Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E51. Brak wyświetlania nazwy kontaktu przy odbieraniu wiadomości sms.

18 Kwi 2013 16:52 2379 5
  • Poziom 13  
    Witam!!
    Od rana 16.04 pojawił się problem z rozpoznawaniem odbieranych wiadomości sms:
    Mianowicie, po odebraniu sms zamiast wyświetlić nazwę nadawcy np: Jan Kowalski, pojawia się numer +48 xxx-xxx-xxx.
    Występuje to w przypadku wszystkich odbieranych sms więc wykluczam zdublowany numer, zapisany pod dwoma różnymi pozycjami.
    Zapisywałem numery kontaktów z początkiem +48 ale i to nie pomogło.
    Jeśli chodzi o rozpoznawanie połączeń głosowych nie ma problemu, nazwy kontaktów normalnie się pojawiają łącznie z przypisanych do nich zdjęciem.
    Wszystkie kontakty zapisane są w pamięci telefonu.
    Wcześniej wszystko chodziło bezproblemowo, soft w komórce jest Nie zmieniany od nowości:
    300.34.56, 11-12-2008, RM-244, Nokia E51 (249.05) komórka jest w orange.

Jaka jest tego przyczyna, ktoś się już spotkał z takim problemem??
    Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
  • Poziom 13  
    Próbuję przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.
    A czy jest takie coś jak standardowy "kod blokady"?
    Ja nie przypominam sobie żebym kod blokady kiedykolwiek ustawiał.
    próbowałem pin, 1111, 1234 nie chcę dalej próbować bo nie wiem, czy to jak z pinem nie jest, że się po którymś razie coś zablokuje.
  • Poziom 40  
    Fabryczny kod to 12345.
    Jak nie pomoże to SW Phoenixem z deda.
  • Poziom 34  
    Nawet jeśli standardowy kod nie zadziała to zawsze można go spróbować odczytać, np. za pomocą Nokia BB5 USB Utility v2.8 by fr3nsis. Uważaj przy wgrywaniu softu, bo na v410.34.1 (najnowszy) nie ma już możliwości podglądu od kogo jest nadesłana wiadomość. Po prostu na wyświetlaczu jest informacja: "Jedna nowa wiadomość". Nie wiem jak jest na tym drugim od końca, czyli v400.34.11, ale najbezpieczniej jeśli byś wgrał ten sam co masz jeśli reset nie pomoże.