Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa do prac domowych

18 Kwi 2013 20:50 5928 15
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chciałbym kupić spawarkę interwałową do kwoty 500-600zł. Będzie mi ona służyła sporadycznie do ogólnych napraw wokół domu (balustrada, ogrodzenie itp) Nie znam się zupełnie na spawarkach, spawałem kilka razy w życiu taką wielką krową pożyczoną od sąsiada na siłę, jednak w obecnym miejscu zamieszkania nie mam siły i takie rozwiązanie odpada, po drugie wolałbym coś bardziej poręcznego. Znalazłem coś takiego jak Sherman MMA 200, co o tym myślicie? Wystarczy do drobnych prac domowych, czy lepiej kupić coś innego..? Elektroda 2,5 spełniała by moje oczekiwania, może sporadycznie coś cyknąć 3,5 ale to już będzie rzadkość.
  • Poziom 9  
    Przez 5 lat nic nie zmieniło się w tym temacie ?
  • Poziom 13  
    Zmieniło się i to dużo, wystarczy poszukać na forum, temat wiele razy poruszany.
  • Poziom 17  
    Polecam kolego spawarkę firmy Dedra. W Castoramie kupisz za 500zł. Pracuję jako monter konstrukcji stalowych na obiektach mostowych i przewijały mi się przez lata spawarki firm Kempi, Magnum, Dedra. Magnum kosztuje jakieś 700 - 800 zł ale powiedziałbym że pomiędzy Dedrą a Magnum niema różnicy. Małe Kempi Minarc 150 kosztuje jakieś 1800zł ale jest godne polecanie. Natomiast dla domu polecam Dedre lub Magnum w zależności ile chcesz wydać pieniędzy.
  • Poziom 27  
    Jeżeli do domu i lubisz majsterkować, zastanów się nad spawarką z możliwością spawania "TIG_iem". Jest trochę droższa, ale z czasem można dokupić butlę i mieć możliwość spawania TIG_iem.
  • Poziom 23  
    Z TIGiem troszkę za dużo zabawy, nie polecam tego początkującym lub sporadycznie używającym spawarki do prac okołodomowych.
    Fakt spaw piękny ale argon lub argon z CO2, reduktory...to zabawa dla pasjonata.

Osobiście używam Snake 200 (odmiana Magnum) i jest to sprzęt wystarczający.
    Czasami biorę Caddy 160 i tak naprawdą nie widzę większej różnicy gdy używam popularnych elektrod np ESAB OK46.00 lub podobnych.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Ja kolego proponuje ci spawarkę MMA i TIG .
    Za około 1500 zł. kupisz już przyzwoity sprzęt.
    Ja np mam Magnum THF 200 A , bardzo dobry sprzęt.
    Kemppi, Bester, Esab dobre spawarki tylko sporo droższe.
    Te trzy są praktycznie nie do zdarcia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Nie chce wydawać 1500zł na spawarkę, by pospawać zawias uliczki. Rozejrzę się za tą dedrą, albo magnum. Do sporadycznego spawania elektrodą 3,5 wystarczy 160A?
  • Poziom 13  
    power_bit napisał:
    Nie chce wydawać 1500zł na spawarkę, by pospawać zawias uliczki. Rozejrzę się za tą dedrą, albo magnum. Do sporadycznego spawania elektrodą 3,5 wystarczy 160A?

To kup transformatorowego buczaka na bazarze, można trafić za 300 zł
  • Poziom 9  
    Racja.
    Myślisz że Dedre lub Magnuma taniej kupisz.
    No ale to jest twoja kasa i mi nic do tego rób jak chcesz.
  • Poziom 9  
    Pewnie, że taniej:
    Magnum Snake 200 - 600zł
    DEDRA DESI160 - 600zł
    Szukam czegoś własnie w tym przedziale cenowym i te bardzo mi pasują. Pewnie, że sprzęt dwa razy albo trzy razy droższy będzie lepszy jednak nie o to tu chodzi.
  • Poziom 23  
    Z tych dwóch Snake 200 moge polecic z czystym sercem, bo używam.
    Dedry nie znam więc się nie wypowiadam.
  • Poziom 9  
    A jaki dokładnie model? Jest Snake200P, Snake200PS i jeszcze SnakePD ...
  • Poziom 23  
    Kilka lat temu było po prostu Snake200 :D
    Spawarka inwertorowa do prac domowych
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zwracam kolego honor z tego Snake'a.
    Musiałem pomylić z inna firmą.
    Ja tez mogę go polecić, też jej używałem.
    Dobry i w przystępnej cenie sprzęt.
    Pozdrawiam.