Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 108cdi - Podswietlanie licznika nie wyłącza się

18 Kwi 2013 18:59 4116 19
  • Poziom 23  
    Witam, mam taki oto problem. Auto jest norweskie i światłą są cały czas załączone. Coś się popsuło i podświetlanie licznika cały czas się świeci przy wyłączonej stacyjce. Przy otwartych drzwiach słychać pikanie takie jak zostawi się światła włączone. Nie mam schematu do niego i podejrzewam że jest tam przesyłaną informacja po canie. Proszę o pomoc i może jakieś schematy.

Ps. Może ktoś ma opis bezpieczników.
  • Poziom 40  
    Nie po canie w tym aucie,wypnij skrzynkę bezpieczników od przełącznika.
  • Poziom 23  
    To przełącznik ma oddzielna skrzynkę, jak tak to gdzie? Wydaje mi się że ukłąd liczników dostaje sygnał że światła są zapalone i podświetla liczniki.
  • Poziom 40  
    Przełącznik jest połączony ze skrzynką.Skrzynka pod kolumna kierownicy.
  • Poziom 23  
    No dobrze tylko jak odłączę tę skrzyke to nie bede miał zasilania i w niczym mi to nie pomoże. No chyba tylko że nie bedzie pikania. Potrzebuje wiedzieć jakie i z jakiego punktu ida sygnały że swiatłą są włączone.
  • Poziom 40  
    Odłącz przełącznik od skrzynki to będziesz wiedział czy to on nie robi zwarcia.Skrzynka dalej będzie miała zasilanie,możesz też wtedy na bezpiecznikach 10A(ale przełącznik podłączony) tam gdzie masz plusa je wyciągać,i zobaczysz kiedy zginie podświetlenie.Ja zlokalizujesz który bezpiecznik to miernikiem odnajdziesz który pin w kostce skrzynki to podświetlanie.
  • Poziom 23  
    No tak ale jeśli by było zwarcie na przełączniku to i światła by się świeciły. A u mnie tylko podświetlanie działą. Nawet jak wyjmę bezpiecznik nr.10 od podświetlania to i tak świeci się cały czas. Liczniki już wymieniłem. Jedynym wyjściem jest odłączenie bezpiecznika nr9 i wyłączenie całkowicie zegarów. Jak na teraz wstawiłem sobie automat żeby się nie męczyć z wkładaniem i wyjmowaniem bezpiecznika. Odłączałem juz wszystkie kabelki od licznika co przychodzą od multiwyłącznika i nic nie dało.
  • Poziom 40  
    kamilekaaaaa napisał:

No tak ale jeśli by było zwarcie na przełączniku to i światła by się świeciły

Niekoniecznie bo włącznik ma oddzielne podawanie na pozycje L,P tablica rej i deska.
    Podaj rok zobaczę czy mam jakieś schematy.
  • Poziom 40  
    Nie mam nic ale dalej będę się upierał abyś odłączył przełącznik od skrzynki.5 minut roboty i wiesz czy to przełącznik czy coś innego.A tak piszemy kilka dni i nic nie wiemy.
  • Poziom 20  
    Uszkodzony procesor w liczniku.
    Pzdr
  • Poziom 25  
    Uszkodzony licznik. Można to przerobić aby się włączało za zapłonem.
  • Poziom 20  
    Ale po co???
    Wymienia się 08 programuje nową i jest ok.
    Mogę Zrobić.
  • Poziom 23  
    Darek2505 nie wiem czy mi sie opłaca bo koszt naprawy byłby większy niż to auto warte. Wyjazd do Polski z Norwegii. Liczniki są na 100% ok bo je wymieniłem i wyjołem z dobrego auta.
  • Poziom 23  
    Ireneo tak jak zalecałeś odłączyłem wyłączniko i to samo się dzieje. Dzisiaj tak czy owak wymienie ten przełącznik bo mi światłą drogowe lewe nie działą.
  • Poziom 23  
    Jest możne ktoś mocny co potrafi coś doradzić? Potrzebuje pomocy bo mi baterie rozładowuje jak nie wyjmę bezpiecznika
  • Poziom 25  
    Jedno pytanie chcesz to zrobić tanio i szybko czy drożej ale dobrze.
  • Poziom 23  
    Chce aby działało. Juz i tak mnie kosztowało tyle ze nie zrobi już wielkiej różnicy. Jedno wiem na pewno serwis odpada bo mieszkam w Norwegii i to kosztuje a większość mechaników to jełopy.