Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother 195c nie wykrywa tuszu

Rafik022 18 Kwi 2013 17:15 8850 7
  • #1 18 Kwi 2013 17:15
    Rafik022
    Poziom 2  

Witam

Mam drukarkę Brother 195c. Historia zaczęła się od wyczerpania tuszu BK. Drukarka postała kilka tygodni z pustym kartridżem, po czym zakupiłem oryginalny tusz BK i zaczęły dziać się cuda. Najpierw nie wykrywało nowego tuszu, po kilku próbach wykrył ale na stronie testowej drukowało tylko kilka czarnych kwadracików, w kolorze drukowało super. Postanowiłem przeprowadzić czyszczenie głowicy, zrobiłem to wielokrotnie jednak nadal nie drukowało czarnego. Po kilku dniach znów postanowiłem zająć się drukarką i okazało się że drukarka w ogóle przestała drukować. Wyciągnąłem głowice, namoczyłem ją w środku do udrażniania, zauważyłem przy okazji że w dwóch wężykach jest sporo powietrza, włożyłem głowicę z powrotem do drukarki odpaliłem czyszczenie i zauważyłem ze bąbelki powietrza w wężykach w ogóle się nie przemieszczają. Po następnych paru dniach ponownie włączyłem drukarkę i okazało się że nie wykrywa tuszy. Po wyciągnięciu wszystkich tuszy mam komunikat "brak tuszu", po włożeniu tuszu M komunikat "nie można wykryć magenta", po włożeniu tuszu C komunikat "nie można wykryć cyjan" itd.
    Ręce opadają. Najwidoczniej elektronika szaleje. W drukarce jest niewielka płytka która odpowiada za wykrywanie kartridży. Czy da się jakoś połączyć styki/kabelki tak aby drukarka zawsze widziała kartridże? Ewentualnie czy warto oddawać drukarkę do serwisu w sytuacji gdy gwarancja minęła.

1 7
  • #2 19 Kwi 2013 13:43
    endriuf
    Spec od drukarek

A może skończył się tusz. Zaklej taśmą okienka w kartridżach i zobacz efekt.

-1
  • #3 19 Kwi 2013 15:11
    Rafik022
    Poziom 2  

Tusz jest, nie wykrywa kartridży, a nie samego tuszu

1
  • #4 20 Kwi 2013 00:05
    endriuf
    Spec od drukarek

Nie pamiętam czy w tym modelu są dwa czujniki na kartridż. Jeśli jeden to zrób tak jak napisałem.

2
  • #5 20 Kwi 2013 16:28
    Rafik022
    Poziom 2  

Niestety bez zmian. Nadal woła że nie może wykryć tuszu

0
  • #6 22 Kwi 2013 23:53
    endriuf
    Spec od drukarek

No to możesz mieć uszkodzony czujnik. Konieczna jego wymiana. Ew. ktoś napisał w jakimś poście, że wylutowanie pomogło.

0
  • #7 24 Kwi 2013 20:02
    Rafik022
    Poziom 2  

Niestety wylutowanie czujników też nie pomogło, choć biorąc na logikę, powinno. Tak samo odłączenie tych czujników niczego nie zmienia, nadal woła że nie widzi kartridża z czarnym tuszem. Wydaje mi sie że powinien wyskoczyć wtedy komunikat o uszkodzeniu mechanicznym. Taki komunikat pojawia sie po odłączeniu czujnika poziomu tuszu.

Sam już nie wiem czy nie jest coś walnięte na płycie głównej :/

0
  • #8 26 Mar 2014 19:08
    zajęte
    Poziom 1  

[quote="Rafik022"]

///
    Po następnych paru dniach ponownie włączyłem drukarkę i okazało się że nie wykrywa tuszy. Po wyciągnięciu wszystkich tuszy mam komunikat "brak tuszu", po włożeniu tuszu M komunikat "nie można wykryć magenta", po włożeniu tuszu C komunikat "nie można wykryć cyjan" itd.
    ///

Wystarczy zastosować się do komunikatów i włożyć pojemniki Z TUSZEM (najlepiej pełny), którego komunikat się pokazuje.
    "Tusz magenta" - czyli kolor czerwony, "cyjan" - niebieski.

W moim przypadku zadziałało od razu po włożeniu nowego zamiennika opakowania.

Mam wrażenie, że czarny (oznaczony DK) - po wyczerpaniu się - nie będzie drukował, jeżeli któryś z pozostałych pojemników będzie pusty.

Nie stać kogoś na zakup oryginalnych pojemników, polecam zamienniki z oryginalnym tuszem (5,50 PLN za sztukę 25 ml - kolor i 35 ml - czarny, w tej samej cenie - 5,50 PLN).

Używam od 6 miesięcy tylko zamienników i problemów nie mam.
    Proponuję dobrze przemyśleć ile pojemników zamówić (koszty przesyłki).

0