki już niekoniecznie. Producentom nie zależy na tym aby użytkownik kupował oryginały bo chce zarabiać na tuszach. Wymyślna technologia przy okazji też tego chroni.

2. Atramenty - jeżeli porównacie atrament zamiennika z atramentem oryginalnym to będzie to porównanie niebo a ziemia. Czym się różnią?
    - Przede wszystkim składem chemicznym
    - Przede wszystkim czystością
    Kupując atramenty zamienne - musicie szukać firm które oferują DOKŁADNIE atramenty dedykowane do Waszej drukarki. Nie może to być wyłącznie ten sam atrament w różnych pudełkach. Kto tak robi jest oszustem! Każda drukarka ma inne parametry dla tuszu!
    Przykładowo jeżeli uzupełnicie wkład w Canonie ip 4500 i drugi w ip 4900 - kolory będą zupełnie inne tego samego atramentu.
    Atrament do każdego modelu musi być odrębnie filtrowany - mówiąc wprost nie może mieć zanieczyszczeń, które nie przejdą przez dyszę konkretnego modelu - stąd tak ważna jest jakość pigmentu w zamiennikach. Nie wystarczy przykleić naklejkę. Pigment musi być certyfikowany aby mieć pewność że jego producent przepuścił go przez właściwe oczko.

3. Jaki to ma wpływ na jakość druku?
    - Zasadniczy. Ten sam atrament w jednej drukarce z trudem będzie przechodził przez dyszę głowicy a w drugiej bardzo łatwo. Różnica będzie polegała chociażby na tym że wydruki będą się różniły kolorystycznie. To o czym kolega wspomniał w jednym z pierwszych postów - czarny wpada mu w granat. Oczywiście pomijam już kwestię samej jakości pigmentu i jego składu chemicznego (przebija, litery i kontury są popękane, występuje efekt korzeniowania). Korzeniowanie - czyli jak spojrzeć pod lupką to z każdego konturu wychodzą małe odgałęzienia. Innymi słowy pigment ucieka.

4. Mieszanie tuszów oryginał - zamiennik
    Jeżeli chcecie pracować na zamiennikach, to po zakupie drukarki nie zakłada się tuszy oryginalnych! Zakłada od razu zamienniki - a to dla tego że zauważyłem iż dochodziło na różnych tuszach do dziwnego ścinania się pigmentu po kontakcie z resztkami oryginalnego już w głowicy i powstawaniu grudek wewnątrz - pomimo iż używam zamienników dedykowanych i dobrej jakości. Ma na to wpływ chemia tych 2 różnych pigmentów. Grudki zatykają dysze i część tuż po zamianie przestaje drukować. Gdy zacząłem używać od początku zamienników - wszystko było w porządku i tak robię do tej pory. Jeżeli teraz zdecydowaliście się na zmianę z oryginałów na zamienniki to istnieje zawsze ryzyko że chemia różnych pigmentów może się kłócić. Czasami tak właśnie bywa. pomijam tutaj oczywistą przeszkodę jaką jest czystość pigmentu zamiennika.

Pomijam również umiejętność napełniania, odsączania i udrażniania wkładu oraz dopilnowanie właściwego dostępu powietrza, bo to trzeba wiedzieć zanim się zabieramy za uzupełnianie.

Szukajcie zaufanych producentów zamienników, którzy sprzedają autentyczny tusz do waszej drukarki a nie tylko zmieniają naklejki na opakowaniach.